"Денний огляд західних ЗМІ" - Олег Шарп

"Денний огляд західних ЗМІ" - Олег Шарп

Глави МЗС країн НАТО мають намір 28-29 листопада погодити умови для України на шляху вступу до альянсу, - Столтенберг.

Ці умови будуть відрізнятись від стандартних з урахуванням ситуації, в якій опинилась Україна. Іншими словами, спрощені.

Альянсу, як і Україні, важливо пройти певну частину цього шляху ще до американських виборів, а також знайти юридичні важелі для нейтралізації спротиву Угорщини. Цим питанням серед іншого буде приділена увага на міністерській зустрічі.


Британська розвідка: протягом листопада 2023 року російські втрати в середньому становлять 931 особу на день. Це найбільша кількість втрат в середньому за день з березня 2023 року - місяця важких боїв за Бахмут - тоді в середньому Росія втрачала 776 осіб на день.

Ймовірно, за останні 6 тижнів Росія зазнала найбільших людських втрат за всю повномасштабну війну від самого її початку.

За даними Генштабу ЗСУ, на 27 листопада втрати ЗС РФ становлять 325 тисяч осіб. Раніше The Guardian із посиланням на західних офіційних осіб оцінював російські втрати у 300-400 тисяч осіб.


СБУ протидіє спробам ворожих спецслужб налагодити свою агентурну мережу в Україні та робить усе можливе, щоб ворожі мережі були повністю викорінені.

Так у Службі безпеки прокоментували заяву Данілова про шпигунів росії в держустановах.

У СБУ пояснили, що слова Секретаря РНБО неправильно інтерпретували. Насправді це не відповідає дійсності.

Знову «неправильно інтерпретували». А може Данілов просто видав державну таємницю? Безуглу арахамію їм у поміч.


Politico назвало Зеленського "найвпливовішою людиною Європи".

За оцінкою видання, президенту України вдалося "перенести війну на Захід, переконавши лідерів та громадськість, що його битва також належить їм".

"Це дає йому право змушувати Європу робити те, що він хоче. Якщо йому потрібна зброя, він її отримає, навіть якщо для цього доведеться відмовитися від давньої політики Німеччини не продавати її. Якщо він хоче санкцій, він їх отримує, навіть якщо це означає , що Європа переживає енергетичну кризу і важку зиму із захмарними цінами на газ. Будь то збіжжя, вантажівки для перевезення української зернової продукції чи нульові тарифи, запити швидко схвалюються. Йому навіть вдалося зрушити з мертвої точки питання про вступ країни до Євросоюзу, який був заморожений з 2013 року", - пише видання.

І резюмує, що "поки Зеленський живий, він продовжуватиме рухати Європу у тому напрямку, в якому хоче".

❗️Дуже прошу використовувати нормативну лексику при коментуванні цієї новини.

Насправді це торішній рейтинг. А результати 2023 будуть опубліковані завтра. Проте, ваші коментарі до цієї новини були безцінні!


Вибухи, які пролунали на Смоленському авіазаводі, це робота ГУР, — РБК з посиланням на джерела у розвідці.

Нагадаю, сьогодні росіяни бідкалися, що область атакували БПЛА. На опублікованих кадрах було чутно не лише звуки вибухів, а й видно два густих стовпи диму. На Росії кажуть, що ППО нібито збила два дрони. Потім з'явилася інформація, що вибухи пролунали на Смоленському авіаційному заводі.


The Wall Street Journal «Путін зробив ставку на перемогу Росії в Україні. Чи зможе Захід із ним зрівнятися».

По мірі того, як війна Росії проти України переходить на третій рік, Москва має певну перевагу на військовому, політичному та економічному фронтах. Росія має набагато більше людей для поповнення своєї пошарпаної армії, ніж українці, які відчувають брак добре навченої піхоти. Путін мілітаризує російську економіку, використовуючи високі доходи від продажу нафти для оплати виробництва зброї. Тим часом політичні суперечки у США та Європі ставлять під загрозу постачання зброї та грошей, від яких залежить виживання України.

Зростаюча готовність Росії спрямувати свої людські та промислові ресурси вказують, що Україна матиме важкий рік оборони. Але обмежені можливості російської армії в наступі, продемонстровані в виснажливих боях за Авдіївку, кажуть, що вона швидше добиватиметься невеликих успіхів, ніж здійснить прорив. Путіну ще далеко до завоювання українських областей, на які він претендує, не кажучи вже про досягнення його масштабнішої мети – підкорити собі Україну, існування якої як незалежну національну державу він називає історичною аномалією.

Матеріальні переваги в 2024 році в основному на боці Росії, але вони не виглядають вирішальними, щоб Росія змогла досягти своїх політичних цілей. Невірно говорити, що Росія виграє війну - вона її не виграє. Однак, наступного року треба зробити правильний вибір щодо західного фінансування України.

США, Євросоюз та Великобританія мають сукупний річний економічний обсяг близько 45 трлн доларів у 20 разів більше російської економіки та мають більш досконалі технології. На папері прихильники України набагато сильніші за нападаючу сторону. Але Росія докладає набагато більше зусиль.

Бюджетний план уряду РФ на 2024-2026 роки показує, що країна виділяє дедалі більшу частку ресурсів на воєнні дії. Наступного року військові витрати мають зрости до понад 100 млрд доларів, що є найвищим показником із радянських часів. Заводи переключають виробництво з цивільних товарів на танки та безпілотники. За це доводиться розплачуватись цивільному сектору: брак потужностей та робітників призводить до зростання інфляції. Однак підтримка, пов'язана з величезними військовими витратами, підтримує російську економіку, нівелюючи ефект від західних санкцій. Москва використовує торгівлю із третіми країнами для імпорту західних технологій. Масове виробництво дозволило Росії наздогнати Україну у виготовленні невеликих бойових безпілотників.

Захід робить лише обмежені кроки щодо нарощування військового виробництва. США нарощують випуск артилерійських снарядів, але країни ЄС не можуть скоординувати свої дії щодо розміщення замовлень та мотивувати інвестиції у нове оборонне виробництво. ЄС пообіцяв Україні мільйон артилерійських снарядів до березня наступного року, але, на думку офіційних осіб, цього не досягне. У цей час Північна Корея постачає 1 млн. снарядів Росії.

Економіка України витримала тиск Росії набагато краще, ніж очікувалося. Однак, Україна покладається на західні гроші для покриття видатків цивільного бюджету, таких як освіта та охорона здоров'я, що дозволяє Києву використовувати свої податкові надходження для оплати бойових дій.

У Києві невдача літнього контрнаступу щодо відвоювання окупованих Росією районів загострила протиріччя між військовим та політичним керівництвом. Військова мета Зеленського – повне відновлення міжнародних кордонів України – розглядається Заходом як нереалістична. На думку українських офіцерів та західних експертів, ЗСУ все ще можуть організувати ефективну оборону на довгому фронті, якщо вони використовуватимуть свої ресурси для локалізації успіхів Росії. Міністерство оборони у Києві планує будівництво нових оборонних укріплень, переконавшись у ефективності російської оборони на півдні України цього літа.

Продовжувати нарощування допомоги Україні - основне завдання Заходу.


Парламентська франкція «Європейської солідарності» вимагає відкликання «слуги» Марʼяни Безуглої з комітету з питань національної безпеки і оборони. А Юрій Гудименко подав на Марʼяну Безуглу заяву в СБУ.

Що я можу сказати... У розвідці дії Безуглої називаються "відволіканням уваги на негідний об`єкт". Ця торпеда вже зіграла свою роль і списана з владного корабля, але покарати її не завадить. Як сумний приклад дурної для деяких розумних.


The Guardian: Держсекретар США Ентоні Блінкен знов переключає свою увагу на Україну та НАТО після напруженого періоду, пов'язаного із конфліктом у секторі Газа між Ізраїлем та ХАМАС.

Блінкен, який брав активну участь у врегулюванні кризи в Газі, зараз прямує до Брюсселя на зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО. На цій зустрічі буде підтверджено підтримку України, а також планується обговорити майбутнє 75-річчя НАТО. У рамках засідання відбудеться перша зустріч Ради НАТО-Україна на рівні міністрів закордонних справ, спрямована на зміцнення співробітництва та підготовку України до потенційного членства в НАТО. Джим О'Брайєн, головний дипломат США в Європі, наголосив, що НАТО продовжує підтримувати Україну.

❗️Прийняття України до Альянсу може відбутись за спрощеною процедурою, але після закінчення чи заморожування війни.