1. Обсяг російського фонду національного добробуту до кінця 2024 року щодо ВВП знизиться до мінімальної позначки за 20 років – 3,7%.
- Показник був нижчим лише в момент створення інституту таких «подушок» безпеки.
2. Уряд росії заклав до бюджету рекордне з часів анексії Криму зниження реальних пенсій росіян.
- Закладена до бюджету індексація для страхових пенсій на 4,4% буде нижчою за рівень інфляції, який прогнозує Мінекономрозвитку (5,5%).
- Таким чином, у реальному вираженні страхові пенсії скоротяться на 1,1%, а їхнє річне зниження стане першим з анексії Криму, коли на тлі санкцій і обвалу цін на нафту влада скасувала щорічну індексацію.
- Соціальні пенсії влада планує проіндексувати лише на 3,3%, тобто майже вдвічі нижче за очікувану інфляцію.
- У реальному вираженні соціальні пенсії впадуть таким чином на 2,2%.
- Середні пенсії у росії перебувають нижче нормативів Міжнародної організації праці, які вимагають, щоб дохід пенсіонера становив 40% від середньої зарплати країни.
- За оцінкою Рахункової палати росії, цього року пенсіонери отримуватимуть у середньому 31,4% від доходу працюючих, а до 2025 року цей показник опуститься до 29,6%.
3. російський АвтоВАЗ розглядає можливість скорочення плану виробництва автомобілів у 2023 році.
- Обговорюється зниження планових показників менш як до 400 тис. одиниць.
- Це вже друге скорочення виробничої програми заводу наступного року.
- У першому згадувався показник «понад 400 тис. одиниць», що приблизно на 15% менше від початкового плану в 500 тис. машин.
4. У жовтні потік заявників з росії на оформлення туристичних шенгенських віз скоротився приблизно на 30% порівняно з показниками серпня-вересня.
5. Німеччина, США, Великобританія та Франція закликали ООН провести розслідування імовірного використання росією іранських ударних безпілотників під час війни в Україні.
- Вони вважають, що постачання цих дронів стало порушенням резолюції Ради безпеки ООН, прийнятої у зв'язку з ядерною програмою Ірану.
6. Наприкінці жовтня чи на початку листопада Мозамбік може відправити першу партію зрідженого природного газу (ЗПГ) до Європи з плавучого терміналу Coral Sul, який знаходиться під управлінням нафтогазової компанії Eni.
- Новий постачальник дозволить пом'якшити енергетичну кризу в Європі, збільшивши пропозицію на ринку ЗПГ.
- ЗПГ-проекти стали особливо цікавими для інвесторів через намір Європи відмовитися від російських енергоресурсів.