...ЦЕ МОЖЛИВІСТЬ ЛИШЕ ДЛЯ БАГАТИХ УКРАЇНЦІВ
У зв'язку з цим хочу вам показати порівняння ринків України та США. Зверніть увагу, наскільки меншим є наш ринок у порівнянні з американськими конкурентами: ринкова капіталізація компаній США — понад 65% капіталізації всього світового фондового ринку. Капіталізація американського ринку цінних паперів вже досягла рекорду і продовжує зростати, що говорить нам про те, що більшість грошей світу зараз акумулюється саме в США.
Також важливо відзначити, що проксі на фондовий ринок США – це крипта. Тільки з «плечима». Потрібно ставити на зростання даного ринку, тому що фондовий ринок не зможе зростати такими темпами, як зростатиме крипта. Нове багатство зараз створюватиметься саме в крипті.
Однак мене засмучує, що надто повільно ведеться в Україні робота з насичення різними фінансовими інструментами. І зовсім немає роботи з боку держави щодо залучення українських компаній на IPO та ICO. Адже саме тому впроваджуються нові інструменти. Чим більше різних можливостей буде на ринку, тим більше ставатиме його капіталізація, а пересічні українці та інвестори – ще багатші.
Але, на жаль, за останні 10 років українські ринки капіталу дуже відстали. Якщо згадати навіть 2001-2010 роки, то національний ринок давав набагато більше можливостей, ніж зараз. І більше заможних українців було. І кількість компаній та їхня різноманітність тоді ще зростала.
Занадто маленькими кроками ми з владою весь час рухалися. І тепер чи не тому в наступному 2025 році реальні доходи українців знову впадуть - аж на 9,5%. Співвідношення мінімальної та середньої зарплати у 2025-му складе лише 32,8% — найгірший показник за останні роки. Тобто заморожування мінімалки позбавляє українців навіть шансу на достойний рівень життя. І інвестувати зможуть тільки заможні люди.