Масовий терор цивільного населення України – стратегічна мета кремлівського «перемир’я»

Масовий терор цивільного населення України – стратегічна мета кремлівського «перемир’я»

Перемир’я, про яке так багато говорять представники адміністрації президента США, виявилося дуже вигідним для Кремля. Тепер путін та його посіпаки намагаються по максимуму вичавити із ситуації вигідні для себе умови подальших переговорів, посилюючи терор цивільного населення України.

4 квітня 2025 року в районі 19:00 російська ракета «Іскандер» з касетною частиною прилетіла на дитячий майданчик у місті Кривий Ріг, вбивши 20 мирних громадян, 9 їх були діти. 75 людей було поранено, включаючи 12 дітей.

13 квітня, о 10.15 ранку черговий «Іскандер» прилетів до центру міста Суми, забравши життя 35 осіб, включаючи 2 дітей. Травми отримали 120 осіб, зокрема 15 дітей. У лікарнях залишаються 39 постраждалих, серед них дев’ять дітей. Стан 11 пацієнтів, у тому числі трьох дітей, лікарі оцінюють як тяжкий.

І це тільки два приклади ціни «перемир’я», яку платить Україна. А Кремль, з урахуванням досить скромних успіхів на фронті, визначив для себе головну стратегічну мету в цих переговорах – це збільшення страждання мирного населення, щоб змусити уряд України піти на поступки, вигідні для путіна, придушення місцевих помешкань. стандартним набором Кремля у боротьбі проти «Київського режиму».

Ракетні удари по Сумам і Кривому Рогу це не «помилка», а частина широкої схеми стратегічного терору проти цивільного населення України. путін намагається з усіх сил зламати рішучість України і дестабілізувати ситуацію в регіонах. Тому атаки продовжуватимуться. А також путін, у світлі останніх змін у геополітиці, намагається перевірити рішучість Заходу на його дії, кидаючи виклик НАТО та США.

Ігнорування ракетних атак, що продовжуються, може мати серйозні стратегічні, дипломатичні та внутрішні наслідки для США та ЄС.

Насамперед, мовчання та відсутність реакції на атаки підірве імідж США та ЄС як захисників демократичних цінностей та прав людини. Кремль може інтерпретувати мовчання як дозвіл на подальшу ескалацію, розширюючи географію завдання масштабних ударів по інших містах.

Також відсутність реакції може надихнути інші авторитарні режими (Іран, КНДР), які уважно стежать за реакцією США та Європи у пошуках сигналів.

Країни Східної Європи, особливо країни Балтії, Польща та Румунія, можуть відчути себе вразливими до потенційної загрози російській агресії, що може поставити під сумнів гарантії безпеки НАТО та США. Ця бездіяльність у довгостроковій перспективі може зруйнувати єдність НАТО і призвести до розбіжності політики щодо росії. Розкол єдності НАТО, а також США та ЄС – це головна мета путіна.

Ігнорування даних атак створює небезпечний прецедент, тому що майбутні атаки на цивільні об’єкти можуть бути зустрінуті таким же мовчанням. Бездіяльність знижує рівень стримування агресора, даючи зрозуміти, що Кремль може спокійно піти на ескалацію без втрат, можливо, навіть використовуючи хімічні та кібератаки на цивільну інфраструктуру.

Мовчання чи нейтралітет не призведе до деескалації конфлікту чи «наблизить мир», а дає Кремлю можливість показати, що атаки мирних жителів не є червоними лініями. У даному випадку стратегічне мовчання — це рішення з далекосяжними та небезпечними наслідками. Воно підриває глобальну довіру до США та союзників, а також є ризик втягування у ширший та небезпечніший конфлікт у майбутньому з обмеженими варіантами його вирішення.

Набір заходів у відповідь залишається незмінним. Насамперед відповідь США та ЄС має сигналізувати про рішучість протидії дії Кремля. Необхідно розширення санкцій проти російських виробників озброєння та постачальників технологій, що беруть участь у виробництві ракет. А також потрібно запровадити вторинні санкції щодо підприємств Китаю та Ірану, які забезпечують можливості Кремля щодо використання ракет та БПЛА.

Оборонна допомога Україні має продовжуватись. При цьому першочерговими завданнями є прискорення постачання систем ППО та передових технологій боротьби з безпілотниками. Розширення обміну розвідданими також дозволятиме поліпшити систему раннього оповіщення та захисту цивільного сектору.

У правовому та дипломатичному полі необхідно на документуванні та розслідуванні військових злочинів рф через Міжнародний Кримінальний Суд. Обов’язково потрібна публічна міжнародна підтримка розслідувань ударів щодо цивільних цілей в Україні. Потрібна подальша ізоляція рф в ООН та інших глобальних форумах, а також запуск глобальної інформаційної кампанії для протидії кремлівським наративам та документування військових злочинів.

путін готовий запропонувати Трампу поступки у вигляді обміну полоненими, продовжуючи дестабілізацію України. Його завдання закінчити війну на вигідних тільки йому умовах і можливість уявити закінчення як російських дипломатичний успіх.

Цього не можна допустити, інакше підрив міжнародного авторитету США та ЄС є неминучим.

Вашингтон і Брюссель мають усі можливості, щоб не дати путіну і його банді вийти сухими з води. Стратегічне мовчання призводить до втрати часу для вирішення конфлікту, і кожен день такого мовчання приносить все нові жертви серед цивільних. Головне, щоби не було пізно.