"Нічний огляд західних ЗМІ" - Олег Шарп

"Нічний огляд західних ЗМІ" - Олег Шарп

Зараз всі пишуть про законопроект, який пропонує дозволити чоловікам платний виїзд за кордон. Автором є нардеп від фракції "Слуга народу" Георгій Мазурашу.

Наприклад, пропонується брати «добровільні» внески на ЗСУ із чоловіків, які виїхали з України після 24 лютого 2022 року, при поверненні додому. Якщо у пункті перетину вони не зможуть підтвердити наявність підстав для відстрочення військової служби, то мають перерахувати на спецрахунок 25 890 гривень за кожний місяць перебування за кордоном під час дії воєнного стану.

Які думки з цього приводу? Особисто мене найбільше напружує так званий «спецрахунок», проконтролювати який майже неможливо.


Джонсон таки виграв.

Для України це погано, оскільки із 7 голосувань за надання допомоги Києву, 6 разів він проголосував проти.

Він також вважає, що Україна «підкупила» Байдена, і що мільярди, надані Києву, — «жахлива помилка».

На посаді спікера він вже не буде настільки радикальним, але все залежатиме від того наскільки принциповим питанням Україна буде для демократів. Або чи знайдеться кілька республіканців, які разом з демократами виставлять на голосувнні бюджет США з допомогою Україні в обхід Джонсона.


Associated Press: Колишній співробітник АНБ Ярех Себастьян Далке зі штату Колорадо визнав себе винним у спробі продати Росії секретну інформацію про національну безпеку США.

Він думав, що має справу з російським агентом, але насправді спілкувався з агентом ФБР, який працював під прикриттям. Далку загрожує довічне, проте федеральні прокурори погодилися рекомендувати йому 22 років, якщо він дотримуватиметься умов угоди про визнання провини.  

Таке… 22 роки і пожиттєве не дуже і відрізняються.


Новий спікер Палати представників США обіцяє винести на голосування пакет допомоги Ізраїлю.

Щойно обраний спікером Палати представників США Майк Джонсон заявив, що одним із перших має намір винести на голосування законопроект щодо допомоги обороні Ізраїлю.

Під час його обрання перед нижньою палатою Конгресу США виступив лідер демократичної меншини Хакім Джефріс, який заявив про беззастережну підтримку Ізраїлю та України.

У цей момент конгресмени від обох партій піднялися та почали аплодувати. При цьому близько третини членів Палати представників від Республіканської партії не аплодували після слів Джефріса про підтримку України.

Як зазначає ізраїльська газета Haaretz, новий речник Палати представників відомий як євангелічний християнин і має тісні зв'язки з правими партіями Ізраїлю, які останніми роками перетворилися на основний політичний напрямок у країні.

❗️Між тим, за повідомленням WSJ , Джонсон вже погодився на пропозицію Байдена обговорити питання допомоги Україні. А те, що третина республіканців-трампістів не аплодувала згадці про Україну, то це передбачувано. Мене навіть порадувало, що ЛИШЕ третина.


Associated Press: Парламент Угорщини відхилив пропозицію щодо проведення голосування за заявкою Швеції на вступ до НАТО. Ініціативу заблокувала правляча партія "Фідес", яка має абсолютну більшість у парламенті.

Таке враження, що Будапешт зухвало насміхається над НАТО і ЄС. Навіть Туреччина погодилась прийняти Швецію до Альянсу, а баба Яга, як завжди, проти.

Я дивуюсь європейським та євроатлантичним структурам, які скрізь пальці дивляться на ворога всередені самих себе. Один Борель сьогодні наважився не дуже сміливо заявити, що "Угорщину ніхто не тримає в ЄС". Але хіба цього достатньо?

А Орбан у цей час ходить в кепці, який йому подарував Трамп, і молиться на двох своїх дружбанів - Путіна і того самого Трампа.

НАТО і ЄС - гарні, цивілізовані структури, але гуманізм та демократія виглядали б ще переконливішими, якщо до них додати залізні фаберже.


Хочете політичний анекдот?

Джонсон вже переговорив по телефону з Байденом, який поздоровив його з обранням, і заявив, що (увага!): «Я ніколи не виступав проти допомоги Україні.»

І ще: «Ми повинні переконатися, що путін не досяг успіху, і всі республіканці єдині у цьому.»Перекладаю на людську мову: «Принципово я не проти, але буде торг...»

Ах, ти ж моя лапочка! Ніколи він не виступав проти, ага... Проте, позитивний сигнал є - справа тільки у ціні. А що ви хотіли: нормальна поведінка нормального політика - риторика до обрання і риторика після схожі одна на одну як Стефанчук на Безуглу.

У чому секрет змін? Республіканці розуміють, що доведеться домовлятися з демократами у питанні загального бюджету - це раз.

Друге. Джонсон, як спікер, має можливість гальмувати проходження законопроекту в комітетах та винесення його на голосування. Однак, йому протистоятиме те, що називається discharge petition. Якщо 218 представників проголосують за таку петицію, то законопроект має опинитися на загальному голосуванні без проходження комітетів.

Якщо демократи підтримують допомогу Україні майже всі, то серед республіканців розуміння також є, хоч і менше. Тобто, демократів плюс проукраїнських республіканців вистачить, щоб винести законопроект на загальне голосування та ухвалити його. А у Сенаті лідер республіканців Мітч Макконелл уже пообіцяв підтримку.

У чому профіти торгу респів-трампістів? Звісно, у самому Трампі та його політичних перспективах. Далі - бюджет. Плюс вони хочуть розглядати допомогу Україні та Ізраїлю окремо, бо єврейське лобі у Конгресі дуже сильне, а наші дипломати пасуть задніх і абсолютно не працюють з республіканцями індивідуально.

⁉️ Що буде на виході у найгіршому для нас варіанті? Думаю, зменшення допомоги мільярдів на 5-10 і посилення контролю за використанням цих грошей - можуть призначити ще пару контролерів, які сидітимуть у Києві і рахувати кожний долар. Що, може, й непогано з огляду на апетити ОПУ.

Це приблизний сценарій, але все міняється дуже стрімко (у Трампа та респів з Кокуса сім п`ятниць на тиждень), так що спостерігаємо та робимо своє.