Ви вже чули, що у Трампа пропонують Путєну визнання Криму рашистським та послаблення санкцій. Плюс вроді як Трамп відмовився не те що дарить, а навіть продавати нам ракети до «Патріотів». І так і не шарахає по Путєну жодними танкерно-нафтовими санкціями, щоб принудити до миру. Паралельно наші готуються укласти з трампістами угоду по копалинам, яка ніяк не буде прив’язана до безпеки.
І ось шанований у республіканців таблоїд «New York Post» (входить в один холдинг з «Фокс-ньюс») повідомив, що наш міністр Умєров заявив американським чиновникам, що Київ «на 90%» підтримує мирну програму президента Трампа. Тобто республіканській аудиторії доводять до відома, що українці абсолютно конструктивні. І це Путєн не хоче зупиняти війну. Які б мультики собі не придумував Трамп.
І да, я щиро радий, що підписники, які проголосували у мене в сторіс по кримському питанню – тверезі люди. Путєн не зупиниться по своїй волі.
Ексклюзив | Україна на «90%» готова погодитися на мирну пропозицію США - тепер справа за Росією: урядовець
Міністр оборони України заявив американським чиновникам, що Київ «на 90%» підтримує мирну програму президента Трампа, представлену цього тижня в Парижі держсекретарем Марко Рубіо і двома спеціальними посланцями, покликаними покласти край російському вторгненню в сусідню країну, повідомив високопоставлений представник адміністрації в п'ятницю в інтерв'ю газеті The Post.
Питання зараз полягає в тому, чи приєднається Москва, яка зриває спроби Трампа досягти повного припинення вогню і укладення мирної угоди, до цих зусиль.
«Цього тижня в Лондоні ми хочемо прийняти рішення про повне і всеосяжне припинення вогню», - сказав чиновник. Тоді ми маємо намір провести [обговорення] з росіянами, а потім сказати: «Гаразд, це ваша найкраща і остаточна пропозиція», щоб з'ясувати, на якому етапі перебувають обидві сторони.
«І як тільки ми це зрозуміємо, тоді будуть визначені наступні кроки», - додали вони, наполягаючи на тому, що Трамп готовий піти з-за столу переговорів без участі Москви, поклавши відповідальність за конфлікт на європейських союзників Америки.
Тим часом, керівник київського оборонного відомства Рустем Умеров і його колеги будуть працювати над своїми застереженнями щодо мирного плану, більшість з яких стосуються того, де будуть проведені лінії припинення вогню, які заморозять бойові дії.
«Я думаю, що частина їхнього занепокоєння пов'язана з землею... саме з тим, що вони називають «де-юре» і «де-факто», - сказав представник адміністрації. «Де-факто» означає, що ми визнаємо, що росіяни окупували цю землю, але ми не говоримо, що [Україна] збирається відмовитися від неї назавжди. «Де-юре« означає, що ми визнаємо, що [росіяни] забирають цю землю, і ми її більше ніколи не побачимо».
Президент України Володимир Зеленський заявив, що його країна ніколи не визнає окуповані Росією території як такі, що належать Москві.
Однак Зеленський висловив готовність заморозити бойові дії на нинішній лінії зіткнення, яка передбачає, що Росія окупувала близько 20% території України.
Щоб змусити Росію сісти за стіл переговорів, спеціальний представник президента Стів Віткофф може запропонувати Москві «пряник» у вигляді послаблення санкцій - і, можливо, розмороження заарештованих активів, сказав високопоставлений чиновник.
«Морквина для росіян - це погляд на питання: «Як ми можемо зменшити санкції, які зараз діють проти росіян?», - пояснили вони. «Інша справа - що робити із замороженими російськими активами - тими 300 мільярдами доларів, які знаходяться в Брюсселі, що з ними буде?».
Але експерти кажуть, що це суперечило б попереднім погрозам Трампа посилити фінансовий тиск на Москву, чого він досі не зробив.
«[Трамп] був дуже жорстким щодо українців, припиняючи розвідувальну підтримку та військову допомогу, коли не відчував, що отримує негайне «так», яке він хотів від українців, щоб погодитися на припинення вогню», - сказав Алекс Пліцас з Атлантичної ради.
«Росіяни продовжують порушувати будь-яке перемир'я, під яким вони коли-небудь підписувалися, відмовляються домовлятися про припинення вогню на розумних умовах, продовжують запускати балістичні ракети і безпілотники, від яких гине українське цивільне населення».
«Все це, по суті, тикання пальцем в ніс президенту Трампу і намагання поставити його в незручне становище на міжнародній арені, тому що вони відмовляються досягти базових умов припинення вогню, які він обіцяв забезпечити», - додав пан Пліцас.
«Неспроможність досягти мети, яку він поставив - миру з першого дня - і залишення України на поталу російській агресії буде охарактеризована як втрата як для США, так і для НАТО в цілому».
Замість цього Білий дім повинен посилити тиск на російського президента Володимира Путіна, який «не був притягнутий до відповідальності за свої дії протягом останніх 25 років», - продовжив Пліцас.
«Саме тому ми продовжуємо бачити таку поведінку (з боку Росії), і якщо ми не змінимо цю поведінку, ми можемо очікувати від Путіна більшого, а не меншого», - сказав він.
«Я думаю, що українці показали, що вони віддані мирному процесу; вони вже погодилися на припинення вогню, а ті, хто не погодився, - це росіяни, і якщо це продовжиться, і США припинять допомогу або військову підтримку Україні в довгостроковій перспективі, це поставить Росію в позицію для подальшої агресії в Україні і потенційного захоплення більшої території, що було б катастрофічно».