Нам потрібно для цього думати стратегічно, шукати рішення, які вигідні і Україні, і країнам ЄС.
І це стосується не тільки аграріїв: для пошуку win-win маємо методично аналізувати сектори економіки, включаючи енергетику, сільське господарство, ІТ.
It’s the economy, stupid: меседж президентської кампанії Клінтона в 92-му як ніколи важливий для нас сьогодні, якщо ми хочемо інтегруватися в ЄС та виграти війну на виснаження.
Сьогодні виступала в парламенті Нідерландів - колеги запросили саме для дискусії про можливість співпраці з Україною. Інтерес голландського бізнесу очевидний: на своїй землі вони досягли максимальної ефективності і готові працювати з українцями, приносячи технології, досвід, знання ринків та фінансовий ресурс. Саме те, чого бракує аграрному сектору.
Українські аграрії готові до такої співпраці - це те, що ми зʼясували завдяки першій дискусії з експертами та практиками в сфері АПК на зустрічі, організованій Ukraine Facility Platform - ініціативі громадянського суспільства, яка шукає ідеї та проекти, які несуть взаємну вигоду.
Українські аграрії дуже чітко розуміють і загрози від руху України в ЄС, і те, що такий рух відкриває нові можливості. На зустрічі минулого тижня вони говорили і про необхідність вибудовувати власну стратегію, і про критичну важливість комунікації та адвокації в ЄС, і про пошук нових технологій та фахівців, які їх мають впроваджувати. На зустрічі наприкінці березня ми продовжимо розмову, залучивши ще більше експертів.
І це саме так працюватиме наша платформа: знаходити фахових людей, які готові до пошуку можливостей, а не до того, щоб впиратися рогом в «хай буде все як раніше». Знаходити ідеї та обоговорювати їх з чиновниками та експертами в ЄС.
Переконуватись, що саме такі, зібрані з полів, ідеї стануть основою міжурядових програм та інвестиційних інструментів. Це і є наша домашня робота.
У секторі АПК ми робимо її завдяки компетентності та енергії Olga Trofimtseva, щодо інших секторів - скоро будуть сюрпризи