З’ясувалося, що практично в будь-якому багатоповерховому будинку заборгованість має як мінімум кожна десята квартира.
Як пояснює директор Тернівського Житлово-комунального підприємства Ігор Заярний, приблизно 20% в кожному будинку не платять за комунальні послуги, або ж оплачують рахунки частково.
Експерти відзначають, що в деяких випадках, заборгованість по рахунках за комуналку зростає ненавмисно.
“Можливо, у людей немає інформації, що є можливість реструктуризації, він може прийти до постачальника і сказати:” я згоден окрім поточних платежів сплачувати частину платежу в рахунок боргу “. І виконавча служба розуміє, що людина згодна платити”, – пояснюють експерти.
Також є випадки, коли не платять достатньо забезпечені сім’ї, що живуть в дорогих квартирах. Одна з головних причин зростання заборгованості, впевнені експерти, – подорожчання тарифів.
Наприклад, ще два роки тому родина, яка три місяці ігнорувала платіжки влітку, могла накопичити борг в 500 гривень, зараз за такий же період часу сума боргу може досягти декількох тисяч гривень.
Найсуворіше покарання, яке загрожує боржникам в столиці, – весь будинок можуть відключити від комунальної послуги через борги у більшості квартир. Наприклад, в Дарницькому районі в багатоповерхівці, яка належить одному з підприємств, відключили гарячу воду. Технічної можливості для того, щоб перекрити воду тільки в частині квартир, немає.