Протягом 2017 року до мене постійно зверталися харків’яни з проханням заборонити постачальникам природного газу встановлювати загальнобудинкові лічильники. Наприкінці 2017 року нами було прийнято Закон, який забороняє встановлення таких лічильників без згоди мешканців будинку. Закон вступив в силу 20 січня 2018 року. Але тут з’явилася нова проблема: до вступу в дію Закону постачальники газу встигли встановити значну частину так званих «колгоспних» лічильників. На мої постійні депутатські звернення до публічного акціонерного товариства «Харківміськгаз» посадові особи підприємства відповідають, що лічильники встановили згідно Закону та демонтувати їх не збираються. А бідні люди не мають змоги сплачувати послуги за газ за своїх багатих сусідів, які не економлять. Непоодинокі випадки, коли хтось в будинку (або під’їзді) займається самогоноварінням, через це рахунки в платіжках зростають для всіх мешканців. Так не має бути.
Найближчим часом я виступлю із законопроектом, який зобов’яже постачальників газу демонтувати всі такі загальнобудинкові лічильники газу за власний рахунок. Пропоную усім народним депутатам приєднуватися до даної законодавчої ініціативи, адже така ситуація склалася не лише в місті Харкові, а й по всій Україні. Давайте нарешті приймати рішення на користь людей.
Також хочу поінформувати мешканців будинків, де такі загальнобудинкові лічильники встановлені: у разі, якщо у Вашому будинку такий лічильник вийде з ладу або буде пошкоджений (звичайно ж, абсолютно випадково), то встановлювати новий загальнобудинковий лічильник газовій компанії забороняє Закон.
Крім того, 9 лютого я направив депутатські запити Прем’єр- міністру, Міністру освіти і науки та виконуючому обов’язки Міністра охорони здоров’я щодо недопущення закриття «Спеціалізованої медико-санітарної частини № 13», що знаходиться в місті Харкові на території селища П’ятихатки. Наразі є інформація, що заклад можуть закрити та передати у відання Міністерства освіти і науки України.
Хочу зауважити, що медико-санітарна частина № 13 надає медичну допомогу близько 10 000 людей, багато з яких діти. П’ятихатки є досить віддаленим районом міста, тому у разі закриття медичного закладу люди не зможуть швидко дістатися до іншої лікарні. У П’ятихатках знаходиться ННЦ «Харківський фізико-технічний інститут», значна частина його співробітників – місцеві мешканці, що через особливості професії мають регулярно проходити медичне обстеження.
Сподіваюся, що відповідні міністерства звернуть увагу на мої запити, врахують інтереси понад 10 000 харків’ян та не допустять закриття «Спеціалізованої медико-санітарної частини № 13».
Постоянный адрес материала http://www.samoe.in.ua/index.php?pub=1087