Сьогодні ціни на нафту впали нижче 70 дол. за бочку на тлі зростання видобутку в рамках ОПЕК+ та побоювань надвиробництва — Reuters.
А тепер подивіться на діаграму, де видно наочну еволюцію зовнішньоекономічних зв'язків Росії.

Тимчасово мінусуємо Китай - для того, щоб він відмовився від фінансування (за рахунок торгівлі) терористичної Росії, Сполученим Штатам треба докласти надзусиль - до того ж, собі у збиток. Чи піде на це Трамп? На даний відрізок часу - ні. Тому залишаються більш слабкі ланки цього завдання - Індія, Туреччина та ціни на нафту. Туреччину поки виводимо за дужки і розуміємо, що основними мішенями послаблення Москви розглядаються Індія та ціни на нафту.
Протягом багатьох років Вашингтон заплющував очі на тісні історичні зв'язки Делі з Москвою, оскільки розглядав Індію як противагу Китаю в Азії. Тепер Трамп, схоже, готовий відмовитись від цієї стратегії, щоб отримати важелі впливу на Путіна (це висновок Bloomberg). Паралельно йде зниження цін на нафту за рахунок збільшення видобування з боку СА та США.
Все це заради України? Думаю, що ні. Просто Трамп вибрав нашу війну у якості "шляхетного" приводу переорієнтувати Індію та низку інших країн на купівлю енергоносіїв у Сполучених Штатів та їх близькосхідних партнерів.
Тобто, вбиваються два зайця - Трамп тепер і "миротворець", і захисник вітчизняного бізнесу. Бінго!
А хіба нам є різниця, які справжні мотиви володаря Овального кабінету? Якщо його інтереси у даному випадку співпадають з нашими, най буде "миротворцем", раз він від цього балдіє. Вийде профіт з Індією та нафтою, тоді й на Китай можна буде переключитись.
Так, це гра у довгу, але по-іншому ніяк.