Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 11.12.2024

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок  санкцій, станом на 11.12.2024

1. російські IT-компанії попередили про загрозу банкрутств через ключову ставку ЦБ.  

- Висока ключова ставка Центрального банку росії ставить під загрозу фінансову стабільність IT-компаній, що беруть участь у державних закупівлях, що може призвести до хвилі банкрутств у галузі.  

- Зростання ключової ставки значно збільшує вартість кредитів, які компанії вимушені брати для виконання державних контрактів.

- Більшість таких контрактів укладаються на умовах післяплати або з передоплатою, що рідко перевищує 50%.  

- При поточному рівні ставки проценти по кредитах і вартість банківських гарантій стають критично високими, особливо для малого та середнього бізнесу.  

- Банківські гарантії, які забезпечують зобов'язання постачальників перед замовниками, стають не лише дорожчими, але й складнішими для отримання. Наприклад, для реалізації великих проєктів у сфері держзакупівель компанії вимушені заздалегідь інвестувати в розробку, закупівлю ліцензій, логістику та оплату праці персоналу. Ці витрати потребують значних фінансових ресурсів і ретельного планування.  

- Ця ситуація вказує на серйозні економічні труднощі, що очікують на IT-галузь росії, і підвищує ризик негативних наслідків для багатьох підприємств.

2. 30% російських автоперевізників можуть збанкрутувати у 2025 році.  

- Більшість російських компаній, що займаються автомобільними вантажоперевезеннями, завершують 2024 рік з збитками, а близько 30% з них загрожує банкрутство вже наступного року.  

- На даний момент рентабельність великих автоперевезень складає мінус 17%.

- Причиною цього є зростання витрат на 11%, ослаблення рубля, підвищення кредитних і лізингових платежів після збільшення ключової ставки Центробанком до 21%, а також падіння попиту, що змусило перевізників знизити тарифи на 12% порівняно з минулим роком.

3. Болгарія може зупинити транзит російського газу до Європи.  

- Болгарія заявила про можливість припинення транспортування російського газу через газопровід «Турецький потік», якщо «Газпром» не знайде спосіб сплатити за цю послугу.

- Введення санкцій США проти «Газпромбанку» унеможливило як прийом платежів за російський газ, так і оплату його доставки.  

- Раніше «Газпром» розраховувався з болгарською компанією Bulgartransgaz, яка здійснює транзит палива до Сербії та Угорщини, через «Газпромбанк». Але після введення санкцій 21 листопада така схема стала недієздатною.

- Нещодавно путін своїм указом оновив механізм платежів, запровадивши систему взаємозаліку, але цей інструмент орієнтований на покупців газу, а не на оплату транзиту.  

- Міністр енергетики Болгарії Володимир Малинов наголосив, що Bulgartransgaz суворо дотримується своїх контрактних зобов'язань і не дозволить транзит газу без оплати послуги.

- Він заявив, що це відповідальність компанії, яка забронювала потужності (маючи на увазі «Газпром»), знайти рішення, якщо вона хоче продовжувати отримувати послугу.  

- З огляду на те, що російський газ складає більшу частину транзиту через Болгарію, ситуація може мати серйозні наслідки для постачань до Європи.

4. Японія може відмовитися від російського ЗПГ.  

- ЗПГ-проект «Сахалін-2», який реалізує «Газпром» і має серед клієнтів японські компанії, незабаром може почати їх втрачати.  

- Через рік починають спливати довгострокові контракти на постачання їм газу. Але перехід Японії на відновлювану енергію, доступність ЗПГ з інших джерел та загальне прагнення західних країн та їх союзників відмовитись від російської сировини підривають попит на сахалінський ЗПГ.  

- «Сахалін-2» не перебуває під санкціями США, але підтримка нинішнього рівня постачання може виявитися проблематичною через угоду між країнами «великої сімки» про зниження залежності від російських енергоносіїв, сказав представник міністерства промисловості Японії.

- Остаточне рішення, за його словами, залишається за покупцями, до яких входять кілька комунальних підприємств. При цьому потреба Японії в ЗПГ, за прогнозами, знижуватиметься, зокрема через розвиток зеленої енергетики.

- Уряд планує до 2030 року зменшити частку газу у виробництві електроенергії до 20% з 33% у 2023 р. та збільшити частку відновлюваних джерел з 26% до 38%.

5. ЄС готує санкції проти росії через диверсії та втручання у вибори.

- 11 грудня представники країн Європейського Союзу планують обговорити запровадження перших санкцій, спрямованих проти російських гібридних загроз. До таких загроз відносять втручання у вибори, кібератаки та економічні диверсії.  

- Очікується, що до санкційного списку, який був затверджений у жовтні, додадуть 16 осіб і три організації. Більшість із них мають російське походження. Однак у списку також зазначені три особи з Молдови, Кот-д'Івуару та Грузії, а також одна організація, що базується в Того.  

- НАТО ще в травні повідомляло про зростання кількості атак, які приписують росії, по всій Європі. Основними цілями стали Чехія, Естонія, Німеччина, Латвія, Литва, Польща та Велика Британія.  

- Запровадження нових санкцій стане відповіддю на посилення гібридного впливу, який загрожує політичній стабільності та безпеці європейських країн.

6. Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість запровадження жорсткіших санкцій проти експорту російської нафти.

- Раніше Байден утримувався від таких дій через ризики зростання цін на пальне, але тепер адміністрація готова до агресивніших заходів на тлі падіння нафтових цін.

- Також обговорюються санкції проти «тіньового флоту», який росія використовує для обходу обмежень.

- Рішення можуть бути ухвалені найближчим часом. Це пов’язано з побоюваннями щодо можливих змін у політиці за участі Дональда Трампа.

7. росія та Північна Корея домовилися про передачу Су-27, МіГ-29.  

- Командувач Індо-Тихоокеанським командуванням США Адмірал Семюел Папаро стверджує, що росія досягла угоди з Північною Кореєю про передачу Пхеньяну винищувачів МіГ-29 та Су-27 в обмін на те, що ця країна направить своїх солдатів для допомоги Москві в Україні.

- Окрім літаків, Північна Корея, ймовірно, розраховує отримати в обмін також інші технології.

- Серед них можуть бути технології балістичних ракет, особливо боєголовки для повторного входу в атмосферу, а також нові технології підводних човнів та системи ППО.

8. Об’єднані Арабські Емірати уклали економічну угоду з Євразійським економічним союзом, спрямовану на збільшення двосторонньої торгівлі, не пов’язаної з нафтою, шляхом зниження тарифів і усунення торгових бар’єрів.  

- Угода охоплює п’ять членів блоку ЄАЕС, до складу якого входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан і росія, з якими ОАЕ підтримували тісні відносини після вторгнення в Україну в 2022 році.  

- Двостороння ненафтова торгівля між ОАЕ та Євразійським економічним союзом досягла 13,7 мільярда доларів протягом першої половини цього року. Це зростання майже на 30% на річній основі.

- Згідно із заявою, разом зі своєю мережею партнерів, ОАЕ прагнуть запропонувати доступ до конкурентних ринків, що швидко розвиваються, на Близькому Сході, в Африці, Азії та Південній Америці.  

- У 2021 році країна Перської затоки заявила, що планує поглибити свої торгові зв’язки з економіками, що швидко розвиваються, залучивши 150 мільярдів доларів іноземних інвестицій. Відтоді вона підписала угоди про розширення торгівлі з кількома країнами, такими як Індія, Ізраїль та Туреччина.  

- Цей поштовх призвів до рекордної ненафтової торгівлі на 1,4 трильйона дирхамів (381,2 мільярда доларів) за перші шість місяців 2024 року, що на 11% більше, ніж за той самий період 2023 року.

Більше на https://t.me/Omelyan_News