Спочатку мій невеличкий коментар, потім текст Олега Шарпа (нашого екс-дипломата, який зараз в США і працює з демократами), потім ще один мій коментар.
1️⃣ Те, що говорить Шарп правда по факту... Мені багато що з цього відомо і я намагався вам донести не так прямо і цинічно... Бо хоч воно і правда, але я не з усім згоден і впевнений, що це не можна реалізувати повною мірою...
2️⃣ Знаю, що напередодні 20 травня посол Бріджіт Брінк радилась з основними політичними гравцями України стосовно розвитку подій після цієї дати. Всі політичні партії (включаючи ЄС) висловились за пріоритет варіанту, який передбачає виконання Зеленським своїх повноважень до наступних виборів президента. Окрім цього, Стефанчук (той ще боягуз) категорично відмовився перебирати на себе фактичне управління державою.
Між тим, і Брінк і Блінкен у ході останнього відвідування Києва, дали зрозуміти, що певним чином наполягатимуть на президентських виборах наступного року. Якщо ситуація на ЛБЗ не буде заморожена, США та ЄС готові стовідсотково профінансувати організацію мобільних виборчих дільниць для тих мільйонів українців, які перебувають за кордоном, а також налагодити такий технічний процес в Україні, який би передбачав голосування без скупчення людей біля виборчих дільниць, а також серед військових на передовій. Поки цей план дуже сирий, але він "на столі".
Повернемось до Зеленського. Виходячи з вищевикладеного, зовнішнє управління вирішило, як мінімум, упродовж наступного року вважати Зеленського легітимним президентом. Про це зробили заяви основні представники наших донорів: ЄС, США та МВФ. До них ще затесалась ООН, але то організація, яка нічого не вирішує.
Тобто, що ми маємо на виході: українські політичні партії та представники зовнішнього управління підтвердили легітимність Зеленського ще, як мінімум, на рік. Між тим, залишається досить великий прошарок громадян України, який з цим не згоден.
3️⃣ Це називається політичний компроміс і політико-правове рішення. Воно найкраще з того, що є... Я нічого не знаю про зустріч посла з лідерами політ сил, але багато що говорить про те, що вона була...Тому я не вживаю слово "нелегітимний", а вживаю новотвір власного виробництва "пересидент".
Які Зеленській дав обіцянки і на які компроміси погодився піти --- не знаю. Але точно знаю, що він збрехав.
Я опонент Зеленського по життю - від розумінь культури до розумінь перемоги... Передавати владу парламенту, не переформатувавши його, --- безглуздо. Усі атаки на парламент з лютого від Єрмака і УП, які доводили, що там за розвал і що за негідники --- це було для того, щоб деморалізувати сам парламент і показати США, що він просто ні на що не спроможний...
Але тепер про те, про що не сказав Шарп: отримавши згоду на плюс рік, Зеленській почав свою гру з антизахідною риторикою, розуміючи, що його ніхто на Заході підтримувати не буде на новий термін... Він створює свою нішу --- ті, хто незадоволений Заходом і військом, ті хто прагнуть перемир'я, щоб не йти служити самому чи не відправляти близьких... Тому він і не закликає йти служити... Це така нова вата, яку вони прагнуть збити у валянок за цей рік... Саме тому і створюється картинка, що все це Єрмак... Можливо, в якийсь момент його публічно спалять за згодою обох сторін (як з Коломойським) до нової перемоги... Мені важко передбачити усі варіанти... Але ключове: згода Заходу і опозиції на умовну пролонгацію правління Зеленського не пов'язана з толерантним ставленням до нього. Це лише усвідомлення найменших ризиків....
В чому бачу свою задачу: готувати людей до того, що час експериментів закінчився, а Армія, Мова, Віра --- це єдиний стратегічний вихід для держави.
Слава Україні!