Всіх вітаю з вдалою операцією наших військових біля Євпаторії - про неї розповіли навіть в американських теленовинах.
А зараз максимально відверто відповім на деякі запитання, які ви мені поставили у чаті. Поїхали...
1. Чи може Трамп виграти наступні вибори, і наскільки це погано для України, якщо таке трапиться?
Може. Карна справа проти нього - не перешкода. Тим більше, що судова тяганина має шанс тягнутись роками, а сам Трамп, ставши президентом, у будь-який момент може себе помилувати.
Чим Трамп поганий для України?
По-перше, я не вважаю його агентом Москви і не думаю, що у путіна є на нього якийсь "убойний" компромат - Трамп у своєму житті стільки разів потрапляв у халепи з жінками та грошима, що путін тут нічого нового не додасть.
Небезпечний для України він, перш за все тим, що поводитиметься з нашою країною, так як поводився усе життя - а саме, як бізнесмен, а не політик. Він шукатиме можливість укласти з путіним "сдєлку" по Україні, "сойтись посрєдінє", і я не впевнений, що ця "сдєлка" включатиме максимум українських національних інтересів. Завадити такому розвитку подій можуть три основні фактори: проукраїнська частина республіканців у Конгресі (а вона немаленька), низка прийнятих за каденції Байдена законів і... Британія. Чому Британія, напишу окремим дописом.
Чи має шанси бути вибраним від республіканців Вівек Рамасвамі? Шанс має, але він (цей шанс) не перевищую 3-5%. Скоріше вже Рон ДеСантіс.
2. Чи будуть наступного року вибори в Україні?
Частина політичного істеблішменту США наполягає на тому, щоб Україна провела хоча б одні вибори - парламентські чи президентські. Не поставлю жодного цента на те, що Зеленський з Єрмаком погодяться провести президентські - не для того мама доцю рОстила, щоб віддавати владу добровільно. Тим більше, на тлі багатьох корупційних скандалів, які почали котитись, як каміння з гори.
Ще один цікавий момент. По дипломатичних каналах американці все частіше почали рекомендувати Україні створити умови для переходу на двопартійну систему. Це пов`язано з тим, що з політичного життя України законодавчо вимита можливість створення проросійських партій, а двопартійна система на кшталт американської чи британської не дасть розпорошувати політичне поле країни на партії, створені олігархами чи за "вождистським" типом.
3. Чи будете ви критикувати Зеленського і Порошенка?
Дивне питання... А за що зараз критикувати Порошенка? Він допомагає армії, максимально використовує свої міжнародні зв`язки для зміцнення антиросійської коаліції, поводиться як свідомий і патріотичний політик. Я б із задоволенням покритикував деяких його депутат(ш)ів та певну частину фейсбучних прихильників, але то марна справа - маємо те, що маємо.
Зеленського критикувати буду. За оточення, за корупцію, за провалену підготовку до війни, за імпульсивну (а не виважену) зовнішню політику, ще багато за що. Але таких епітетів, як Бубочка, Лєнка - як і низькопробних шаржів на нього - на цій сторінці не буде. Наразі Зеленський демократично вибраний президент України. А цей статус треба поважати - навіть, якщо ви не поважаєте володаря президентських клейнодів.
4. Коли закінчиться війна, і чи вдасться нам вийти на кордони 1991 року?
Я розмовляв з багатьма політиками та військовими аналітиками з цього приводу. Спираючись на їх думки, узагальню:
Скоріш за все, гаряча фаза війни закінчиться заморозкою фронту у листопаді-грудні 2024 року. Жодних документів, окрім міжнародного документу про припинення вогню, підписано не буде. Скоріш за все, на лінії бойового зіткнення буде дислоковано "миротворців" з Індії, Китаю, Казахстану, Британії, Німеччини та Японії (ці країни наразі розглядаються під час кулуарних консультацій). Всі санкції проти росії збережуться.
Корейський варіант на довгі роки.
Але ці роки гратимуть на Україну, яка швидкими темпами переходитиме на озброєння (включаючи авіацію) НАТО та запустить виробництво РСД. Росія ж свій військовий максимум вже показала - хіба що ЯЗ, але ймовірність її застосування вкрай мала.
Чи вдасться відвоювати всі території військовим шляхом? Не впевнений. Можна спробувати, але хіба є сенс класти ще десятки тисяч молодих українців та україночок у той час, як вже зараз майже не залишилось родин, які б не втратили близьких?
(До речі, дуже радий за свого брата, який півтора роки провів у боях під Бахмутом і вижив. Наразі відмовився демобілізуватись, хоча йому вже 50 років, і переведений на північний напрямок.)
Головне на цьому етапі вийти до Азовського моря та знищити Кримський міст. А далі дотискати росію економічно та політично. ІМХО.
5. Кого ви читаєте в інтернеті?
Із задоволенням читаю своїх старих друзів-військових - Петрова, Погребиського, Вовнянко. Дуже поважаю Портнікова, і мені не зрозуміла інформаційна компанія проти нього. Оперативний ЗСУ, Реальна війна, Еспрессо...
Ворога теж читаю. Наприклад, "Интуиция подскажет" і ASTRA.
Але, в основному, американців.
CNBC: Адміністрація Байдена вже цього місяця запровадить санкції проти шести турецьких компаній Туреччини, які допомагали в обході санкції проти РФ. Казначейство США включить до переліку компанії Margiana Insaat Dis Ticaret та Demirci Bilisim Ticaret Sanayi. Воно вважає, що Росія спиралася на ці компанії Росія при імпорті таких необхідних товарів подвійного призначення.
У цьому контексті є інформація, що Байден мав неформальну розмову минулого тижня з Ердоганом. Останній був попереджений про "важкі наслідки" для Туреччини політики сидіння на двох стільцях. Вказані санкції - перша (але не остання) ластівка у згаданому сенсі.
Довідково: Одна з вищеназваних компаній здійснила сотні поставок російським підприємствам для виробництва безпілотників, інша – відправляла до Росії датчики та вимірювальні інструменти. Санкції запровадять і щодо турецького суднобудівного агентства ID Ship Agency, а також компанії CTL Limited - вона була посередником для постачання електронних компонентів американського та європейського виробництва.