"На четвертий рік війни Олексій Гончаренко вирішив збудувати свою власну кар'єру" - Павло Казарін

"На четвертий рік війни Олексій Гончаренко вирішив збудувати свою власну кар'єру" - Павло Казарін

Будь-яка критика на адресу «Європейської солідарності» зазвичай натрапляє на універсальну відповідь. А чому ви не критикуєте «Слуг»?

Можливо, річ у тому, що від партії «Слуга народу» від початку не було жодних очікувань. Ситуативний проект із випадковими людьми. У більшості із них ми не знали імен, поглядів і переконань. На відміну від «ЄС».

ЄС заходила до парламенту на правах «хранителів суверенітету». На правах головного захисника тріади «армія, мова, віра». І очікування від цієї партії у тих, хто поділяв ці цінності, були набагато вищими, ніж від «Слуг народу».

А тепер партія ЄС опинилася на роздоріжжі.

На четвертий рік війни Олексій Гончаренко вирішив збудувати свою власну кар'єру. Голосує проти продовження воєнного стану і мобілізації. Вимагає розпустити ТЦК. Стверджує, що він за терміни служби та простих людей.

Ні, він не дурень, він все чудово розуміє. Знає, що для впровадження «термінів служби» потрібно навпаки посилити мобілізаційні правила. Що для демобілізації двохсот тисяч людей, потрібно стільки ж привести їм на заміну. Що на війнах такого масштабу мобілізація не буває тільки добровільною. Що для цього потрібно закручувати гайки і посилювати відповідальність.

Але його завдання ж не в термінах служби і не в наведенні порядку. Він просто хоче збільшити свою базу впізнаваності та довіри. Заграє з тією самою партією ухилянтів, котра хоче в'їхати в майбутнє на чужих плечах. І тому він поводиться безпринципно та безвідповідально. Але зовсім не безглуздо.

І все це ставить партію ЄС у шпагат. Тому що публічне реноме «партії суверенітету» ніяк не синхронізується з тим, що робить їхній нардеп. Якщо вони проти капітуляції та поступок – то де тут місце для «скасовуємо мобілізацію» і «залишаємо лише рекрутинг»? Якщо вони за ЗСУ – де тут місце для схеми «хай на фронт йдуть лише ті, хто хочуть»?

Гончаренко мажоритарник. Партія не може його позбавити мандата – лише місця у фракції. Мабуть, є побоювання, що це лише посилить його кар'єру – мовляв, «правдоруба прогнали». Можливо, він сам по собі досить ресурсний і партія не хоче позбавлятися цих ресурсів. Але все це не скасовує того факту, що позиціонування Гончаренка та позиціонування «ЄС» йдуть урозріз. Або вони синхронізуються (причому, у будь-який бік), або поб'ють горщики.

Це як онкологія. Лікувати її боляче, дорого та неприємно.

А можна не лікувати.