"74% КОМПАНІЙ В УКРАЇНІ ВІДЧУВАЮТЬ ДЕФІЦИТ КАДРІВ, ВИХІД Є?" - Александр Гончаров

"74% КОМПАНІЙ В УКРАЇНІ ВІДЧУВАЮТЬ ДЕФІЦИТ КАДРІВ, ВИХІД Є?" - Александр Гончаров

До речі, цей показник значно підвищився порівняно з попереднім періодом, зокрема, восени 2023 року - було 55%. Також за оцінками експертів, 3,5-4 млн працюючих людей може не вистачити для відбудови української економіки. Така ситуація складеться, враховуючи те, що 2 млн людей вийдуть з ринку праці через вік. Тобто до кінця поточного року в України будуть працювати лише до 5 млн людей. При цьому Україна навіть не потрапила до першої сотні країн світу за розміром середньої заробітної плати, посіла лише 107 місце у світовому рейтингу (торік 17442 грн або $453), а до трійки країн з найвищими середніми зарплатами увійшли Швейцарія ($8111), Люксембург ($6633), США ($6455). Вражає?

Що робити? Кабміну та Раді потрібно терміново впроваджувати стимули для українців, які оформили пенсію, щоб вони поверталися до роботи та залишалися в економіці України. Для цього дуже потрібним був би накопичувальний рівень нашої пенсійної системи, який успадковується. Однак минулого квітня Рада провалила голосування за накопичувальну пенсію (за законопроєкт проголосували лише 214 нардепів із 226 необхідних).

І найгірше в цій ситуації те, що в нас все залишається, як і раніше – запрошують на роботу за принципом «свій – не свій»: важливим є не професіоналізм, а відданість керівнику чи начальнику.