Живемо в дуже густому розчині хамства, скоро випадемо в кристал.
Ліна Костенко, «Записки українського самашедшого»
За церковним календарем 28 лютого вшановують святого апостола Онисима, преподобного Пафнутія-затворника Печерського, преподобного Євсевія-пустельника Сирійського і Далматську ікону Божої Матері.
У народі спостерігали: якщо у цей день добре танув сніг, то сінокіс обіцяв бути хорошим. У давнину говорили, що 28 лютого зима з весною починають боротьбу: «Кому йти вперед, а кому назад повертатись». Ще говорили: «Як у лютому аукнеться, так восени відгукнеться» — по погоді цього дня могли судити про погоду наступної осені.
Іменинниками 28 лютого є:
Онисим, Овсій, Євфросинія, Опанас, Парфутій
28 лютого народились:
1826 — Памфіл Юркевич, український філософ і педагог. Автор «філософії серця» — вчення про людину як вільну, індивідуальну, конкретну й відповідальну істоту.
«…Розум править, кермує, панує, але серце породжує. Із глибини духа породжується любов». (Памфіл Юркевич)
1887 — Сергій Борткевич, український композитор, піаніст та педагог.
1938 – Степан Турчак, український диригент. Перший постановник творів українських композиторів, зокрема опер «Мамаї» і «Ярослав Мудрий», балетів «Камінний господар» і «Ольга».
28 лютого в історії:
1654 — польський король Ян II Казимир своїм універсалом закликав запорозьких козаків зберігати вірність Речі Посполитій.
1720 — За указом Петра I були засновані державні колегії для упорядкування діловодства в усіх закладах Росії.
1732 — У Петербурзі відкрився Кадетський корпус — перший у Росії військовий (сухопутний) навчальний заклад. Учні Кадетського корпусу, носили військову форму і проходили строєве навчання. Кілька козацьких Кадетських корпусів утримувались на кошти видані із військових капіталів; вони були доступні для дітей всіх козаків, але першість при зарахуванні надавалась дітям офіцерів, чиновників і дворян.
1921 — У Кронштадті почалось збройне повстання гарнізону воєнних моряків, які вимагали ліквідації більшовицької диктатури, відновлення основних демократичних свобод і виступили під гаслами «Ради без комуністів», «Влада радам, а не комуністам». Викликане невдоволенням більшовицькою політикою «воєнного комунізму», повстання було підтримане екіпажами багатьох військових кораблів, але в березні було жорстоко придушене військами Червоної армії.
1922 — Великобританія в односторонньому порядку визнала незалежність Єгипту. Єгипетський султан прийняв титул короля під іменем Фуад I.
1935 — Винахід нейлону.
1940 — радянський льотчик-випробувач Володимир Павлович Федоров здійснив перший у світі політ на ракетопланері з рідинно-реактивним двигуном.
1984 — Майкл Джексон виграв майже всі нагороди «Греммі» — вісім, чим установив своєрідний досі неперевершений рекорд.