"6 червня 1944 року в Нормандії висадилися американо-британські війська" - Павло Бондаренко

"6 червня 1944 року в Нормандії висадилися американо-британські війська" - Павло Бондаренко

...І таким чином в Європі було відкрито Другий фронт. Так нас колись вчили. Але насправді...

Насправді це брехня радянської пропаганди. А зараз і нинішної рашистської.

Почнемо з того, що ніде, крім СРСР та рф термін "Другий фронт" не використовують. Це як "Велика вітчизняна" - фейк.

Бо насправді британці і французи билися з нацистами та фашистам на землі, в небесах і на морі з вересня 1939 до травня 1945 року безперервно: Атлантика, Середземне море, Північна Африка, Близький Схід.

Заперечать: йдеться саме про Європу. Говорімо про Другий фронт в Європі. Невже його було відкрито не 6 червня 1944 року?

Що ж, поговоримо про це. Якщо говорити безпосередньо про Європу, то широкомасштабні бойові дії на її території американці, британці, поляки, французи почали у ніч з 9 на 10 липня 1943 року висадкою на Сицилії (операція Хаскі) і подальшою висадкою в Італії (3 вересня 1943 року). Чи хтось скаже, що Сицилія та Італія на Європа?

Більше того - саме висадка на Сицилії врятувала СРСР від грандіозного погрому. Вона змусила Гітлера зупинити наступ проти Червоної Армії на Курській дузі і таким чином її врятувати. Бо Вермахт вже прогриз 2 з 3 ліній радянської оборони на північному фасі Дуги й догризав третю. Було успішно відбито радянську танкову атаку під Прохорівкою - пізніше переможці напишуть що то німці наступали, а совіти захищалися.

Мало кому відомо й зараз, що через моторошну катастрофу під Прохорівкою в СРСР було створено спеціальну слідчу комісію під головуванням Георгія Маленкова, яка розслідувала ту ганьбу.

Утім, скористатися своїми перемогами Вермахт не зміг саме через події в Італії. Гітлер наступ на Східному фронті зупинив, відвів кращі свої танкові частини, які почав перекидати в Італію та на Балкани. Туди ж було передислоковано авіаційні частини й стратигічні резерви. Що зрештою стало причиною перемоги РСЧА під Курськом. Цей факт радянські історики усіляко замовчують. У т. ч. через це в СРСР Сицилію та Італію Другим фронтом не вважають, типу це "не рахується".

А страшну ганебну поразку в танковій битві під Прохорівкою московські письменники та журналісти перетворили на блискучу перемогу. Вони це добре вміють робити...