серпень жарінь розпашілого глека
жовто спахнули дахи і портали
книга яку неуважно гортали
раптом сліпучо заквітла мов спекаЮрій Андрухович
У народі 11 серпня називають Калинів день або Туманник. О цій порі дозрівала калина, тож люди зазвичай присвячували день заготівлі цієї корисної ягоди на зиму. Починаючи з цього дня ночі ставали все прохолоднішими і все частіше падали тумани. Наші пращури помітили, якщо на Калинів день туман, буде гарний врожай на овес та ячмінь.
За церковним календарем 11 серпня вшановують мученика Калинника; преподобних Константина і Косму Косинських, Староруських; мученицю Серафиму, діву; мученицю Феодотію і трьох дітей її; пресвятого мученика Михаїла і мученика Євстафія Мцхетського.
Іменинники 11 серпня:
Кузьма, Костянтин, Михайло, Богдана.
11 серпня народились:
1340 — році Феофан Грек, живописець, який працював у Візантії і Давньої Рус
1908 – Валентин Бакуль – український вчений-матеріалознавець, організатор науки і виробництва. Розробки Інституту надтвердих матеріалів, яким керував Бакуль до 1977 р., лягли в основу створення алмазних заводів, у тому числі в Україні – Полтавського, Львівського, Бориславського. Інститут надтвердих матеріалів НАН України носить його ім’я.
1949 – Віктор Положій – український письменник-фантаст. Автор збірки оповідань «Щось негаразд…», «Сонячний вітер», роману «Попіл на рани», повісті «Жив-був Іван» та інших.
11 серпня відзначають:
- День працівників ветеринарної медицини.
Події 11 серпня:
1866 – у США відкрито першу в світі ковзанку.
1926 – компанія «Кодак» оголосила про початок роботи зі створення кольорової кіноплівки.
1947 – у газеті «Правда» опубліковано статтю Дмитра Шепілова «Радянський патріотизм», яка стала початком кампанії зі звинувачення діячів культури у космополітизмі.
1962 – вперше в СРСР проведений прямий телесеанс із космічного корабля.
1979 – у небі над Кам’янським (колишній Дніпродзержинськ) зіткнулися два літаки Ту-134. Через помилку диспетчера загинуло 173 людини, зокрема 17 футболістів команди «Пахтакор».
1989 – пленум Верховного суду УРСР реабілітував усіх засуджених у справі Спілки визволення України.
2003 – український миротворчий контингент введений в Ірак.
2008 — російські окупаційні війська під час війни проти Грузії захопили міста Сенакі, Зугдіді та Поті.
2016 — Рада Безпеки ООН провела закрите засідання щодо збройних провокацій російських спецслужб у Криму, на якому підтвердила позицію щодо територіальної цілісності України. Проти цього рішення РБ ООН голосувала лише РФ.