Визначено населені пункти в Україні, де відбудуться тести в магістратуру. Планується, що тестування буде проведено у 21 області України та Києві. Через неможливість проведення іспитів, тестування не відбудеться у Донецькій, Луганській і Херсонській областях.
Хімія залишається аутсайдером вибору вступників до вишів. З понад 312 тисяч осіб, зареєстрованих для участі в НМТ, хімію як предмет за вибором обрали 2 887 осіб. Фізику як четвертий предмет за вибором учасника НМТ обрали втричі більше вступників – 8 886.
МОН не змінюватиме підходів до формування мережі ліцеїв. Міністерство освіти і науки не планує змінювати підходи до запланованої моделі формування мережі ліцеїв. Про це йдеться у відповіді на петицію щодо збереження шкільної мережі, яка отримала понад 28 тисяч підписів українців.
Більшість викладачів вишів відчуває професійне вигорання. Про це свідчать результати опитування, проведеного ініціативою «Ти як?» за підтримки Міністерства освіти і науки у 29 закладах вищої освіти. В анкетуванні щодо психоемоційного стану взяли участь 1400 викладачів вишів.
Реєстрація на вступні іспити в магістратуру розпочнеться 2 травня. Майбутні магістранти матимуть два часові проміжки для реєстрації участі в ЄВІ та ЄФВВ. Основний період реєстрації учасників основної сесії іспитів триватиме з 2 до 23 травня. Додатковий період – 16 і 17 червня.
Переважна більшість українських студентів живе в умовах стресу. Результати опитування, проведеного ініціативою «Ти як?», свідчать про те, що кожен десятий студент (11,9%) живе в умовах значного стресу, ще понад дві третини (67,1%) відчувають середній рівень стресу.
У МОН прогнозують скорочення бюджетних місць в аспірантуру. У 2025 році очікується скорочення кількості бюджетних місць для вступників в аспірантуру з 7 до 5 тисяч. У МОН зазначають, що зменшення кількості бюджетних місць пов’язане з тим, що 7 тисяч у минулому році було забагато.
Українці свідчать про зростання корупції в закладах освіти. За даними Київського міжнародного інституту соціології, майже третина українців, які контактували із закладами освіти протягом останніх 12 місяців, засвідчили, що керівництво шкіл та вчителі вимагали хабар від них або членів їхньої родини.