Сьогодні, 19 липня, День тренера в Україні. Віряни вшановують пам’ять святої преподобної Макрини, сестри святого Василія Великого. До Нового року залишилося 165 днів.
Сьогодні, 19 липня, віряни святкують день пам’яті святої преподобної Макрини, сестри святого Василія Великого. Макрина народилася близько 327 року в місті Кесарії Каппадокійській (сучасна Туреччина) у благочестивій родині. Її мати — свята Емілія, а бабуся — свята Макрина Старша, яка виховувала дітей у дусі християнської віри під час переслідувань.
Ім’я Макрина дівчинці дали на честь бабусі. Вона отримала ґрунтовну домашню освіту — читала Святе Письмо, житія святих і захоплювалася духовною мудрістю. Її брат Григорій Ниський згодом писав, що Макрина була йому наставницею у вірі.
Макрина вела аскетичне життя: носила простий одяг, харчувалася скромно, багато молилася й працювала фізично разом із сестрами. Її монастир був не лише духовною школою, але й осередком милосердя. Макрина була відома своєю мудрістю, лагідністю і даром духовної розради.
Особливо близькі стосунки пов’язували Макрину з братами — Василієм Великим та Григорієм Ниським. Її приклад навернув Василія до чернецтва після його світських успіхів. Після смерті Василія (1 січня 379 року) Макрина тяжко захворіла. У цей час її відвідав Григорій, і саме тоді він записав глибоку філософсько-богословську розмову з нею про душу, воскресіння і надію, яка збереглася у творі “Про душу і воскресіння”.
Що не можна робити 19 липня
Не можна займатися тяжкою фізичною роботою, особливо в полі чи на городі — день присвячено памʼяті подвижниці, тож варто утриматися від мирської метушні.
Не слід сіяти чи садити — вважалося, що на Макрини-плакальниці земля “плаче”, отже, будь-які посіви будуть марними.
Забороняється залишати їжу на ніч на столі — вірили, що це може принести невдачу в господарстві.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
дощ 19 липня — осінь буде дощова, з частими мряками;
вранці роса — буде гарна погода, а врожай огірків і капусти — рясний;
день сухий і спекотний — до кінця липня триматиметься спека;
грім 19 липня — на тривалий період теплої погоди;
багато павутиння на травах — до ясної та сухої осені;
ввечері небо червоне — наступного дня буде спека або буря.
Які сьогодні іменини: Григорій, Дмитро, Роман, Степан, Євгенія.
Талісманом людини, народженої 19 липня є місячний камінь. Ще з прадавніх епох його вважали сакральним — його залучали до містичних обрядів і таємничих практик. Для людей із тонкою душевною організацією, схильних до творчості та глибоких почуттів, він став незамінним оберегом, що притягує натхнення, гармонію та прихильність долі.
Цього дня народилися:
1957 рік — Віталій Гайдук, український підприємець, політичний діяч, співзасновник корпорації “Індустріальний союз Донбасу”, один з найбагатших українців;
1971 рік — Віталій Кличко, український боксер і політик;
1976 рік — Олександр Радченко, український футболіст.
Календар важливих подій в Україні та світі за 19 липня:
64 рік — За правління імператора Нерона Рим опиняється в епіцентрі нищівної катастрофи: місто охоплює масштабна пожежа, що повністю стирає з лиця землі 4 райони з 14, а ще 7 зазнають значних руйнувань;
711 рік — У битві при Гвадалете вестготи зазнають нищівної поразки від армії Омеядів;
1551 рік — Карлсбурзький договір юридично закріплює вплив династії Габсбургів над землями Угорщини та Трансильванії;
1650 рік — У гетьманській столиці Чигирині Богдан Хмельницький укладає військовий союз з Османською імперією;
1822 рік — Француз Жозеф Ньєпс здійснює справжній прорив у візуальному сприйнятті світу — йому вдається створити першу у світі фотографію;
1870 рік — Вибухає Французько-прусська війна;
1900 рік — У Парижі відбувається урочисте відкриття метро;
1969 рік — Прем’єрка Індії Індіра Ганді оголошує про націоналізацію 14 провідних банків країни;
1996 рік — Атланта (США) приймає XXVI Олімпійські ігри;
2022 рік — Албанія та Північна Македонія розпочинають переговори про вступ до Європейського Союзу.
Також 19 липня Міжнародний день ретейнерів. Ретейнери — це ортодонтичні пристрої, які використовуються після зняття брекетів для фіксації зубів у правильному положенні. Вони допомагають зберегти досягнутий результат і запобігають поверненню зубів у попереднє положення. Це нове свято, яке здобуває популярність у стоматологічній спільноті по всьому світу.