Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом 19.09.2024

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок  санкцій, станом 19.09.2024

1. Бюджет рф може втратити 500 мільярдів рублів через падіння ціни на нафту.  

- В результаті падіння цін на нафту барель подешевшав майже на $10, що є нижче закладеного рівня у бюджеті рф.  

- Через це із запланованих 11,5 трлн рублів нафтогазових доходів уряд рф до кінця року збере не більше 11 трлн.  

- На початку вересня ціна російського експортного сорту Urals вперше з початку року падала нижче за $60 за барель, хоча ще нещодавно він продавався по $75 і вище.  

- З проблемами зіштовхнулися ключові галузі російської економіки — металургія та вугільна промисловість, які втратили ринки збуту через західні санкції.  

- В результаті доходи російського уряду можуть виявитися на 1,3 трлн рублів нижче за план - 33,7 трлн рублів замість 35 трлн.  

- З урахуванням того, що Мінфін рф підвищив план з видатків з 36,6 до 38 трлн рублів, фактично дефіцит бюджету може становити 4,3 трильйона рублів: це в 2,6 рази вище запланованого рівня (1,6 трлн) і на третину більше за показник минулого року (3 трлн).

2. Фінляндія планує конфіскувати у російських олігархів арену Helsinki Hall.

- Гельсінкі витратить 200 тисяч євро, щоб конфіскувати арену Helsinki Hall у олігархів Гєннадія Тімченка і сім'ї Ротенбергів. Цю суму уряд країни виділив для ухвалення окремого закону. Він має дозволити конфіскацію спортивно-концертного комплексу.  

- Самі російські олігархи на продаж арени не погоджуються. Якщо угода так і не відбудеться, міська влада почне процес вилучення власності.

3. В липні цього року 83% російської сирої нафти та 46% нафтопродуктів було відправлено танкерами «тіньового флоту».  

- При цьому лише 33% суден було застраховано міжнародними страховиками, що фундаментально підриває важелі цінового обмеження та глобальної торгівлі.  

- ЄС ввів у дію нове законодавство, спрямоване на припинення продажу основних танкерів у російський «тіньовий флот», але незважаючи на це, кількість суден флоту, що вирушають із вантажем із рф, різко зросла.  

- Цей факт дуже непокоїть західні країни, адже санкції не мали на меті підірвати безпеку судноплавства, але саме такий їхній результат.  

- росії вдалося розширити свій «тіньовий флот», придбавши 35 нових танкерів замість 41, доданих до списку санкцій з грудня 2023 року.

4. У липні російські страховики застрахували 60% нафтових вантажів, відправлених до Індії, порівняно з 40% у грудні минулого року.  

- Використовуючи своїх страховиків, рф може продавати нафту за ціною понад 60 доларів за барель — обмеження, встановлені G7, Євросоюзом та Австралією.

- Західні послуги, такі як доставка та страхування, можуть бути використані тільки для російських вантажів, що продаються за граничною ціною або нижче за неї.  

- У липні страхування експортних вантажів здійснювали такі російські компанії, як «Інгосстрах», «Росдержстрах», «АльфаСтрахування» та «ТСК Страхування».

- До війни в Україні вантажовідправники переважно користувалися послугами великих західних страховиків для захисту та відшкодування збитків (P&I).  

- На початку цього року Індія видала кільком російським страховикам дозвіл на надання морського покриття танкерам після того, як державна російська національна перестрахувальна компанія надала фінансову гарантію.  

- У липні Індія обігнала Китай і стала найбільшим покупцем російської нафти, незважаючи на те, що Китай отримує постачання трубопроводами та морським шляхом.

- Понад 60% російського експорту нафти морем йде в Індію. Хоча багато західних страховиків відмовилися від страхування перевезень російської нафти, побоюючись порушити цінове обмеження G7, деякі з них все ще надають страхове покриття.

5. ЄС визначив новий пріоритетний напрямок санкцій – фінансові установи, що підтримують постачання військової продукції до рф.  

- Європейський Союз може посилити санкції, спрямовані на фінансові установи, що підтримують потоки військової продукції до росії та постачання товарів, вироблених західними дочірніми компаніями в Південно-Східній Азії.  

- ЄС із 2022 року запровадив низку санкцій проти росії через її повномасштабне вторгнення в Україну.

- За словами представника ЄС із санкцій Девіда О'Саллівана, ці санкції не є "чарівною кулею", проте їхня мета полягає в тому, щоб зробити російську військову машину повільнішою, дорожчою та менш ефективною.  

- Він також зазначив, що деякі компанії намагаються обійти санкції, використовуючи шляхи постачання товарів подвійного призначення до москви.

6. Європарламент закликав запровадити ембарго на російський СПГ і санкції для "Газпрому".  

- Європарламент закликав ЄС запровадити повне ембарго на російський скраплений природний газ і санкції проти "Газпрому" й російських нафтових компаній.  

- Відповідний заклик міститься в резолюції, ухваленій у Страсбурзі в рамках пленарного засідання Європейського парламенту.  

- Крім того, ЄП закликав запровадити заборону на імпорт російського зерна, калійних добрив і добрив, а також сировини, включно з алюмінієм, сталевою продукцією, ураном, титаном, нікелем, деревиною та виробами з неї, а також газом і нафтою.

7. Україна погодилася транспортувати азербайджанський газ на прохання ЄС

- В українському уряді знають, що під виглядом транзиту азербайджанського газу реалізується схема заміщення: Азербайджан купує російський газ для себе, щоб вивільнити обсяги для імпорту до ЄС, розповіло джерело в Кабміні.

- У Києві розуміють, що зараз заміщення імпорту з росії до Європи газом з Азербайджану є фактично формальністю, аби не купувати газ у рф, і до азербайджанського газу може підмішуватися російський.

- "Ми свідомі того, що з цього газу щонайменше частина може бути російським. І що це суперечить нашому курсу з просування повної заборони російського газу у Європі. Проте цей крок був вимушений, і ми пішли на нього через прохання з боку Єврокомісії", – розповідає співрозмовник.

- За його словами, Єврокомісії "комфортніше вдавати, що вони закуповують газ в Азербайджані, а не в Росії".

- Він запевнив, що Україна погодилася на таку поступку лише як тимчасову.

8. До України потрапляють боєприпаси з Індії, попри протести росії.  

- Артилерійські снаряди, продані індійськими виробниками зброї, були перенаправлені європейськими клієнтами в Україну, і Нью-Делі не втрутився, щоб зупинити торгівлю, попри протести з боку москви. росія, на яку припадає понад 60% імпорту озброєнь Індії, є цінним партнером для країни. Кремль порушував це питання щонайменше двічі.  

- Індійські правила експорту озброєнь обмежують використання зброї лише заявленим покупцем, який ризикує припинити майбутні продажі, якщо відбудеться несанкціонована передача.  

- Серед європейських країн, які відправляють індійські боєприпаси в Україну, Італія і Чехія очолюють ініціативу. Зазначається, що Індія, яка вже давно є найбільшим у світі імпортером зброї, також розглядає тривалу війну в Європі як можливість розвивати свій сектор експорту озброєнь.  

- За два роки до великої війни три найбільші індійські виробники боєприпасів - Yantra, Munitions India і Kalyani Strategic Systems - експортували компоненти боєприпасів на 2,8 млн дол в Італію і Чехію, а також Іспанію і Словенію, де оборонні підрядники інвестували значні кошти в ланцюги постачання для України.  

- За період з лютого 2022 року по липень 2024 року ця цифра зросла до 135,25 млн дол, включно з готовими боєприпасами, які Індія почала експортувати до цих чотирьох країн.

Більше на https://t.me/Omelyan_News