Планують змінити РЛС — і оглядову, і супровідну цілей.
Можливо також довести всі версії машин до А2: балістичний обчислювач, лазерний далекомір, GPS, захищений зв'язок.
Одне із завдань — ефективніше збивати крилаті ракети й реактивні дрони. Також підвищити точність вогню по «шахедах», які йдуть на висотах, близьких до стелі.
Німецький стиль — шасі від Leo-1, дуже масового танка, стволи, єдині для кількох родів військ, модернізація майже до кінця 1990-х.
Спочатку їх було три десятки, потім чотири — піднімали техніку тих полків, які порізали останніми.
І якось так знаходили й знаходили нові. Потім відшукали партії з Катару та Йорданії. Йорданські, до речі, передають через капітальний ремонт і модернізацію за посередництва США Тепер розмови про бельгійські машини зі зберігання.
Більш ніж сотня самохідок в перспективі — Gepard спрацювали, як і планували. Три-п'ять силуетів збитих «калібрів» чи Х-101 і з пів десятка «шахедів» на них не рідкість.
Три полки в планах на озброєнні — це сила, без якої боротьба з хвилями баражувальних боєприпасів мала б зовсім інший вигляд, інший у поганому сенсі.
Непогано вони показали себе біля Одеси й на Дунаї, де «шахедам» і ракетам важче притискатися до землі й оборонцям простіше сфокусувати вогонь на одній цілі.
Непогано показали себе як кустарний центр управління й очі для мобільних груп — підсвітити РЛС і зорієнтувати автомобілі з прожекторами, розставити вогневі розрахунки, відшукати БпЛА, якщо він піде за пагорби чи в русло річки.
Тисячі зекономлених ракет на важливіші цілі — коли, наприклад, ворог перевантажив канальність у секторі чи як засіб останньої надії. Москва мала велику надію, що наша ППО розстріляє пострадянські засоби доставки і дуже просяде в ефективності.
Але ми розгорнули мобільні групи, розробили зенітні дрони, з'явилися екіпажі гелікоптерів-мисливців, РЕБ і паліативні ПУ, зросли західні поставки. Тому не просіли. Важливою ланкою цієї роботи стали Gepard.
Німці спеціально заради цього запустили лінію паліативних снарядів — переспоряджали 35×228 від БТР Puma. Просто ломи для кінетичного удару, поки не зроблять класичні з підривниками, — план на минулий рік був 150 тисяч штук. І вже були нові контракти.
Декілька сотень тисяч снарядів замовили в Rheinmetall, їх робитимуть на заводі в Унтерлюсі, де німці відкрили лінію, щоб обійти заборони Швейцарії на реекспорт і дефіцит старих версій з канавкою.
Що ж, логічно було б продовжувати — підтримувати парк на ходу змінними гарматами, двигунами і капітальним ремонтом, а також модернізувати його, щоб знизити витрату снарядів і мати змогу відреагувати на реактивні «шахеди».