"Нічний огляд західних ЗМІ" - Олег Шарп

"Нічний огляд західних ЗМІ" - Олег Шарп

Bloomberg: У Кремлі є чітке розуміння того, що війна між Ізраїлем і ХАМАС піде на користь Росії. Конфлікт може принаймні відвернути увагу США та Європи від подій в Україні. Проте, високопоставлений західний дипломат заявив, що Захід це не турбує хоча б тому, що ізраїльські збройні сили самі по собі боєздатні і добре оснащені. Проте, оскільки ціни на нафту зростають, це дозволяє Росії продовжувати витрачати гроші на виробництво зброї, а також допомагає покривати бюджетний дефіцит. Росія отримує від того, що відбувається, абсолютну перевагу в короткостроковій перспективі.

❗️У короткостроковій перспективі Москва дійсно отримує свої профіти від війни, яку сама і спровокувала на пару з Іраном. Під цей шумок росіяни сьогодні і спробували розпочати наступ на багатьох напрямках в Україні, але вже наїлись свинцю та здобрили своїми тілами український чернозем.

Скажу трошки цинічну, але правдиву річ: за 2-3 тижні (майже за Арестовичем!)) емоційний фон близькосхідної війни спаде. Ізраїльтяни почнуть методично виправляти свої помилки. Якою ціною? То інше питання - можливо, й дуже дорогою, але не дорожчою, ніж українці. Ціни на нафту стабілізуються. Закон про допомогу Україні буде прийнято в одному пакеті з допомогою Ізраїлю. Якщо ні, у Білого дома є запасні варіанти на цей випадок, один з яких обов`язково спрацює. Здорова більшість людей на Заході, від яких залежить допомога Україні, добре розуміє: головні світові терористи сидять у Москві та Тегерані. Дії всіх інших - похідне від рішень, які приймаються у цих столицях. Навіть Пекин, Пхеньян, Дамаск та Бейрут у цьому сенсі вторинні. Плани Москви не спрацюють, терористичний Карфаген рано чи пізно буде зруйновано або максимально ізольовано.

P.S. Щойно: США впевнені, що їм вистачить сил на підтримку України, Ізраїлю та союзників в Індо-Тихоокеанському регіоні, - радник президента Салліван.