"Трамп сказав європейським лідерам приватно, що Путін не готовий закінчити війну" - Юрій Ніколов

"Трамп сказав європейським лідерам приватно, що Путін не готовий закінчити війну" - Юрій Ніколов

Ну от маємо стопіцоте підтвердження того, що Трамп ніяким чином не буде давити на Путєна, і що єдине що він може – це злити йому Україну готовою до приготування на обід. У нього немає козирів для диктування умов диктатору. Є тільки бажання задобрити дракона, поторгувати з ним. Бо Трамп по природі своїй торгаш, а не політик. Причому корумпований (має офіційні вироки) і автократичний (демократія заважає корупції, тому її в США і демонтують прямо зараз).

Тому я просто ще раз повторю – сподівання на те, що хтось окрім ЗСУ зможе порішать нашу проблєму з рашистами – є просто самонавіювання, які ведуть до неправильних рішень. Тилові ремонти і корупція замість ракет для фронту – неодмінно доведуть нас до повної окупації. Бо коли у ЗСУ не буде достатньо зброї і людей відстрілюватись від ворога – війна припиниться в один момент. Це не буде довге і повільне падіння фронту, коли ви встигнете підготуватись до евакуації. А просто бах - і перестали стрілять.

Нє, ну якщо комусь хочеться і далі витісняти проблеми, то можна і далі розраховувати на якісь тьорки. Тепер в Ватикані. Або з імпотентами з Євросоюзу.


Ексклюзив | Трамп сказав європейським лідерам приватно, що Путін не готовий закінчити війну

Під час телефонної розмови в понеділок президент Трамп сказав європейським лідерам, що президент Росії Володимир Путін не готовий закінчити війну в Україні, оскільки вважає, що він перемагає, повідомили три людини, знайомі з розмовою.

Це визнання підтвердило те, що європейські лідери вже давно знали про Путіна, але від Трампа вони почули це вперше. Це також суперечить тому, що Трамп часто говорив публічно, що він вірить у те, що Путін щиро прагне миру.

Білий дім відмовився від коментарів і послався на допис Трампа в соціальних мережах у понеділок про його розмову з Путіним. «Тон і дух розмови були чудовими. Якби це було не так, я б сказав про це зараз», - сказав він.

Хоча Трамп, схоже, прийшов до думки, що Путін не готовий до миру, це не змусило його зробити те, що вимагали від нього європейці та президент України Володимир Зеленський: подвоїти боротьбу з Росією.

Трамп провів попередню телефонну розмову з європейськими лідерами в неділю - за день до своєї двогодинної розмови з Путіним. За словами людей, знайомих з розмовою, він дав зрозуміти, що може запровадити санкції, якщо Путін відмовиться від припинення вогню.

До понеділка він знову змінив свою позицію. Він не був готовий до цього. Замість цього Трамп заявив, що хоче швидко розпочати переговори на нижчому рівні між Росією та Україною у Ватикані.

У понеділок у телефонній розмові взяли участь Зеленський, президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні та президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Частково це стало кульмінацією європейського дипломатичного наступу, який розпочався приблизно за 10 днів до цього і мав на меті змусити Трампа чинити тиск на Путіна.

Хоча ці зусилля зрештою не увінчалися успіхом і не змусили Трампа зробити це за допомогою додаткових санкцій, європейці побачили певний позитивний результат. Цей процес допоміг усім, включно з Трампом, зрозуміти позицію Путіна: він не бажає припиняти війну на даному етапі. А для європейців він допоміг підкреслити, що тепер підтримка України значною мірою залежить від них самих. Європейці не вірять, що адміністрація Трампа зупинить експорт американської зброї доти, доки за неї платитиме Європа чи Україна, кажуть люди.

«Це не моя війна», - сказав Трамп журналістам у понеділок після дзвінка Путіну. «Ми вплуталися в те, у що не повинні були бути втягнуті».

У неділю під час телефонної розмови з європейськими лідерами, серед яких були Макрон, Мерц, Мелоні і прем'єр-міністр Великої Британії Кейр Стармер, Трамп повідомив, що відправить держсекретаря Марко Рубіо і спеціального посланця Кіта Келлога на переговори, які, як очікується, відбудуться у Ватикані. У понеділок Трамп, за словами однієї з осіб, поінформованих про цю розмову, не визначився щодо ролі США в переговорах.

Деякі європейці під час телефонної розмови в понеділок наполягали на тому, що результатом будь-яких переговорів у Ватикані має бути безумовне припинення вогню. Але Трамп знову заперечив, сказавши, що йому не подобається термін «безумовне». Він сказав, що ніколи не використовував цей термін, хоча 8 травня закликав до 30-денного припинення вогню у своєму дописі на соціальній платформі Truth Social. Зрештою, європейці погодилися відмовитися від використання цього прикметника.

Дипломатичний наступ Європи з метою змусити Трампа натиснути на Росію посилився, коли Мерц, консервативний канцлер Німеччини, вступив на посаду на початку цього місяця. Мерц виявив набагато більше бажання протистояти Путіну, ніж його лівий попередник Олаф Шольц. Що ще важливіше, коаліція Мерца допомогла внести поправки до конституції Німеччини, які надали країні значно більшу свободу дій щодо запозичень, які вона може витрачати на військові потреби та підтримку України.

10 травня Мерц, Макрон, Стармер і прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск здійснили імпровізований візит до Зеленського в Києві. Вони закликали його погодитися з тим, чого хотів Трамп, і викрити небажання Путіна припинити війну. Потім вони використали мобільний телефон Макрона, щоб зателефонувати Трампу з офіційної резиденції Зеленського і сказати йому, що Європа і Україна повністю підтримують його заклик до 30-денного припинення вогню. Європейці публічно пригрозили новими санкціями проти Путіна, якщо він не погодиться на припинення вогню.

Путін відреагував на зростаючий тиск з боку Європи і Вашингтона, запропонувавши перші за три роки прямі переговори з Україною. Трамп вхопився за цю пропозицію, навіть в якийсь момент припустивши, що може поїхати до Туреччини, щоб приєднатися до переговорів.

За кілька днів у Стамбулі відбулася зустріч, але Путін на ній не був присутній. Він відправив представників нижчого рівня, які повторили вимоги, які Україна вважає неприйнятними.

Після неявки Путіна до Стамбула європейці знову закликали Трампа розглянути можливість посилення тиску на російського лідера. Вони схвалили помірковані нові санкції проти Росії, але продовжують працювати над сильнішим пакетом заходів. Трамп оголосив, що домовився про телефонну розмову з Путіним, заявивши, що перспективи миру можуть бути досягнуті лише за умови розмови лідерів США і Росії.

Під час недільної розмови з європейськими лідерами, яка відбулася напередодні дзвінка Путіну, Трамп дав зрозуміти, що США можуть приєднатися до Європи у запровадженні санкцій проти російського експорту енергоносіїв та банківських операцій. Сенатор Ліндсі Грем, близький союзник Трампа, заявив у середу, що він зібрав 81 співавтора законопроекту, який значно посилить енергетичні та інші санкції проти Москви.

Цей недільний дзвінок містив деякі характерні риси стилю Трампа, який поєднував похвалу і критику європейських лідерів. Він похвалив Мерца за його прекрасну англійську. «Мені ще більше подобається ваш німецький акцент», - сказав він, за словами співрозмовника.

В іншому місці він відволікся на широку критику європейської міграційної політики. Трамп сказав, що неконтрольована міграція ставить їхні країни на «межу краху».

Макрон, який має найдовші стосунки з Трампом, попросив його зупинитися. «Ви не можете ображати наші нації, Дональде», - сказав Макрон, за словами співрозмовника.

Тон, однак, був загалом позитивним, кажуть люди, знайомі з цією розмовою. У декого склалося враження, що Трамп може підтримати нові санкції, якщо Путін не погодиться на припинення вогню. Але ці надії розвіялися через день.

Очікується, що переговори у Ватикані розпочнуться в середині червня.