Приблизно через два роки Росія вже може становити «реальну загрозу» принаймні одній країні НАТО, якщо члени Альянсу просто зараз не почнуть переозброюватися.
Якщо війна в Україні завершиться або принаймні буде заморожена, і якщо НАТО не почне переозброюватися вже зараз, то приблизно за п'ять років Росія встигне підготуватися до нової великомасштабної війни в Європі.
Про це йдеться у новому оцінюванні загроз, проведеному Управлінням військової розвідки Данії (DEA).
В розвідці зазначають, що військова загроза з боку Росії найближчими роками зросте. Такий висновок напрошується з урахуванням розвідданих про «масштабну реконструкцію та реформу» в армії, ініційовані російським військовим командуванням паралельно з бойовими діями в Україні.
«Протягом останнього року ці зусилля переросли із завдань з відновлення в інтенсивне нарощування військової могутності з метою ведення війни проти НАТО. Росія вже зуміла наростити свої можливості як з модернізації військової техніки, так і значно збільшити військове виробництво. РФ уже сьогодні може вивільнити ресурси для своїх озброєнь проти НАТО, не в останню чергу завдяки фінансовій і матеріальній підтримці, яку країна отримує ззовні», – йдеться у звіті DEA.
Якщо війну в Україні вдасться закінчити або хоча б заморозити, а НАТО не почне посилювати свій військовий потенціал просто зараз, Росія зможе вивільнити значні військові ресурси, тим самим збільшивши свій військовий потенціал, і становитиме пряму загрозу НАТО.
● ● ●
І якщо Росія атакуватиме країни НАТО, то держави Балтії, звісно, будуть першими під ударом. Серед завдань Росії: вихід до Калінінграда, посилення становища на Балтійському морі, ліквідація державності антиросійськи налаштованих балтійських націй.
Але. Росія на цьому не спиниться. Поляки мають розуміти, що вони також у черзі.
Наведу лише пару цікавих фактів:
1. Може, це не всім очевидно, але Москва контролювала Варшаву 145 років з останніх 210 (1815-1915 та 1944-1989). Тобто 2/3 часу за останні два сторіччя. Це геть немало, щоб звикнути й розповідати, що "куріца нє птіца, Варшава нє заґраніца".
2. Захцянки Росії про відступ НАТО до меж 1997 року якраз і передбачають вихід із Польщі, яка набула членства 1999 року. Соупадєніє? Не думаю.
То ж, як-то кажуть, цей дощ надовго. Готуватися треба серйозно усім сусідам і всім сусідам сусідів. І то чимшвидше.
● ● ●
А що США?
У команді Трампа розкол через питання відносин із Росією, пише The Wall Street Journal.
Держсекретар США Марко Рубіо та спецпредставник в Україні Кіт Келлог закликають президента Дональда Трампа бути більш скептичним до Москви. Вони переконані, що Росія не показала зацікавлення до реального припинення війни в Україні. Це рекомендували під час обговорення можливих санкцій проти Росії.
Водночас спецпосланець США Стів Віткофф, який двічі літав до Москви на перемовини з лідером РФ Володимиром Путіним, упевнений, що Росія готова до миру. І Трамп, за даними WSJ, поділяє його думку.
Serhii Stukanov, Бабель
А у нас Зеленський і його шобла зрадників-мародерів...