Борислав Береза у прямому ефірі з політологом, керівником експертної групи Бюро аналізу політики Віктором Бобиренком обговорюють найактуальніші теми дня.
Після перемовин США та РФ у Саудівській Аравії відносини України та Америки загострились. Президент США Дональд Трамп та члени його команди зробили ряд різких заяв у бік Зеленського, той, у свою чергу, також мовчати не став. Трамп незадоволений, що в Україні не проводять президентські вибори під час війни. Американський лідер назвав Зеленського "диктатором без виборів", сказав, що “комік умовив США витратити 350 мільярдів доларів на війну, половина з яких “зникла”. Загалом, риторика Трампа стала схожою на наративи російської пропаганди. Наприклад, він, як Путін, почав казати про "нелегітимність" президента Зеленського. Зеленський же заявив, що Трамп піддався впливу російської дезінформації. Чому після переговорів в Ер-Ріяді, США різко змінила геополітичний вектор? Складається враження, що Вашингтон змінив союзника з Києва на Москву? Що відбувається та чого чекати українцям?
Вчора у Києві пройшла зустріч Зеленського зі спецпредставником США з питань України та РФ Кітом Келлогом. Після переговорів між президентом і посадовцем була запланована спільна прес-конференція, проте її скасували на прохання американської сторони. Чому Келлог вирішив не виходити до журналістів та чого нам чекати від його візиту?
Віце-президент США Венс заявив, що склади зброї у Європи виснажені, Росія має чисельну перевагу над ЗСУ, тому нові поставки Києву не допоможуть, і потрібен мир. Чи можна це вважати натяком на те, що Україні не варто очікувати військову допомогу від США та Європи?
На фоні конфлікту між Трампом та Зеленським ЗМІ почали розповсюджувати інформацію, що нібито за розпорядженням Зеленського в Україні заблокували соціальну мережу Truth Social, яка належить президенту США Дональду Трампу. Цю новину підхопили і політики, у тому числі американські, які в один голос почали називати Зеленського диктатором. Однак ця соцмережа з дня свого заснування у 2021 році і так була доступна лише в декількох країнах. Крім того, вона заблокована в Україні з США. У соцмережу можна зайти лише за допомогою VPN, змінивши регіон. Тобто сам Трамп її для нас і заблокував. То навіщо розганяють цю істерію?
ЗМІ та різні інсайдери повідомляють, що до 1 березня може відбутися зустріч Путіна і Трампа. Дехто навіть каже, що це може статися вже у понеділок, 24, лютого. Чого нам чекати від цієї зустрічі?
Україна і Росія можуть досягнути режиму припинення вогню у 2025 році. Про це заявив керівник ГУР МО Кирило Буданов. Керівник розвідки володіє якоюсь ексклюзивною інформацією? Наскільки реальне припинення бойових дій у цьому році?
Тим часом з’явилась інформація, що ЦВК оновлює дані про стан виборчих дільниць по всій країні. Звіт має бути готовим до 5 березня 2025 року. Як повідомляють ЗМІ, школи та університети вже отримали розпорядження готувати виборчі дільниці. За словами голови ЦВК Олега Діденко, вибори, теоритично, можливо провести 26 жовтня. “Але, для цього потрібне завершення війни та скасування військового стану”, - підкреслив він. Чи дійсно вже почалась підготовка до виборів і як влада планує їх провести?
Фракції “Слуга народу” розіслали темники про те, як коментувати запроваджені РНБО санкції проти п’ятого президента України Петра Порошенка, кума Володимира Путіна Віктора Медведчука, українських бізнесменів Геннадія Боголюбова та Костянтина Жеваго, олігарха Ігоря Коломойського. Про це повідомляють джерела Radio NV у політичних колах. Відповідні повідомлення до народних депутатів з проханням підтримати санкції, запроваджені РНБО, розсилала речниця фракції Юлія Палійчук на прохання Офісу президента. В цих повідомленнях, зокрема, йшлося про те, що “РНБО вирішила запровадити санкції проти пʼяти мільярдерів, які заробили свої мільярди буквально на торгівлі інтересами України”. Нардепам треба підкреслювати, що “схеми були саме з Росією”. Такою атакою на Порошенка та створенням образу “ворога народу” влада хоче прибрати перед виборами небезпечного для неї конкурента? Також, є інсайд, що Порошенка можуть заарештувати після того, як закінчиться візит Лідерів ЄС до Києва 24 лютого з нагоди трьохріччя повномасштабного вторгнення РФ. Чи ризикне Зеленський піти на такий крок?