У комуністів була ідея, що треба встановити комуністичні режими у якийсь кількості країн, і далі ті режими єдиним фронтом будуть тиснути на капіталістичний світ. Світова революція.
Але проблема цієї ідеї була в тому, що кожен авторитарний комуністичний режим, як тільки ставав міцним, тут же починав вести свою політику. Югославія, Китай, В’єтнам, КНДР, Камбоджа та навіть Східна Німеччина, в першу чергу були зацікавлені у збереженні національної влади. А боротися з капіталістами то опція. Іноді комуністичні режими навіть воювали один з одним – СРСР з Китаєм, Китай з В’єтнамом, В’єтнам з Камбоджею і так далі. А КНДР так зачистила радянський та китайський вплив всередині країни, що на Кімів і дихнути не наважались. А неавторитарних комуністичних режимів не було.
Автократи вони такі.
У трампістів є ідея, що за допомогою Хїтера можна підтримати правих популістів у якійсь кількості країн, і далі єдиним фронтом тиснути на ліваків. Ця ідея забуксувала на етапі підтримки популістів, бо їх почали закривати, знімати з виборів, або на тих виборах прокатувати, як у Канаді. Але це ж тільки перший етап, далі якісь там праві популісти владу отримають десь. Може і у нас.
І що буде коли популісти ту владу отримають? Підтримають Трампа? Відповідає Орбан.
Міністр економіки Угорщини Мартон Надь заявив, що країна не скорочуватиме свої економічні зв'язки з Китаєм, оскільки не бачить інвестиційного потенціалу з боку США, який міг би зрівнятися з китайським. Він підкреслив, що уряд займає "дуже прагматичну позицію" у виборі партнерів. І що ти з Орбаном зробиш? Натравиш на нього Сороса та Юсейд? Так нема їх.
Будеш ругати його Маском у Хїтері? Так йому пофіг, він жеж популіст. Він срати у вуха власним громадянам вміє краще за тебе.
Інструментів проти популістів або нема, або ти їх знищив. От Мелоні також права, і що буде якесь послаблення у тарифів для Італії? Та ні. І для Орбана не буде, ну воно йому не дуже і треба.
І тут Китай такий – привіт пацани та дівчата, як справи? Не хочете дешевих кредитів? Рудий-то скільки ще протримається то питання, а от нефритовий стрижень Сі все же міцний. І ще буде міцний якийсь час, бо виборів у Китаї нема. І навіть якщо Сі замінить Лі нічого не зміниться. Надійність.
Світову революцію, я так бачу, можна робити тільки одними і тими самими інструментами. І результат мабуть виходить такий самий.
Революція пожирає власних дітей.