Сьогодні, 21 грудня, День зимового сонцестояння. Віряни вшановують пам'ять святої мучениці Юліани. До Нового року залишилося 10 днів.
21 груд. 2024 07:40:00
Сьогодні, 21 грудня, День зимового сонцестояння. Віряни вшановують пам'ять святої мучениці Юліани. До Нового року залишилося 10 днів.
21 грудня 2024 року — субота. 1032-й день війни в Україні.
21 грудня в церковному календарі – день пам’яті святої мучениці Юліани. Вона була римською християнкою, яка жила в ІІІ столітті. Вона була дочкою римського сенатора Александра, який був відомим язичником. Юліана вирішила приєднатися до християнської громади і відкрито висловлювала свою віру, що призвело до її арешту. Її батько намагався переконати її повернутися до язичництва, але Юліана залишилася вірною своїй вірі. Вона була засуджена і змушена вийти заміж за язичника, але відмовилася від цього шляху. Юліана була страчена за свою віру 302 року.
Що не можна робити 21 грудня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 21 грудня
Які сьогодні іменини: Леонтій, Микита, Михайло, Петро, Сергій, Уляна.
Талісманом людини, народженої 21 грудня, є хризопраз. Здавна вірили, що цей камінь допомагає краще переносити магнітні бурі метеозалежним людям. Також хризопраз покращує сон, поліпшує стан нервової системи.
Цього дня народилися:
Календар важливих подій в Україні та світі за 21 грудня:
Який сьогодні день в
Україні і світі
Також 21 грудня День зимового сонцестояння. Це астрономічне явище, яке відбувається щорічно 21 або 22 грудня (іноді 20 чи 23 грудня залежно від року та часових поясів). Цього дня Сонце досягає найнижчої точки над горизонтом у північній півкулі, що зумовлює найкоротший світловий день і найдовшу ніч року. У південній півкулі цей день, навпаки, є днем літнього сонцестояння, коли спостерігається найдовший день і найкоротша ніч. Зимове сонцестояння є символічним переходом від темряви до світла, нагадуючи про циклічність природи й життя.
А ще 21 грудня Всесвітній день баскетболу. Це неофіційне, але широко відоме свято для всіх шанувальників баскетболу у світі. Саме цього дня 1891 року було зіграно перший баскетбольний матч, що стало ключовою подією в історії цього виду спорту. Джеймс Нейсміт, канадський вчитель фізкультури, став творцем баскетболу. Він працював в Міжнародній тренувальній школі YMCA у місті Спрингфілд (штат Массачусетс, США). Нейсміт отримав завдання придумати нову гру для студентів, щоб вони могли займатися фізичною активністю у приміщенні взимку. 21 грудня 1891 року він провів перший офіційний матч у спортзалі, де гравці намагалися закинути футбольний м'яч у дерев'яні корзини для фруктів, закріплені на балконах. Так було започатковано гру, яка згодом отримала назву "баскетбол".
21 грудня святкують Всесвітній день оргазму. Ідея створення Всесвітнього дня оргазму належить подружжю зі США — Дональду Аргенту та Дедре Аргент. 2006 року вони запустили ініціативу під назвою "Global Orgasm for Peace" (Глобальний оргазм заради миру). Основна мета проєкту — привернути увагу до проблеми насильства та конфліктів у світі і нагадати про важливість гармонії та єдності серед людей.
Також 21 грудня Всесвітній день сноуборду. Точна дата може змінюватися залежно від року, але зазвичай це третя або четверта субота грудня. Це свято створене для популяризації сноубордингу як виду спорту, способу життя та культури серед любителів активного зимового відпочинку по всьому світу. Всесвітній день сноуборду було започатковано 2006 року за ініціативи Міжнародної федерації сноуборду (World Snowboard Federation, WSF) спільно з Європейською асоціацією сноубордіндустрії (EuroSIMA).
А ще 21 грудня День народження кросворду. Саме цього дня 1913 року вийшов друком перший у світі кросворд, який став початком неймовірно популярної інтелектуальної гри для людей різного віку. Автором першого кросворду був Артур Вінн (Arthur Wynne), британський журналіст, який працював у Нью-Йорку. 21 грудня 1913 року він опублікував кросворд у недільному випуску газети "New York World". Ця головоломка мала назву "Словесна гра" (Word-Cross Puzzle) і мала форму ромба. Спочатку кросворд не мав сучасного вигляду, але принцип заповнення слів за горизонталлю та вертикаллю був уже закладений.