"Єдиний варіант вирішення росіянами своїх проблем є совок" - Олена Кудренко

"Єдиний варіант вирішення росіянами своїх проблем є совок" - Олена Кудренко

Що б вони не робили, як би не ламали голову - окрім як совок, вони будувати нічого не можуть. Все до нього веде.

Ну, наприклад:

- планують вводити попередню цензуру книжок. По аналогії з їх фільмами, на книжки почнуть видавати "прокатноє удостовєрєніє". Обіцяють скоро розробити відповідний закон.

Це "прокатноє удостовєрєніє" напевно також буде видавати "Міністерство культури рф" - те саме, яке курує мародерство українських музеїв на наших окупованих територіях. "Культура" на росії має багаторічну історію, яка включає в себе і розграбовані українські церкви, і привласнені українські пісні та твори, і "ермітаж" напевно ж заповнений чужим.

А нещодавно я натрапила тут, в фб, на відео українки, чий батько малював чудові картини на Херсонщині. Росіяни зайшли до будинку, вивезли ті картини та назначили їм нову авторку, росіянку, сюжет про яку й подивилася донька українського митця. Бачить картини свого батька - а росіянка каже, що то вона намалювала. Боляче ж як, уявляю.

Щодо книжок - то напевно ж на так званій росії немає як шансів написати правду, так і подібних авторів теж не залишилось. Хіба не совок?

- знецінення накопичень росіян в банках ризикує повторити таке ж знецінення свого часу в совку, в 1990-1992 роках. Тоді керівництво срср та росії використовувало заощадження населення для фінансування дефіциту державного бюджету часів перебудови. Відсоток по внесках був набагато меншим за відсоток інфляції, в результаті за офіційними даними купівельна спроможність нещасного населення союзу скоротилася на 98% (знайшла в Вікіпедії). І українці, які кинулися знімати свої тодішні рублі зі "Сбербанку", вже не могли це зробити, оскільки більшість їх зберігалася в москві.

Що мені дуже цікаво - Україна взяла на себе зобов'язання по виплатам цих вкладів населенню, але (!) усі кошти із Держустанов СРСР були переведені закордон. Питання - ким? Якщо знаєте, напишіть.

Так ось, до чого я? Путіну запропонували оплатити мегапроекти державного банку "ВЕБ" пенсійними накопиченнями росіян. Взагалі їх зараз починають трусити на так звані матрацні рублі та долари, щоб діставали з-під матраців та несли до банків. Банки з великою вірогідністю прогорять, кошти вчасно виведуть закордон, як свого часу кошти радянського союзу. І шукайте, росіяни, вітра в полі.

- щодо проблеми з фізрозчином на росії - тут аналогія з совком в тому, що його не буде. Як не було в совку багато чого. Але в сучасній росії наразі просто склотара виходить дорожча, ніж сам фізрозчин, і виробляти його за таких умов невигідно. Було би вигідно, якби ціни підняти - але не можна. Держава ціни контролює. Як в совку контролювали.

- житлові кооперативи - стара "нова" ідея російської влади. Мінбуд рф запропонував повернутися до радянської практики -- це коли були історії, як члени кооперативу, створеного в 1986 році, спромоглися отримати свої квартири лише в 2022 році, і то як ошукані пайовики. Напевно ж зараз, беручи до уваги написані мною в цьому дописі факти, пайовиків на росії ніхто ж більше не ошукає? Ні-ні. В такій країні це неможливо.Тому створюйте сміливо. А ми поспостерігаємо.

Ну і трохи коротко про чудове:

- Аерофлот купує старі Boeing, яким по 21-22 роки, щоб канібалізувати їх, зняти двигуни, авіоніку, шасі, інші комплектуючі - з ними ще якось і літати. Питання - скільки?

- Валютна "кубишка" росії, тобто накопичені запаси за останні 10 років, скоротилися зі 140 млрд доларів (2022) до 31 млрд (на сьогодні). Назад таку суму не нашкребають;

- подекуди починають розбирати чужі хати на дрова. Іркутщина, повний вперед! В лісі дрова брати не можна, ліси навкруги здані в оренду бізнесу, а простий люд починає розносити дошки та колоди з того, що стоїть. Я так розумію, якщо мова про дрова - то й опалення газом там немає. Ну а звідки ж йому бути в такій багатій на газ та нафту "державі"?

А я вчора зненацька помітила, як забиті кілька років фанерою вітрини двох великих магазинів у нас в Харкові, поряд з центром, що стояли темні та розбиті, замінені на новеньке скло та сяють вогнями. Не помітила навіть, коли відновили роботу. То тут, то там, потихеньку, поступово...

Ось так і стається - хтось скочується в союз, бо іншого побудувати не здатен. А хтось день за днем видряпується з ями, куди нас відкинула війна, та відчиняє свої двері знову.

"Адін народ", вони казали?..