"Нічний огляд західних ЗМІ" - Олег Шарп

"Нічний огляд західних ЗМІ" - Олег Шарп

Відповідно до екзитполів IPSOS, чинна партія влади "Право і Справедливість" (ПіС) стає формальним переможцем виборів – опитування прогнозує їй перше місце із показником у 36,8% (на минулих виборах вона мала 43,59%).

Утім, цього недостатньо для формування більшості. Натомість основний очікуваний партнер ПіС – "Конфедерація", відома своїми антиукраїнськими гаслами, суттєво втратила підтримку виборців у останні тижні – екзит-пол прогнозує їй 6,2% голосів та п’яте місце.

Це означає, що, у разі підтвердження даних під час підрахунку голосів, опозиція здобуває впевнену більшість.

На другій сходинці за даними екзит-полу – Громадянська коаліція – блок правоцентристських партій навколо Громадянської платформи Дональда Туска. Їй опитування прогнозує 31,6% – значно більше, ніж прогнозували опитування до виборів.

Третє місце – у партії "Третій шлях", яка може отримати 13,0%. Четвертим іде об’єднання лівих сил "Лівиця" із 8,6%.

❗️Три згадані партії ще під час кампанії розглядали один одного як союзників для формування коаліції, що зможе змінити владу ПіС у Польщі. Опитування прогнозує їй близько 250 мандатів у Сеймі (для більшості достатньо мати 231 голос.

P.S. "Конфедерація" пролітає, а найбільший шанс сформувати коаліцію у Туска - це для нас добре. Але зачекаємо...


Уряд пропонує на 15 років заборонити використання земель Каховського водосховища, з яких зійшла вода після катастрофи на греблі. Ця норма міститься у законопроекті, який вніс до Ради Шмигаль.

Як сказано в тексті, це робиться для "створення умов для подальшого відновлення Каховського водосховища" шляхом "встановлення особливого режиму використання та розпорядження землями, яке займало вказане водосховище".

❗️Нагадаю, що після осушення водосховища в Україні з'явилися 200 тисяч гектарів родючої землі, яка вже почала засіватись місцевими жителями.