"Армія США відправляє дрони, випробувані в Україні, для знищення іранських дронів" - Юрій Ніколов

"Армія США відправляє дрони, випробувані в Україні, для знищення іранських дронів" - Юрій Ніколов

Кажись, нічого не виторгував Зеленський у Трампа в історії з антишахедними дронами для війни з Іраном. Багато говорили і говорять про «дзвінки з Близького Сходу». Зеленський лічно казав: «Наприклад, якщо ми говоримо про зброю під час війни, з якою у нас дефіцит, то PAC-3, ракети, якщо вони нам їх дадуть, ми дамо їм перехоплювач. Це рівноцінний обмін. Безумовно, ми це зробимо. Якщо зараз команди будуть працювати, подивимось над результатом», – сказав Зеленський.

Але зрештою Пентагон відправив туди запас дронів, що лежав на американських базах в Європі. І інструктори поїхали американські. І нові порції дронів робитимуть американські фірми. Українських інструкторів «ймовірно» відправлять тудой.

А скільки було сподівань, що Зеленський виміняє наші дрони разом з навченими дроноводами на хоча б ще якусь жменю ракет «петріот», які араби відстрілюють сотнями не парячись за гроші, а у нас їх тупо нема, тому наші ТЕЦ рашисти добивають у режимі онлайн(((

Натомість Трамп заявив, що у Зеленського ще менше карт ніж раніше, бо він не хоче миритись з Путєним, і українські дрони не взяв. Ееееехххххх((((


Армія США відправляє дрони, випробувані в Україні, для знищення іранських дронів

Американська армія поспішає на Близький Схід з системами протидії дронам, які пройшли бойові випробування в Україні, щоб запобігти руйнівним атакам Тегерана в регіоні, заявили американські чиновники.

Невелика кількість оборонних систем, названих Merops, відправляється зі складів американської армії в Європі разом з американським персоналом, який буде їх експлуатувати і навчати інших військових, заявили американські чиновники.

Американські чиновники заявили, що додаткові системи будуть надані американською компанією, яка їх виробляє, Perennial Autonomy, в яку інвестує мільярдер Ерік Шмідт. Шмідт відмовився від коментарів.

Американський чиновник заявив, що Україна, ймовірно, надасть інструкторів. Україна не відразу відповіла на запит про коментар, але президент України Володимир Зеленський заявив, що США та їхні регіональні союзники звернулися до Києва за допомогою проти іранських ударів.

США не є єдиною країною, яка цікавиться бойовим досвідом України. Представники Катару та інших держав Перської затоки, які стали мішенями іранських дронів і ракет, відвідали Україну, щоб зустрітися з українськими виробниками зброї та перейняти їхній досвід у побудові ланцюгів постачання.

Використання США інновацій, випробуваних в Україні, є поворотом у ситуації. Протягом кількох років американські військові відправляли обладнання в Україну і вивчали війну там, щоб дізнатися, як захищатися від великого флоту одноразових ударних дронів Росії. Тепер Україна стала лабораторією для оборонних систем, які будуть використовуватися в новій війні президента Трампа проти Ірану, зокрема для відбиття іранських дронів Shahed.

«Шахеди», які широко використовує Росія, є зброєю, розробленою Іраном, тому США стикаються з загрозою, яка добре знайома з України. Москва виробляє власні «Шахеди» і розробила версії, які є ще більш досконалими, ніж ті, що зараз запускає Іран.

Минулого року США та їхні союзники розгорнули деякі системи «Меропс» у Польщі та Румунії після вторгнення російських дронів. Ця система виявилася популярною серед українських військ.

Merops сам по собі є безпілотником, достатньо малим, щоб його можна було запустити з пікапа. Він може самостійно шукати безпілотник, що наближається, за допомогою радіохвиль, радара або теплового сліду цілі. За словами користувачів, коли він знаходиться приблизно в милі від цілі, він використовує штучний інтелект, щоб зафіксувати ціль і підірватися поблизу. За словами одного з користувачів, Merops може рухатися зі швидкістю понад 180 миль на годину і досягати висоти близько 16 000 футів.  

Кожен безпілотник Merops для протидії безпілотникам коштує менше 10 000 доларів, повідомив один з представників американських збройних сил. За його словами, вартість одиниці продукції повинна знизитися до близько 7000 доларів у міру збільшення обсягів виробництва. Принаймні частина дронів Merops виробляється на Тайвані, зазначив представник.

Ціна за одиницю значно нижча за вартість систем, які США та їхні союзники зараз використовують для збивання іранських ракет і дронів. Зенітні ракети з американських систем протиповітряної оборони Patriot можуть коштувати близько 4 мільйонів доларів, а їх виробництво є повільним процесом.

Військово-повітряні сили США також встановили на винищувачах відносно дешеві ракети з лазерним наведенням для збивання ворожих безпілотників, що було застосовано під час зіткнення з хуситами минулого року.

Проте багато перехоплювачів, включаючи Merops, мають обмеження. За словами операторів, вони мають невелику дальність дії, а їхня ефективність знижується в погану погоду, хоча це є меншою проблемою на Близькому Сході, ніж в Україні.

З суботи Іран використав сотні балістичних ракет і безпілотників Shahed для ударів по сусідніх державах і військових базах США. В результаті одного удару безпілотника загинули шестеро американських військовослужбовців. Об'єднані Арабські Емірати заявили, що лише за перші три дні конфлікту на них було націлено 689 безпілотників, 44 з яких влучили в країну.

Іранський безпілотник пошкодив радар, що належав американській системі протиракетної оборони THAAD в Йорданії, де базується велика кількість американських бойових літаків. THAAD – це складна і дорога наземна система протиракетної оборони, яка перехоплює балістичні ракети над атмосферою. Центральне командування США відмовилося коментувати ситуацію з радаром, але заявило, що США зберігають «повну бойову готовність».

«Shahed — це не проста ціль», — сказав полковник Юрій Ігнат, речник ВПС. «Українські сили навчилися ефективно перехоплювати їх завдяки важкому досвіду, але цей процес зайняв час», — сказав він.

За інформацією керівництва, у середу більше десятка катарських чиновників відвідали виробничі потужності великої української оборонної компанії та провели зустрічі з її директорами. Цей візит відбувся того ж дня, коли Зеленський провів переговори з лідерами країн Перської затоки.

Катарські чиновники також відвідали секретний полігон в Україні, де також використовується Merops, щоб дізнатися, як країна збиває російські дрони за допомогою української та інших технологій.

«У всіх постійно дзвонять телефони. Дзвінки з Оману, Дубая, Катару, ОАЕ», — сказав Юрій Гудименко, голова незалежної групи, яка контролює закупівлі в оборонній сфері.