Трамп встановить якийсь новий міжнародний порядок, мир із правилами, написаними особисто Дональдом Трампом.
Як 14 пунктів Вудро Вільсона, які він озвучив Конгресу 8 січня 1918 року, що стали основою на Паризькій мирній конференції й на них збудований Версальський мирний договір. За що 28 президенту США дали Нобелівську премію.
Це був неймовірний стрибок історії цивілізації. Відмова від таємної дипломатії, поширення рівності торгівлі, звільнення окупованих Німеччиною країн і надання незалежності Польщі й, нарешті, створення Ліги націй.
Ми також намагались оцінити спрямування логіки нового президента США в напрямку перезаснування Америки.
Змінами Конституції для продовження виконання президентських обовʼязків більше 2 термінів і розширення авторитарності управління, зменшення незалежності самодостатніх територій і припинення політико-демократичної тяглості в політичній системі США. Подібні ідеї виглядають навіть абсурдними.
Але державна і політична будівля США ніколи ще так не тріщала, як нині при Трампі. Йому ще вдається використовувати тривало накопичений протест американців проти держави і її інститутів, які ледве не з захватом сприймають плани з приєднання Гренландії з Канадою та повернення Панамського каналу разом із ледве не прямим підпорядкуванням Мексики.
Жодних засуджень, дискусій. Новий Рим. Трамп ще не визначив, хто є для Америки Карфагеном – Росія чи Китай.
Сі точно не хоче війни із США. Торгової. Ринок в Америці для Піднебесної найбільший, і його неможливо замінити. Загроза ввести обмежувальні мита (10 на імпорт і 60 на експорт) для Китаю може бути фатальною.
Сі хоче домовитись. І йому є чим заплатити, й немає проблем з компромісами. Навіть щодо Тайваню.
Якщо Трамп купить Гренландію, то тоді Китай купить Тайвань. Непомітно і неявно. Як це сталося з Гонконгом, Макао і Сінгапуром, які є великою частиною «Китайського воззʼєднання» зі створення «Великого Китаю». Пекін не ставить жодних ультиматумів США і Трампу персонально. Путін не боїться це робити, розраховуючи на ще більші страхи Трампа, аніж Байдена.
Він вимагає від Трампа капітуляції. Не менше, не більше. Не приховуючи, що крім «вічного нейтралітету» України, угоди про анексію 20-25% її території разом із Кримом, практично повну демілітаризацію й обмежену міжнародну суб’єктність, він наполягає на твердих гарантіях безпеки для Росії.
Чистий блеф. Путін хоче взяти більше, аніж є активів у банку.
НАТО має відступити на лінію розширення НАТО на 16 грудня 1997 року. Не тільки дальше Чехії, Угорщини та Польщі, але й нещодавніх рекрутів – Фінляндії й Швеції.
Пу розраховує, що Трамп НАТО не любить і не буде боротись за нього, якщо воно не заплатить йому за «парасольку», яку він тримає над Європою.
І хоча в команді Трампа є немало симпатиків Кремля, або навіть його пасивних агентів, назвати її голубиною зграєю було б не правильно. Це зграя різних великих яструбів. Вони ще не впевнені в собі й туляться біля Трампа.
Але Стів Беннон, екзорцист відданих президенту «магістів», в інтервʼю Corriere della Seraпообіцяв витіснити з орбіти Трампа мільярдера і расиста Ілона Маска: «У нього не буде блакитної перепустки до Білого дому… я вирішив, що це моя особиста справа – знищити цього хлопця… Маск повинен повернутися до Південноафриканської республіки, де він народився».
Все тільки розпочинається. Ми не можемо і ніхто не в змозі розгадати стратегію Дональда Трампа. Її просто немає. Він діє рефлексивно, інтуїтивно, імпровізуючи й створюючи ілюзії. Припустимо, що він спробує вирівняти відносини одночасно з Китаєм і Росією.
Ілон Маск, розширюючи свою співпрацю з Пекіном, зробить його «знову великим мільярдером». Тоді китайські премії бідного Хантера Байдена виявляться лише квіточками ранньозацвілої вишні.
Після викупу Гренландії у Путіна немає шансів задурити голову Трампу, його синам, друзям-мільярдерам чимось надзвичайним.
Тим більше, що бізнес-президент США розраховує на високотехнологічну долю у Маска, Тіля й інших техно гігантів. Навіщо бурити, будувати велетенські вежі, коли можна продавати квантові чіпи та грати у гольф із розумним майстер-роботом.
Трамп вже сів в цього човна. Не чекаючи помпезної інавгурації, він оголосив у свої соціальній мережі про заснування власної криптовалюти під назвою $Trump. В перший день буде продано 200 млн монет, а в наступні три роки – ще один мільярд. Після старту капіталізація його мем-коїна досягнула 3 млрд доларів. Через півтори години – 4,5 млрд.
Це при тому, що він раніше називав криптовалюту шахрайством. Криптолоббіст Пол Аткінс стане головою комісії з цінних паперів і бірж. Гранд базар (І Богові дяка, що Він Господом Нашим Ісусом Христом, перемогу нам дав. Отож, брати любимі мої, будьте міцні, непохитні, збагачуйтесь завжди в Господньому ділі, знаючи, що ваша праця не марнотна у Господі (1-ше до коринтян 15:57-58 Ubio).
Якщо тільки Трамп не хоче використати божевільну агресію Путіна, щоб Європа почала більше платити США. Можливий варіант, що Трамп розглядав сценарій перетягування Путіна з Росією на свою сторону у боротьбі з основною загрозою – Китаєм.
Проте великий бункерний стратег вважає себе не менш як рівним, а може й мудрішим за могутнього Доні.
19 червня 24 року Путін, візитуючи до Ина, підписали з ним договір про «Всеосяжне стратегічне партнерство» з секретними протоколами. Про взаємну воєнну підтримку, оборону і обмін технологіями. Тепер проти України воюють дві ядерні держави – Північна Корея і Росія.
17 січня, за три дні до сходження Трампа на престол, Путін у Москві підтримав із Масудом Пезешкіаном, президентом Ірану, також «угоду» про всеобʼємне стратегічне партнерство. Невідомо, чи є до неї секретні протоколи.
Іран, який ефективно озброює Росію для війни проти України й «проклятого Заходу», розраховує на взаємність. Найперше в захисті від можливої війни Ізраїлю і США проти нього з метою змінити політичний режим і надання йому передових воєнних технологій.
Особливо для завершення створення ядерних озброєнь. Вірогідно не «Кудс», але маси бойовиків, які втратили «кормління» в Сирії, втікають від ударів по Хезболлі, з Лівану інші терористичні групи, які фінансувались Іраном, можуть скоро опинитись в окопах на сході України.
В Росії падає покупка мобілізаційного ресурсу за великі гроші, що створює загрозу для нарощування зусиль у війні на виснаження проти України.
Путіну потрібні дрова, аби підтримувати температуру у котлі ескалації. 16 січня він повинні униз про призов росіян у запасі на військові збори 2025 році. В резерві десь 2 млн резервістів. В указі засекречені пункти. Терміни проведення зборів і чисельність резервістів. Можливо й участь їх в тривалих навчаннях та поповнення ними збройних сил.
Отже, Путін не збирається вести мирні переговори. Він не договороздатний переговірник.
Простір до реального компромісу і зменшення вимог та відмова від деяких неприйнятних з них можуть перетворити переговори на процес без будь-яких результатів.