Бажаю здоров'я і дякую за ніч Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
Президент Економічної ради ООН: Російська агресія спричинила у світі ефект цунамі
Повномасштабне вторгнення РФ спричинило глобальну продовольчу кризу, масові переміщення людей та серйозно ускладнило досягнення Цілей сталого розвитку – попри це українська економіка демонструє стійкість.
*
ЄС погрожує "ядерному" Ірану повернути санкції ООН
Франція та партнери можуть відновити ембарго на постачання зброї, банківські операції та ядерне обладнання для Ірану, яке було знято в 2015 році, якщо він не згорне ядерну програму.
*
Трамп допустив скорочення терміну ультиматуму Путіну
Трамп заявив, що встановлений ним 50-денний ультиматум для москви може бути скорочений
Також він не впевнений, що хоче зустрічатися з путіним, оскільки дуже в ньому «розчарований»
*
Американський лідер каже, що Україна не повинна завдавати ударів по москві.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що не планує передавати Україні далекобійні ракети JASSM.
Про це він сказав під час спілкування з журналістами.
Американський лідер також заявив, що не вважає поставлений росії "дедлайн" для досягнення угоди щодо війни в Україні в 50 днів "занадто довгим".
"Подивимося, що буде з путіним. Поки що путін мене дуже розчарував. За останні три місяці я вирішив безліч воєн. Але цю мені поки що не вдалося", – додав він.
Крім цього, Трамп підкреслив, що президент України не повинен завдавати ударів по москві.
"Я ні на чиєму боці. Я на боці людства. Я хочу зупинити вбивства", – зазначив президент США.
Також Трамп зазначив, що буде видно, що станеться з путіним після його ультиматуму, згідно з яким, якщо той не піде на переговори протягом 50 днів, США введуть торговельні мита для рф у розмірі до 100%.
*
У національному парку штату Юта було помічено гігантський бюст Ілона Маска з табличкою, на якій було написано «DOGE cuts» (скорочення DOGE).
*
Марк Кьюбан каже, що нова політична партія Ілона Маска є «дуже розумною» в ключовому аспекті.
*
Обама критикує адвокатів великих юридичних фірм, які не хочуть боротися з Трампом, бо хочуть «закінчити ремонт кухні» у своїх будинках у Гамптоні.
*
У президента України в Білому домі з'явився союзник: Меланія стала на бік України – The Times
Перша леді США народилась і провела кілька років у колишній Югославії.
Дружина президента США Меланія Трамп стала на бік України та її президента.
Про це йдеться в матеріалі газети The Times.
Перша леді народилася в колишній Югославії і часто нагадує чоловіку про жертви російських авіаударів по українських містах.
Вчора в Овальному кабінеті президент США Дональд Трамп сказав:
"Я приходжу додому і кажу першій леді: "Я сьогодні говорив із путіним, у нас була прекрасна розмова".
А вона відповідає: "Правда? А в цей час знову удар по місту".
Це демонструє, що Меланія тисне на чоловіка значно більше, ніж раніше вважалося.
Крім того, останнім часом 55-річна перша леді часто знаходилась поза Вашингтоном, в Мар-а-Лаго у Флориді або у Trump Tower у Нью-Йорку поруч із сином Барроном, який навчається в Нью-Йоркському університеті.
З моменту інавгурації її чоловіка Меланія провела у Білому домі менше 14 днів.
Інтерес першої леді США до війни в Україні можна пояснити її походженням. Меланія народилася за "залізною завісою" 1970 року і не раз висловлювала повагу до Рональда Рейгана, президента, який переміг у Холодній війні проти варварських режимів.
Крім того, вона часто розмовляє з сином словенською мовою, а також має паспорти країн Євросоюзу.
Видання пише, що симпатії Меланії до України не дивні, адже вона виросла в колишній Югославії, де росії ніколи не симпатизували.
"У неї більше досвіду, ніж у багатьох членів кабінету, коли справа доходить до того, щоб донести свою позицію. Батько Меланії, Віктор Кнавс, якому 81 рік, продовжує їздити до Словенії, і тому вона в курсі політичних настроїв у Європі. Її батьківщина повністю підтримує Україну, і люди там у шоці від того, що США могли б припинити постачання зброї", – зазначають журналісти.
Вона і раніше виявляла невдоволення агресією кремля, адже в лютому 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення путіна, Меланія назвала вбивства мирних жителів "жахливими" і "трагічними". Тоді у своїх соцмережах вона звернулася до двох мільйонів підписників із закликом пожертвувати гроші Червоному Хресту і написала, що її "думки і молитви з українським народом".
Водночас її чоловік Дональд Трамп називав путіна "розумним" і "генієм".
*
Лідер більшості в Сенаті США гальмує пакет санкцій проти рф – Politico
https:// ipress.ua/news/lider_bilshosti_v_senati_ssha_galmuie_paket_sanktsiy_proty_rf__politico_373991.html
*
101 важкий день. Японія отримала гіркий урок союзництва зі США – Washington Post
Японія усвідомила, що її статус найближчого союзника США у сфері безпеки не захищає від жорстких торговельних вимог Дональда Трампа. Як зауважує Washington Post, після семи раундів переговорів президент США вперше надіслав різкий лист іноземному лідеру, погрожуючи ввести високі мита, якщо Токіо не укладе торговельну угоду на його умовах. Японські чиновники шоковані тим, що десятиліття партнерства та багатомільярдні інвестиції в американську економіку не мають значення для Трампа, коли йдеться про торговельний дефіцит.
Японія вважала, що має особливі відносини зі США. Тепер Токіо розуміє, що безпековий союз мало що важить, коли країна намагається укласти торговельну угоду, пише американська Washington Post.
Як зазначає газета, лише п'ять місяців тому Дональд Трамп проголосив про "фантастичні відносини" між США та Японією, сидячи поруч із прем'єр-міністром Шігеру Ішібою, першим азіатським лідером, який відвідав його під час другого терміну в Білому домі.
Цього тижня, зауважує WP, Ішіба став першим іноземним лідером, який отримав різкий лист від президента США, в якому той погрожував ввести нові високі мита, якщо Токіо не дотримається нового терміну Трампа для укладення торговельної угоди. Лист шокував деяких чиновників Японії, яка протягом семи десятиліть є союзником у сфері безпеки та ключовим партнером США у боротьбі з дедалі більш агресивним Китаєм.
За словами видання, тупикова ситуація в торговельних переговорах розчарувала американського президента, який нещодавно назвав Японію "такою розпещеною". Зараз Токіо усвідомлює, що бути одним із найкращих друзів Вашингтона не має великого значення в другому терміні Трампа.
"Вони приходять до дуже важкого висновку, що Японія не є достатньо особливою для Трампа, – заявила директорка Центру досліджень азіатської політики у Брукінгському інституті Мірея Соліс. – Зрештою, коли Трамп бачить дефіцит, він не думає, що це мій близький партнер у сфері безпеки. Він бачить дефіцит".
Здавалося, зазначає WP, що Японія перебувала у вигідному становищі, коли в квітні стала однією з перших країн, які розпочали переговори. Аналітики вважають, що Вашингтон хотів швидко укласти угоду з Токіо, щоб використовувати її як важіль впливу на Китай, з яким має найбільший торговельний дефіцит.
Трамп навіть з'явився на першому раунді перемовин і подарував японському торговому переговорнику Рьосею Аказаві підписану червону кепку з написом "Make America Great Again", яку Аказава одягнув в Овальному кабінеті, позуючи для фотографії. "Велика честь щойно зустрітися з японською делегацією з питань торгівлі. Великий прогрес!" – написав Трамп у Truth Social після розмови з Аказавою.
Але, як зауважує WP, прогрес був незначним. Японія не поспішала поступатися вимогам адміністрації Трампа, не останньою чергою через внутрішньополітичні міркування, які не дозволяли адміністрації Ішіби йти на поступки в таких ключових галузях, як автомобілебудування, металургія та рисоводство. 20 липня на Ішібу чекають важкі парламентські вибори, які можуть коштувати правлячій партії більшості у верхній палаті, а Ішібі – прем'єрського крісла.
Японські посадовці сподівалися, що Трамп встановить тарифні квоти, як він це зробив для деяких союзників під час свого першого терміну. Але президент швидко дав зрозуміти, що цього разу ніхто не буде звільнений від мит, навіть Японія.
У міру того як торговельні переговори затягувалися, за словами видання, Ішіба неодноразово наголошував на унікальному статусі своєї країни як найбільшого іноземного інвестора в США з 2019 року, який створив 1 мільйон робочих місць. Зрештою, раніше рекламування цих інвестицій спрацювало з Трампом. Цього разу це не мало резонансу. "Відчувається, що ми все ще перебуваємо в густому тумані", – повідомив Аказава журналістам 10 червня. Наразі вони завершили сім раундів переговорів.
Колишній головний торговий перемовник Хіроші Ое, який працював над угодою про Транстихоокеанське партнерство з адміністрацією Обами, заявив, що Трамп висуває ще більш жорсткі вимоги, ніж очікувалося. "На жаль, вони, здається, більше не виходять з того, що до Японії слід ставитися з особливою увагою", – зазначив він.
"Я вважаю, що це було, по суті, стратегічною помилкою з боку японського уряду та адміністрації Ішіби, – заявив старший науковий співробітник з питань японської зовнішньої політики в Інституті глобальних досліджень Canon у Токіо Кендзі Мінемура. – Зараз ми перебуваємо у зовсім іншій фазі, ніж під час першого терміну адміністрації Трампа. Зараз США хочуть іншого".
Деякі аналітики припускають, що ця зміна може відображати те, як Трамп завжди ставився до Японії. Він розвинув антипатію до Японії, коли в 1980-х роках, бувши девелопером нерухомості, став свідком підйому Японії до статусу другої за величиною економіки світу та існування загрози для економічного домінування США. Це пом'якшилося під час його першого терміну, коли колишній прем'єр-міністр Сіндзо Абе налагодив особисті дружні стосунки з Трампом. Зараз, після вбивства Абе у 2022 році, Токіо більше не має цього мосту.
"Він належить до покоління, яке критикує Японію, – пояснив Мінемура. – Ось чому вроджена підозрілість Трампа до Японії знову дала про себе знати".
Здається, припускає WP, нападки Трампа на Японію найближчим часом не припиняться. У Токіо існують побоювання, що союзники втягнулися в торговельну війну, хоча, з огляду на загрози безпеці в регіоні, їм слід об'єднатися. "Коли наші відносини погіршуються або здаються погіршеними з точки зору інших країн, я думаю, що це тільки підбадьорює росію, Північну Корею та Китай", – вважає колишній посол Японії в США Ічіро Фудзісакі.
На думку дипломата, Токіо має знайти спосіб вести переговори з Трампом, навіть якщо ідеального рішення досягти неможливо. За словами Фудзісакі, рішення може бути таким, що "виграш США буде з великої літери "Виграш", а наш – з маленької".
Таке рішення виявилося нездійсненним. Трамп зосередився на двох питаннях у відносинах з Японією: автомобілях і рисі. Це дві сфери, в яких Токіо не готовий йти на поступки.
"Японія насправді не має багато поступок, які могла б запропонувати, а ті, які вона могла б запропонувати, дуже неохоче надає", – пояснив керівник відділу досліджень Азіатсько-Тихоокеанського регіону в Capital Economics, що базується в Сінгапурі, Марсель Тіліант.
Як зазначає WP, Трамп неодноразово скаржився на те, що в Японію ввозиться занадто мало автомобілів американського виробництва порівняно з обсягом японських автомобілів, що ввозяться в іншому напрямку. За даними японського уряду, у 2024 році Японія експортувала до США 1,4 мільйона автомобілів, а імпортувала лише 16 074. Японські експерти з автомобільної галузі кажуть, що американські автомобілі давно не користуються популярністю в Японії, оскільки вони занадто великі для вузьких доріг і паркувальних місць.
Автомобільна промисловість є основою японської економіки, і переговорники не бажають йти на поступки щодо мит на автівки. Японія може переглянути стандарти безпеки авто, які, на думку США, ускладнюють імпорт автомобілів до країни. Але досі їй не вдалося змусити Сполучені Штати скасувати 25-відсоткові мита на автомобілі та автозапчастини.
Рис також є складним питанням для Японії, частково через прихильність до сільського господарства, частково через смак. Японський сорт рису Japonica, відомий своєю округлою формою та природною солодкістю, здавна цінується в Японії. Він вважається ідеальним сортом для традиційних японських страв, таких як суші та рисові кульки.
Але для Трампа рис став символом несправедливих торговельних бар'єрів Японії, вважають експерти.
Трамп дійсно наполегливо наголошує на цьому. "Японія, наш друг, стягує з нас 700% [на рис], але це тому, що вони не хочуть, щоб ми продавали рис та інші [продукти]", – заявив він під час оголошення про введення мит 2 квітня.
Японські посадовці стверджують, що це не зовсім так. Згідно з угодою Світової організації торгівлі, Японія встановила систему "мінімального доступу" для імпорту рису, що дозволяє ввозити до 770 000 тонн рису без мита. США є найбільшим експортером рису до Японії, і, як показують статистичні дані, переважна більшість цього рису ввозиться без мита.
Іншим чинником, що сприяє відкриттю японського ринку, є нещодавній дефіцит рису, який спричинив стрімке зростання цін і змусив Японію імпортувати більше.
Проте, на думку експертів, різке збільшення імпорту може зробити фермерів вразливими до конкуренції та викликати гнів потужного сільськогосподарського лобі.
Але дехто вважає, що, з огляду на кризу з рисом і затягнуті торговельні переговори, можливо, настав час переглянути цю позицію. Аналітики зазначають, що, оскільки іноземний рис дешевший, збільшення імпорту може допомогти сім'ям із низьким рівнем доходу впоратися з підвищенням цін, а за умови правильного інформування виборці можуть це зрозуміти.
*
Президент США заявив, що досі вважає - і водночас сподівається, - що російський лідер Путін справді хоче миру в Україні.
*
Скандально відома республіканка Мерджорі Тейлор Грін, яка є активісткою руху MAGA, виступила проти ініціативи президента США збільшити військову допомогу Україні.
*
Спецпредставник президента США з питань України та Росії заявив, що Сполучені Штати продовжують підтримувати концепцію «мир через силу» та допомагають українцям досягти своєї моделі «America First» для власної країни.
Про це він написав на офіційній сторінці в соцмережі Х за результатами зустрічі з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою.
«Сьогодні я зустрівся з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою, щоб обговорити, як Сполучені Штати й Україна можуть співпрацювати, аби припинити війну на умовах, які сприятимуть довгостроковому миру», - повідомив спецпредставник американського президента.
При цьому він підкреслив: «Сполучені Штати підтримують мир через силу, і ми допомагаємо Україні досягти моделі «America First» для своєї країни. Моделі, яка надає пріоритет суверенітету над глобалізмом, довгостроковій безпеці та економічному процвітанню».
Зустріч Кіта Келлога і Андрія Сибіги відбулася у вівторок у Києві. Сторони обговорили, зокрема, шляхи розширення українсько-американської співпраці в оборонній галузі.
*
Ексрадник Білого дому з питань нацбезпеки Майкл Волц заявив, що уряд Трампа згорнув роботу «Голосу Америки» й «Радіо Свобода», бо вважає, що приватний сектор, інновації та ШІ є ефективнішими засобами протистояння іноземному впливу.
*
Грем застеріг Путіна від повторення іранських помилок
Політик закликав врахувати кризовий досвід Ірану, що постраждав після виходу США з ядерної угоди.Тодішня адміністрація запровадила жорсткі санкції, які спричинили негативні економічні наслідки для країни.
*
Компанія Apple підписала угоду на $500 млн з фірмою MP Materials, яка співпрацює з Пентагоном, на постачання рідкісноземельних елементів – з метою зменшити обсяги виробництва за кордоном.
*
Європейські союзники по НАТО та Канада візьмуть на себе основну роль у фінансуванні військової допомоги Україні.
Про це повідомив Суспільному представник НАТО.
Координацію поставок здійснюватиме Альянс через механізм NSATU (NATO Security Assistance and Training for Ukraine).
До військового оснащення, яке планують надати, увійдуть системи протиповітряної оборони, боєприпаси та інше обладнання. Підтримку ініціативи вже підтвердили Німеччина, Норвегія, Данія, Нідерланди, Швеція, Велика Британія, Канада та Фінляндія.
Подробиці фінансування та обсяг поставок наразі ще обговорюються. Суспільне звернулося до NSATU за додатковою інформацією.
Водночас раніше премʼєр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що країна не купуватиме зброю у США для України за угодою, яку уклав президент Трамп та генсек НАТО Рютте 14 липня. Чехія сконцентрується на інших можливостях для підтримки України.
*
«Оттавський експрес»: маршрут крізь війну
Від перших партій бронежилетів – до високоточної зброї, дронів, NASAMS і локалізації оборонного виробництва. Історія про те, як Канада допомагає нам вистояти й перемогти
Упродовж останніх десяти років далека заокеанська Канада надає Україні, яка зазнала російської агресії ще в 2014 році, всебічну посильну підтримку – гуманітарну, оборонну, фінансову тощо. Взявши за основу канадську військово-технічну допомогу нашій державі, Укрінформ спробував дослідити, як союзницькі відносини Києва й Оттави трансформувалися впродовж війни.
*
СКУ вітає Союз Українців у Великій Британії з 80-ми Річними зборами й переобранням голови
*
Борис Джонсон -Трампу: Треба термінові санкції для поплічників Путіна
На думку Джонсона, дуже добре, що вторинні санкції можуть бути запроваджені, але чекати ще 50 днів - надто довго.
*
Росія, Іран і Китай стоять за зростаючою кількістю випадків «зловмисної активності» в Британії, що загрожують життю, зокрема це напади і викрадення людей.
Про це у вівторок заявили представники британської поліції, повідомляє Reuters.
Два британських офіцери заявили журналістам, що з моменту отруєння нервово-паралітичною речовиною «Новачок» російського подвійного агента Сергія Скрипаля в Солсбері в 2017 році, яке, було здійснене російськими шпигунами, активність ворожих держав зросла в п'ять разів.
Домінік Мерфі, який очолює Контртерористичне командування Лондона, заявив, що масштаби, складність і обсяг ворожих операцій з боку Росії, Ірану і Китаю зросли такими темпами, яких не могли передбачити ані Британія, ані міжнародні партнери, ані будь-яка розвідувальна спільнота.
«Ми все частіше бачимо, як ці три держави (Росія, Іран і Китай) проводять операції, що загрожують життю у Сполученому Королівстві», - сказав він журналістам.
У більшості випадків залучаються виконавці, як правило, злочинці, які часто співпрацюють за невелику плату, сказала директор Центру досліджень проблем безпеки і оборони Вікі Еванс. Серед них були є люди з вразливих верств населення, іноді підлітки у віці до 18 років.
«Ми стурбовані тим, що вони можуть опинитися в онлайн-середовищі, де їх заохочують або підбурюють до чогось, і вони не розуміють, що від них вимагають», - сказала Еванс.
Медіаресурс зазначає, що британська влада останніми роками неодноразово висловлювала занепокоєння з приводу «зловмисної активності трьох держав» у Британії, що варіювалася від традиційного шпигунства і дій, спрямованих на підрив держави, до диверсій і вбивств.
У Великій Британії трьох осіб визнали винними у підпалі пов'язаних з Україною підприємств у Лондоні, що, як вважається, був організований на замовлення російської ПВК «Вагнер».
*
Каллас назвала кількість хімічних атак рф проти України
росія застосувала хімічну зброю проти України щонайменше 9000 разів
росія застосувала хімічну зброю проти України щонайменше 9 тис разів з початку повномасштабного вторгнення, і зараз нарощує її використання. Таку заяву зробила Головна дипломатка Європейського Союзу Кая Каллас посилаючись на звіти німецької та нідерландської розвідки.
Про це повідомляє Рolitico.
"Оскільки розвідувальні служби заявляють про посилення цієї ситуації, я вважаю, що це застосування росією хімічної зброї] викликає велике, велике занепокоєння. Це показує, що росія хоче завдати якомога більше болю та страждань, щоб Україна здалася. І, знаєте, це справді нестерпно", – зазначила Кая Каллас.
Більшість країн світу, включно з росією, підписали міжнародну конвенцію 1993 року, яка забороняє використання, виробництво, розробку або накопичення хімічної зброї. росія є однією з 65 країн, які не лише підписали, а й ратифікували Конвенцію про хімічну зброю. Незважаючи на це, за даними розвідки, москва систематично порушує свої міжнародні зобов'язання.
*
ЄС запровадив санкції проти представників російської судової системи за порушення прав людини у рф
*
Каллас: Якщо Європа платить за зброю для України, то це її допомога - не американська
Висока представниця ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас звернулася із закликом до США надавати військову підтримку Україні, в тому числі напряму – у вигляді безкоштовної допомоги.
*
Глави зовнішньополітичних відомств Німеччини Йоганн Вадефуль і Словенії Таня Файон вважають за можливе ухвалення 18-го пакету санкцій проти РФ найближчим часом.
*
Делегація Латвійської Республіки на чолі з прем’єр-міністеркою Евікою Сілінею оглянули будинок, що зазнав руйнувань під час однієї з наймаштабніших російських атак на Київ.
*
У Фінляндії набула чинності заборона на угоди з нерухомістю для громадян Росії та Білорусі.
*
Угорщина вимагає від ЄС зупинити мобілізацію в Україні
*
Зброя, яку НАТО купить у США для України, готова до відправлення – NYT
NYT: більшість зі зброї, яку Трамп пообіцяв Україні, вже готова і знаходиться на складах
Генсек Рютте повідомив, що принаймні вісім країн НАТО готові заплатити за зброю
*
Країни ЄС готові купувати зброю в США для України – Reuters
*
Перша партія латвійської бронетехніки Patria вже в Україні – прем’єр-міністерка країни
Загалом ідеться про 42 одиниці такої та іншої техніки загальною вартістю близько 70 млн євро
*
Чехія не братиме участі в ініціативі з передачі Україні американських систем ППО за європейського фінансування, натомість зосередиться на інших проєктах.
*
Закупівельна агенція Міноборони “Державний оператор тилу” за перше півріччя забезпечила контрактування 87% річної потреби ЗСУ у харчових продуктах, одязі та пально-мастильних матеріалах.
*
Ворог атакував цивільну інфраструктуру Вінниці, четверо постраждалих
*
Унаслідок комбінованої ворожої атаки, балістика і 28 «Шахедів», на Кривий Ріг поранень зазнав 17-річний хлопець, зруйновано промислове підприємство, частина міста - без світла.
*
Міністерство оборони оголошує старт програми K4 Startup Studio, спрямованої на розвиток військових стартапів зі штучним інтелектом.
*
Оператори підрозділу безпілотних авіаційних комплексів "Могутні крила" 122-ї окремої бригади територіальної оборони знищили склад, де росіяни зберігали близько пів тисячі артилерійських снарядів.
*
Унаслідок масованої атаки російських безпілотників у Кривому Розі фіксують відключення світла, система водопостачання переходить на генератори.
*
Російські війська завдали ракетного удару по Кривому Рогу, внаслідок чого спалахнула пожежа, за попередніми даними, є постраждалі.
*
Під час атаки російських дронів у столиці працювали сили протиповітряної оборони.
*
Унаслідок масованої атаки російських безпілотників в одному з районів Харкова сталася пожежа на цивільному підприємстві, є постражалі.
*
Протягом 15 липня на фронті сталося 148 боєзіткнень Сил оборони України з російськими загарбниками, найгарячішим залишається Покровський напрямок, де ворог намагався просунутися вперед 41 раз.
*
У Запоріжжі, Дніпрі та Харкові було чути вибухи – міста зазнали атаки ворожих безпілотників.
*
Протягом 15 липня російські загарбники завдали ударів по цивільній інфраструктурі у трьох громадах Сумської області, унаслідок чого загинула людина.
*
Президент України присвоїв почесні найменування 31 окремій механізованій бригаді Сухопутних військ і 110 окремій бригаді територіальної оборони Сил територіальної оборони ЗСУ.
*
Під російськими ударами вдень 15 липня перебували селище Приколотне і Куп'янськ Харківської області, загинули двоє людей, ще двоє постраждали.
*
Після тижня боїв Мілове на Харківщині стало «сірою зоною» - Синєгубов
У Куп’янському районі Харківської області знищено всіх російських загарбників, які перейшли кордон та намагалися захопити село Мілове. Втім окупанти не полишають спроб виявити слабкі місця української оборони.
*
Після чергових російських ударів і та частина Куп’янська, де ще вдавалося забезпечити комунальні послуги, залишилася без централізованого водопостачання.
*
Російські загарбники 15 липня завдали авіаційних ударів по приватному сектору Краматорська Донецької області, постраждала жінка.
*
На ділянці Краматорськ – Сергіївка – Андріївка – Добропілля автомобільної дороги державного значення Т-05-14 Добропілля – Лиман з 16 липня діятимуть тимчасові обмеження для громадян і руху цивільних транспортних засобів через збільшення атак російських безпілотників.
*
У Синельниківській та Нікопольській громадах Дніпропетровської області вдень 15 липня внаслідок артилерійських обстрілів та російських дронових атак постраждали два чоловіки і дві жінки.
*
DeepState: РФ просунулася у Харківщині та Донеччині
У Харківській області окупанти наблизилися до Амбарного, а в Донецькій області росіяни просунулися неподалік населеного пункту Удачне.
*
Національний антарктичний науковий центр Міністерства освіти і науки оголосив конкурс з відбору команди у 31-шу Українську антарктичну експедицію на 2026-2027 роки.
*
Президент підписав указ про заснування академічних стипендій пам'яті захисників і захисниць, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
*
До Платформи культурного відновлення CuRe: Culture for Recovery під час Конференції з питань відновлення України у Римі приєдналися асоціації органів місцевого самоврядування.
*
Усім жителям Харківської області відновили електропостачання після аварій, які сталися внаслідок буревію 12 липня.
*
Станом на 1 липня 2025 року середній розмір пенсії в Україні становить 6 410,17 грн проти 6 341,11 грн на 1 квітня. Середній розмір виплат працюючим пенсіонерам збільшився на 111 грн.
За інформацією ПФУ, станом на 1 липня 2025 року в Україні зареєстровано 10,3 млн пенсіонерів, з яких 2,8 млн працюють.
https:// www.ukrinform.ua/rubric-society/4015204-skilki-v-ukraini-pensioneriv-i-skilki-voni-otrimuut.html
*
Верховна Рада розгляне питання призначення нового очільника Кабінету міністрів до кінця поточного пленарного тижня.
*
Президент України підписав закон, що передбачає посилення відповідальності за корупційні правопорушення.
*
Суд обрав Шабуніну запобіжний захід – особисте зобов’язання
Зазначається, що з клопотанням в останній момент зникла вимога про носіння електронного браслету
*
До суду скерували обвинувальний акт стосовно ексдиректора одного з підприємств системи державного резерву, який завдав збитків майже на 14 млн грн.
*
Суд визнав винними і присудив 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна двом агентам російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), які коригували удари РФ по Харкову та Миколаєву.
*
Харківського експосадовця Андрія Руденка, якого правоохоронці називають “організатором схеми” заволодіння бюджетними коштами на будівництві фортифікацій, іще жодного разу не допитували.
*
Національна служба здоровʼя у 2023-2024 роках виявила порушення умов договору за Програмою медичних гарантій 74 надавачами медпослуг. Інформація про це була передана правоохоронцям.
*
Дума оформила експрес-метод заборони громадських організацій як «екстремістських»
*
Думі запропонували з 1 вересня схвалити штрафи за VPN і читання в інтернеті «завідомо екстремістських матеріалів»
*
Лавров заявив, що Трамп потрапив під «непристойний тиск» Європи та НАТО
Міністр російського МЗС заявив, що москва впорається з будь-якими санкціями, кількість яких уже й так «безпрецедентна»
*
Росіян почнуть позбавляти набутого громадянства за розпусні дії та організацію нелегальної міграції
*
«Нам не потрібні закордонні партнери». У Держдумі запропонували підняти росіянам ціни на китайські машини, щоб підтримати автопром
*
Дезінфляційний тренд в РФ сформувався -- аналітики ЦБР
*
Поліцейським у Ростові почали компенсувати хабарі, від яких вони відмовилися
*
«Верховний суд» терористичного угрупування «ДНР» засудив снайпера бригади «Азов» Артема Мороза до 24 років колонії суворого режиму.
*
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець закликає родичів військовополонених не йти на контакт з представниками країни-агресорки.
*
Криза населення в Росії настільки серйозна, що до 2030 року країна зіткнеться з дефіцитом робочої сили в 11 мільйонів осіб, повідомив міністр Путіну.
*
російське Міненерго офіційно підтвердило глибоку кризу у вугільній промисловості
*
Коли ЗМІ надають слово особам, причетним до російських воєнних злочинів, без належного контексту, то стають інструментом кремлівської пропаганди.
Таку думку висловила медіаекспертка, директорка міжнародних видань Forbes Media Катя Солдак, коментуючи на прохання власкора Укрінформу в Нью-Йорку публікацію в The New York Times журналістки Нанни Гайтманн, яка розмістила маніпулятивний матеріал про наслідки бойових дій у Курській області Росії.
«Після більш як трьох років війни досі бракує розуміння того, що таке відповідальне висвітлення конфліктів за участю непрозорих урядів», - сказала Солдак.
За словами експертки, важко висвітлювати війни, коли одна зі сторін є абсолютно непрозорою, а будь-яка інформація, яка поширюється за її бажанням, є лише інструментом пропаганди.
«Способи отримати бодай якусь неупереджену інформацію існують - через надійні джерела на місцях, - зазначила Солдак. - Але це складна робота, при цьому потрібне критичне мислення справжніх журналістів-розслідувачів, які живуть і дихають пошуком істини, а не прагнуть гострих відчуттів від подорожі з чеченським підрозділом».
Усі розуміють, додала вона, що «якщо Росія дозволяє журналісту приїхати у будь-яку точку на полі бою, то про неупереджене висвітлення подій не може бути й мови».
Зі слів експертки, коли ЗМІ надають «некритичний простір особам, які повторюють кремлівські тези або явно причетні до воєнних злочинів - включаючи вбивства, тортури та участь у фільтраційних операціях Росії на окупованих територіях в Україні - без належного контексту й відповідальності, це не інформує громадськість». Така публікація дезінформує і, що ще гірше, «стає інструментом пропаганди», додала Солдак.
У матеріалі Гайтманн вказано, що вона шість днів провела у прифронтових районах Курщини, де її супроводжували бойовики «Ахмату».
Речник МЗС України Георгій Тихий відреагував на публікацію у соцмережі Х так: «Той, хто в NYT вирішив, що це розумно - писати разом з російськими військовими злочинцями, ухвалив найдурніше рішення. Це не баланс і не «інша сторона історії». Це просто - дозволити російській пропаганді ввести аудиторію в оману. Сумно бачити, як маніпуляції рівня Дюранті (журналіста, який заперечував Голодомор - ред.) повертаються в NYT».
*
Відмовив Росії: Казахстан будує електростанції сам
Спочатку передбачалося, що проєкт буде реалізований у партнерстві з Росією. Наразі розглядаються варіанти співпраці з енергетичними компаніями з Китаю та Південної Кореї.
*
Вдалого дня і скорішої Перемоги нам всім