Сьогодні, 28 червня, День Конституції України. Віряни вшановують перенесення мощів святих безсрібників Кира та Івана. До Нового року залишилося 186 днів.
28 червня 2024 року — п’ятниця. 856-й день війни в Україні.
28 червня в церковному календарі – день перенесення мощів святих безсрібників Кира та Івана. Кир та Іван дізналися про християнку, яку ув’язнили разом з її дітьми. Вони вирушили на допомогу, але й самі постраждали. Мощі святих були спочатку збережені в церкві святого апостола Марка, але через сто років патріарх Олександрійський Кирило переніс їх до Єгипту, де збудували нову церкву на честь цих праведників
Що не можна робити 28 червня
- Не можна лягати спати надто рано.
- Не варто виливати чисту питну воду.
- Заборонено лихословити і сваритися.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: багато шишок на сосні — чекайте на великий урожай ячменю;
- дощовий день — до ясної і теплої осені;
- чорниця почала дозрівати — пора косити жито;
- голки будяка не колються, бо розм'якли — буде дощ;
- худоба збилася до купи — чекайте на негоду;
- стара кішка активно грається — до дощової погоди.
За можливості віряни відвідували храм, ставили свічку перед іконою Божої Матері і просили для себе та рідних здоров'я. Існує думка, що щира молитва допомагає вилікуватися навіть від тяжких хвороб.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 28 червняЯкі сьогодні іменини: Василь, Григорій, Іван, Йосип, Павло, Сергій, Ян.
Талісманом людини, народженої 28 червня, є нефрит. Напівдорогоцінний камінь, який відомий з давніх часів. В давнину вірили, що нефрит лікує від усіх хвороб.
Цього дня народилися:
- 1980 рік — український правник-конституціоналіст, представник Харківської школи конституційного права Юрій Барабаш;
- 1991 рік — український співак, автор пісень, продюсер Артем Пивоваров;
- 2002 рік — українська тенісистка, переможниця Відкритого чемпіонату Австралії 2017 року в одиночному розряді серед юніорок Марта Костюк.
Календар важливих подій в Україні та світі за 28 червня:
- 1569 рік — підписують Люблінську унію, що об'єднала Королівство Польське та Велике князівство Литовське в єдину федеративну державу — Річ Посполиту;
- 1635 рік — на Карибських островах засновують французьку колонію Гваделупа;
- 1644 рік — актор мандрівної трупи Жан Батист Поклен вперше виходить на сцену під псевдонімом Мольєр;
- 1648 рік — починається експедиція Семена Дежньова, в ході якої відкривають Північний морський шлях;
- 1651 рік — починається битва під Берестечком між козаками Богдана Хмельницького і армією Речі Посполитої короля Яна Казимира;
- 1812 рік — війська Наполеона вступають до Вільня;
- 1902 рік — Конгрес США затверджує Закон про будівництво каналу на Панамському перешийку і таким чином наділяє президента повноваженнями для придбання у французької "Панамської компанії" прав на будівництво каналу і у Колумбії права на вічне управління зоною каналу;
- 1917 рік — на засіданні Малої Ради формують перший український уряд — Генеральний Секретаріат;
- 1919 рік — підписують Версальський договір;
- 1988 рік — Іван Павло II публікує апостольську конституцію "Pastor Bonus" щодо реорганізації Римської Курії;
- 1989 рік — у Києві проходить прощальний матч Олега Блохіна;
- 1992 рік — "Сигнальщик" стає першим кораблем на Чорному морі, який піднімає український прапор;
- 1996 рік — після 23-годинного обговорення у Верховній Раді України приймають Конституцію України;
- 2012 рік — ООН проголошує Міжнародний День Щастя.
Конституція України — це основний закон країни, який визначає принципи функціонування представницьких, виконавчих та судових органів влади, державний устрій, права та обов’язки громадян, виборчу систему та інші важливі аспекти. Вона побудована на демократичних принципах, і міжнародне співтовариство визнає її однією з найдемократичніших у світі.
Хоча через воєнний стан 28 червня не є вихідним, вшановувати нашу Конституцію та пам’ятати про її важливість — це завдання кожного з нас.
Також 28 червня Міжнародний день рожевого вина. Це свято було встановлене за ініціативи Валері Руссель, яка є власницею Châteaux Roubine і Sainte Béatrice. Воно припадає на останню п'ятницю червня і святкується від 2018 року. Головна мета дня є вшанування задоволення від особливого життя в Провансі, яке передбачає і смакування рожевого вина, яке тут виготовляють.
А ще 28 червня День молочного шоколаду. Свято було засноване Асоціацією кондитерів, але особливо популярне в США. Молочний шоколад виник 1839 року, але в ті часи він мав вигляд гарячого напою. Виготовила новий продукт німецька фабрика Jordan & Timaeus, а через 30 років швейцарський кондитер Даніель Петер зрозумів, як можна зробити ці ласощі твердими.
28 червня Міжнародний день пірсингу. Саме цього дня народився Джим Ворд, який відкрив найперший в світі професійний пірсинг-салон, що мав назву "Рукавичка". Хоча проколювання мочок вух та носа століттями було особливою традицією багатьох народів світу, саме Ворд зробив процес безпечним і естетичним.
Також 28 червня Міжнародний день соціального бізнесу. Головна його мета полягає у тому, щоб привернути увагу представників влади до тих проблем соціального бізнесу, які все ще залишаються в суспільстві. Соціальне підприємництво — це ті організації, діяльність яких спрямована на створення взаємовідносин в суспільстві, наприклад, харчування безхатьків чи роздавання книжок сиротам.