"Неділя, вечір. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

"Неділя, вечір. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

Бажаю здоров'я і дякую за день Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
Папа Римський Франциск у неділю, 8 грудня, закликав до різдвяного припинення вогню на всіх фронтах у світі
*
Ізраїльські військові завдали низки авіаударів по складах зброї на півдні Сирії
*
Армія оборони Ізраїлю заявила, що зайняла нові позиції в буферній зоні між Ізраїлем і Сирією на Голанських висотах після падіння режиму Башара Асада
*
Опозиційні сили Південної Кореї мають намір щотижня ставити на голосування в парламенті проєкт закону про імпічмент президента Юн Сок Йоля, доки він не залишить посаду
*
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль відійде від державних справ, включаючи ведення дипломатії, після звинувачень у держзраді
*
Прокуратура Південної Кореї порушила кримінальну справу проти президента Юн Сок Йоля за звинуваченням у державній зраді
*
Виробник електромобілів VinFast побудує другий завод у В'єтнамі
*
У США проголосують за виділення $3 мільярдів на видалення китайського комунікаційного обладнання
*
Радник президента США Джо Байдена з національної безпеки Джейк Салліван оцінив стан російської економіки в останні тижні, відзначивши, що "тривожні дзвони" почали бити гучніше
*
Американські танки Abrams виявилися не дуже корисними для України, - Салліван
*
Сполучені Штати продовжать підтримувати свою присутність на сході Сирії і вживатимуть заходів, необхідних для запобігання відродженню терористичної "Ісламської держави"
*
Обраний президент США Дональд Трамп після зустрічі з президентом України у Парижі та на тлі падіння режиму Башара Асада в Сирії заявив про бажання Києва укласти угоду про зупинку війни
*
Трамп допустив скорочення допомоги Україні, коли прийде до влади в США
*
Президент США Джо Байден уважно стежить за розвитком подій у Сирії, де повстанці оголосили про звільнення столиці – міста Дамаск
*
Президентка Грузії під час візиту до Парижа провела розмову з новообраним президентом США Дональдом Трампом й заявила, що у його особі грузинський народ має друга
*
«Постійне недофінансування» Канадою видатків на оборону зашкодило її позиції на світовій арені, але вона покращується: Посол США в Канаді
Посол США в Канаді Девід Коен бере участь у дискусії з президентом і головним виконавчим директором Канадської асоціації виробників і експортерів Деннісом Дарбі під час Національної виробничої конференції 2023 року в Оттаві, 7 листопада 2023 року. Канадська преса/Шон Кілпатрік
Посол США в Канаді Девід Коен каже, що хоча витрати на оборону Канади йдуть у правильному напрямку, постійне невиконання федеральним урядом цілей НАТО завдає шкоди репутації країни на світовій арені.
Канада - одна з небагатьох країн, яка досі не досягла узгодженої мети Альянсу - витрачати на оборону два відсотки ВВП.
А переобрання Дональда Трампа в Сполучених Штатах додало нового відчуття терміновості, оскільки в останні місяці багато канадських і американських політиків коментували, що відставання внесків країни на оборону, ймовірно, знову стане пріоритетом для майбутнього президента. .
В інтерв'ю для програми CTV Question Period, яка виходить у неділю, Коен підкреслив те, що він висловив раніше, що він не вірить, що відсоток витрат ВВП має бути єдиним показником, за яким вимірюється внесок країни в Альянс. Але він визнав, що неспроможність Канади досягти мети, незважаючи на те, що вона підписала її більше десяти років тому, має вплив.
«Немає жодних сумнівів, що те, що ви чуєте від американських політиків, від інших союзників по НАТО про те, що Канада настільки постійно програє за важливим показником, без нюансів усього, що випливає, що це завдало шкоди положенню Канади у світі через пов’язану з обороною перспективи", - сказав Коен ведучому Васі Капелосу.
Посол, якого збирається замінити обраний Трампом, колишній конгресмен від штату Мічиган Піт Хоекстра, очікуючи на його підтвердження Сенатом США в січні, додав, що члени альянсу бачать, що Канада «збільшується», вказуючи на нещодавні повідомлення про витрати від федерального уряду. уряд.
"І я думаю, що вони вважають, що Канада чуйно реагує на ці занепокоєння, і я думаю, що це почне повертати позиції Канади у світі, і робити це досить швидко", - сказав він.
Коен сказав, що «узгоджений погляд» на це питання передбачає врахування внеску Канади не лише в НАТО, але й в інші ініціативи, пов'язані з обороною. Він особливо вказав на кібербезпеку, космос і роботу на Гаїті та в Україні як на статті, які не обов'язково враховуються в цифрах НАТО.
Але, додав він, «щоб було зрозуміло, Сполучені Штати та я хотіли б, щоб Канада витрачала більше на оборону».
«І тому мене хвилює те, що я вважаю нездоровим фокусом на відсотку... свого ВВП, який Канада витрачає на оборону, це єдиний показник, на якому занадто багато людей схильні зосереджуватися», – додав він. «Я віддаю перевагу зосередитися на рівні витрат, на тому, що відбувається з витратами в Канаді, і на траєкторії витрат».
Коен сказав, що навіть враховуючи лише відсоток ВВП, витрати Канади зростають. Цього літа прем’єр-міністр Джастін Трюдо пообіцяв досягти мети до 2032 року, через вісім років після початково узгодженого терміну.
В інтерв'ю на каналі CTV Question Period протягом останніх місяців голова комітету з розвідки Палати представників Палати представників від Огайо Майк Тернер сказав, що Канада «вже прострочила» свої зобов’язання, колишній посол Трампа в Канаді Келлі Крафт сказала, що 2032 рік «недостатньо хороший», і колишній посол Канади в США Дерек Берні назвав Канаду «неактуальною» і « відстаючий» щодо витрат на оборону.
Однак останні коментарі Коена повторюють ті, які він робив протягом місяців. В інтерв'ю Question Period у червні минулого року він сказав, що, хоча Канаді потрібно витрачати більше на оборону, США не «вимірюють прихильність Канади обороні за допомогою будь-якого окремого показника».
У своєму інтерв'ю Коен також обговорював безпеку на кордоні на тлі погроз Трампа ввести 25-відсоткові мита на Канаду на весь імпорт, доки вона не зупинить потік нелегальних наркотиків і мігрантів через кордон.
Він також поділився своїми поглядами на вільну торгівлю в Північній Америці після того, як прем’єри деяких провінцій запропонували Канаді укласти двосторонню угоду зі Сполученими Штатами, виключивши Мексику з існуючої угоди.
Щодо цього питання Коен сказав, що він походить із «школи «якщо не зламано, не виправляй»», і назвав поточну ітерацію NAFTA «справді неймовірною».
*
Британське об’єднання виробників Made in Britain підтримує програму «Зроблено в Україні», яка спрямована на підтримку українських виробників. Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко та представник Made in Britain Джордж Міддлтон підписали Меморандум про співпрацю у сфері виробництва.
Made in Britain ділитиметься своїм досвідом і вивчатиме шляхи розширення співпраці між українськими та британськими бізнесами. Зокрема, до цього процесу долучаться експерти компанії MAP UK & International, яка спеціалізується на консультаційних послугах у сфері міжнародної торгівлі та управління глобальними ланцюгами постачання.
«Велика Британія з перших днів повномасштабної війни активно підтримує Україну. Цього року ми підписали Угоду про вільну торгівлю, яка передбачає скасування мит та квот у двосторонній торгівлі до 2029 року. Зараз ми переходимо на новий рівень співпраці. Угода з Made in Britain сприятиме тому, що українські товари будуть краще представлені на британському ринку, а також покращить експортні можливості для британського бізнесу. Це важлива підтримка програми «Зроблено в Україні», яку цьогоріч запустив Президент Володимир Зеленський. Це перша угода із аналогічною іноземною організацією, яка сприятиме виходу українських виробників на нові ринки й сприятиме експорту товарів, вироблених в Україні», — зазначила Юлія Свириденко.
Made in Britain є незалежною галузевою асоціацією британських виробників. До спільноти входять понад 2100 компаній, 95% з яких – малі та середні підприємства. Організація сприяє промоції британських товарів, ліцензуючи офіційний знак якості Made in Britain, який допомагає споживачам та бізнесам ідентифікувати продукцію британського виробництва.
«Шокові виклики, які стались в глобальних ланцюгах поставок, значно підвищили увагу покупців до локальних товарів. Обирати високоякісну продукцію, виготовлену виробниками, на яких можна покластися, стало основною ідеєю бізнесу у Великій Британії та по всій Європі. Ми раді співпрацювати з командою Made in Ukraine і сприяти тому, щоб покупці й споживачі могли купувати якісну продукцію», — наголосив Генеральний директор Made in Britain Джон Пірс.
«Я радий зустрітися з пані Свириденко та підтримати ініціативу Made in Ukraine. Ми розуміємо важливість виробництва для економіки країни, її громадян, а також для забезпечення стійкості критично важливої національної інфраструктури. Ми бачимо це на прикладі Великої Британії, в ході нашої міжнародної торгівлі та участі в ланцюгах постачання в різних країнах світу. З нетерпінням чекаємо на розвиток зв’язків між українськими та британськими бізнесами вже наступного року», — додав Радник Made in Britain Джордж Міддлтон.
Довідково
Державна політика «Зроблено в Україні», започаткована Президентом України, має на меті залучення інвестицій для розвитку українських виробників, збільшення виробництва продукції із високою доданою вартістю та стимулювання попиту на українські товари. Адже підтримка виробників — це збільшення виробництва, стабільна економіка, нові робочі місця, гроші в бюджет і на підтримку ЗСУ.
*
Глава дипломатії ЄС Кая Каллас відреагувала на повалення режиму Башара Асада у Сирії
*
Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс, який залишає посаду, заявив, що події у Сирії свідчать про можливість перемогти Росію в Україні
*
Собор Паризької Богоматері у неділю прийняв першу месу після катастрофічної пожежі 2019 року
*
Шольц привітав повалення режиму в Сирії та окреслив, які кроки потрібні далі
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц назвав зміну влади в Сирії "доброю новиною"
*
У Берліні вітають падіння у Сирії режиму диктатора Башара Асада, наголошуючи, що зараз головне відновити у країні порядок і не допускати порушень прав громадян
*
Міністерка закордонних справ Анналена Бербок відреагувала на ситуацію в Сирії, де повстанці оголосили про повалення режиму Башара Асада - Після Асада Сирія не має перейти до рук інших радикалів
*
У Німеччині пояснили, чому Шольца не було на відкритті відновленого Нотр-Даму. На церемонію відкриття відновленого Собору Паризької Богоматері був запрошений президент, а не канцлер Німеччини
*
Озброєні сирійські повстанці в неділю вранці увійшли до резиденції посла Італії в Сирії
*
Президент Франції Емманюель Макрон відреагував на події у Сирії, де повстанці взяли під контроль столицю Дамаск, а диктатор Башар Асад, за повідомленнями, утік - Варварська держава повалена
*
Президент Франції Емманюель Макрон останніми днями працював над тим, щоб переконати Дональда Трампа в рамках візиту в Париж на відкриття собору Паризької Богоматері провести спільну зустріч із президентом України
*
Глава МЗС Туреччини Хакан Фідан повідомив, що повалений сирійський диктатор Башар Асад, скоріше за все, перебуває за межами Сирії
*
Міністри оборони Туреччини і США обговорили в телефонній розмові розвиток подій в Сирії і питання двосторонньої та регіональної безпеки
*
Після повалення режиму Асада настав час для єдності Сирії. Туреччина докладе зусиль для встановлення миру в Сирії, готова співпрацювати з новим керівництвом Сирії та відбудовувати країну. Будь-які дотичні до РПК сили не можуть розглядатися як законна сторона в Сирії
*
Словаччина з 1 березня скоротить допомогу біженцям з України
*
Президент України наполягає на "дієвих гарантіях" миру після розмови з Трампом і Макроном
Президент України у неділю заявив, що Україні необхідний справедливий і сильний мир, який росіяни не зруйнують за кілька років, як вони це вже робили
*
Із початку повномасштабної війни зі спецрахунку, відкритого Національним банком України на потреби оборони, перераховано майже 37,9 млрд грн, із них у листопаді 2024 року – понад 57,3 млн грн.
*
Воїни Сил спеціальних операцій Збройних сил України зайшли з тилу на російські позиції, трьох російських військових знищили, ще одного взяли в полон
*
Президент повідомив, що від початку повномасштабної війни Україна втратила загиблими 43 тисячі військових, також відомо про 370 тисяч поранених
*
Підрозділи Сил оборони України збили 28 російських безпілотників, ще 46 локаційно втрачені
*
На фронті минулої доби було зафіксовано 182 бойових зіткнення Сил оборони України з російськими загарбниками, найактивніше ворог наступав на Курахівському, Покровському та Времівському напрямках
*
У Чорному морі станом на 06:00 неділі, 8 грудня, Росія тримає один носій крилатих ракет "Калібр"
*
Зранку Нацгвардія відбила наступ РФ в районі Куп'янська
*
Спецпідрозділ ГУР масовано вдарив по позиціях РФ на одній з ділянок фронту
*
Українські захисники "зачистили" один з кварталів у Часовому Яру, - Сили оборони
*
ЗСУ просунулися в Курській області та мали успіх біля Великої Новосілки: карти ISW
*
ЗСУ отримають вагому технологічну перевагу над армією РФ, - ISW
*
Чи вистачить Україні грошей на війну наступного року: прогноз Fitch Ratings
Міжнародне агентство Fitch Ratings прогнозує потреби у зовнішньому фінансуванні України на рівні 38 млрд доларів у 2025 році порівняно з 41 млрд доларів у 2024 році.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення Fitch.
"Невизначеність щодо зовнішнього фінансування у короткостроковій перспективі знизилася, оскільки G7, ймовірно, надасть близько 50 млрд доларів у вигляді кредитів, забезпечених доходами від заморожених російських суверенних активів", - йдеться у повідомленні.
Агентство прогнозує, що дефіцит державного бюджету залишиться високим на рівні 19,1% і 19,2% у 2024 та 2025 роках, незважаючи на нещодавно схвалене підвищення податків, через високі потреби у видатках, пов'язаних з обороною, та очікуване скорочення іноземних грантів. .
"Значна фіскальна консолідація буде обмежена продовженням війни, а також витратами, пов'язаними з реконструкцією у разі тривалого припинення вогню, що, ймовірно, збереже високу залежність від зовнішнього фінансування", - вважають аналітики агентства.
В агентстві зазначають, що НБУ зберіг свою ключову ставку на рівні 13% з червня через сильніший, ніж очікувалося, стрибок інфляції.
"Покращена гнучкість обмінного курсу внаслідок переходу у жовтні 2023 року до режиму керованого плаваючого обмінного курсу та зниження невизначеності щодо короткострокового офіційного фінансування надали НБУ можливість пом'якшити валютні обмеження", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, базовий сценарій макропрогнозу НБУ передбачає збереження значної зовнішньої фінансової підтримки, насамперед у 2025 році. Прогноз передбачає залучення міжнародного фінансування у розмірі близько 42 млрд доларів у 2024 році, 38 млрд доларів у 2025 році та 25 млрд доларів у 2026 році.
Міжнародне агентство Fitch Ratings очікує, що війна Росії з Україною продовжиться у 2025 році. За прогнозом агентства, припинення вогню можливе, але мирна угода є малоймовірною.
*
Що буде з економікою, цінами та зарплатами в Україні: прогноз агентства Fitch
Міжнародна агенція Fitch Ratings прогнозує уповільнення економічного зростання в Україні. Це відбувається дефіциту робочої сили та електроенергії.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення Fitch.
Агентство прогнозує, що зростання досягне 4% у 2024 році, чому сприятиме нормалізація торговельної активності в Чорному морі, високі державні витрати та доходи домогосподарств, які отримують вигоду від реального зростання заробітної плати.
"Хоча Україна продемонструвала стійкість і здатність адаптуватися до війни, ми прогнозуємо уповільнення зростання до 2,9% у 2025 році через дефіцит робочої сили і енергії, що зберігається", - йдеться в повідомленні.
Аналітики агентства вважають, що "довгострокове та надійне припинення вогню може значно підвищити перспективи зростання країни у 2025-2026 роках".
За прогнозом Fitch, інфляція становитиме в середньому 9,3% у 2025 році в порівнянні з 6,2% у 2024 році. "Швидке зростання заробітної плати на тлі нестачі робочої сили та невідповідності професійних навичок може підтримати ціновий тиск внутрішнього попиту", - йдеться в прогнозі.
Нагадаємо, за прогнозом МВФ, зростання реального ВВП України складе 4% у 2024 році. Але на 2025 рік прогнозується уповільнення до 2,5-3,5%, що відображає проблеми через пошкодження енергетичної інфраструктури та нестачу робочої сили.
*
Fitch підтвердило рейтинг України на рівні "обмежений дефолт": у чому причина
Міжнародна агенція Fitch Ratings підтвердила довгостроковий рейтинг України в іноземній валюті на рівні "Обмежений дефолт" (RD). Рейтинг перебуває на цьому рівні, доки Україна продовжує реструктуризацію свого зовнішнього комерційного боргу.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення Fitch.
Як зазначається у повідомленні, Україна продовжує реструктуризацію свого зовнішнього комерційного боргу.
Після успішного завершення обміну єврооблігацій у вересні 2024 року уряд розпорядився про тимчасове призупинення платежів за зовнішнім комерційним кредитом (Cargill 0,7 млрд доларів, платежі призупинені з 3 вересня 2024 року), гарантованим державою єврооблігаціям "Укренерго" (825 млн доларів, 9 листопада 2024 року) та варрантам ВВП (платежі призупинено з 31 травня 2025 року).
Агентство очікує, що зупинення обслуговування боргу триватиме до кінця процесу реструктуризації боргу.
"Довгостроковий рейтинг України залишиться на рівні RD доти, доки Fitch не вважатиме, що обміни завершені, а відносини із значною більшістю зовнішніх комерційних кредиторів нормалізуються", - йдеться у повідомленні.
Реструктуризація боргу
Нагадаємо, у липні Україна домовилася з приватними кредиторами про відстрочення виплат із зовнішнього боргу.
А у вересні Україна оголосила про завершення операції з реструктуризації боргу .
Борг скорочено на 9 млрд доларів. Це означає номінальне зниження вартості боргу на 37% з першого дня дії угоди та зниження чистої наведеної вартості боргу на 60%.
Реструктуризація призвела до того, що міжнародні агенції знизили рейтинги України до рівня "обмежений дефолт".
Цей рейтинг зараз ніяк не впливає на Україну, оскільки Київ поки що не планує виходити на ринок для залучення комерційного боргу. Все фінансування бюджетного дефіциту йде через офіційні канали урядів та міжнародних фінансових організацій.
*
За тиждень Нацбанк продав 785 мільйонів
*
Міністерство фінансів України залучило від випуску облігацій внутрішньої державної позики у січні - листопаді 2024 року 523,2 млрд грн в еквіваленті, із них у листопаді - 80,8 млрд грн в еквіваленті
*
Україна у неділю імпортує електроенергію з п’яти країн
Минулої доби енергетики відновили подачу електроенергії для 4747 споживачів, які були знеструмлені внаслідок бойових дій. На неділю запланований імпорт із п’яти країн.
*
«Укренерго»: обмеження споживання електроенергії діятимуть лише чотири години
*
Україна вперше з останнього обстрілу проходить день практично без відключень, - Нагорняк
*
Імпорт свинини майже на чверть поступається експорту
Україна у січні - листопаді 2024 року імпортувала 2,15 тис. тонн охолодженого та мороженого м’яса свиней, а експортувала - 2,75 тис. тонн
*
Перше легальне казино з Intercontinental Kyiv повинно сплатити державі 187 мільйонів боргу
*
Миколаїв на конкурсі обере членів наглядової ради КП "Миколаївводоканал"
*
Фірма, чия кукурудза зникла після арешту, відсудила у держави 5 мільйонів
*
У Кремлі відреагували на заяву обраного президента США Дональда Трампа щодо українського врегулювання після зустрічі з президентами Франції та України, згадавши про червневий ультиматум російського лідера Владіміра Путіна.
З коментарем виступи речник Кремля Дмитрій Пєсков, його цитує агентство "Интерфакс".
Пєсков сказав, що Кремль уважно ознайомився із заявою обраного президента США Дональда Трампа, яку він зробив після зустрічі в Парижі з Макроном і президентом України.
"Наша позиція щодо України добре відома. Умови для моментального припинення бойових дій були викладені президентом Путіним у червні поточного року в його виступі в Міністерстві закордонних справ Росії", – заявив представник Кремля.
Пєсков мав на увазі виступ Путіна 14 червня, у якому він називав вимогами для початку мирних переговорів вихід українських військ з території чотирьох областей України та відмову Києва від планів вступити до НАТО.
Також Путін вимагав, аби права російськомовних громадян в Україні були "повною мірою забезпечені", а усі західні санкції проти Росії були скасовані.
Пєсков при цьому заявив, що "від переговорів відмовилася і продовжує відмовлятися саме Україна", нагадавши про наказ президента України, що забороняє будь-які контакти з російським керівництвом.
"Для виходу на мирну траєкторію президенту України достатньо скасувати цей свій декрет і дати вказівку щодо відновлення діалогу на базі стамбульських домовленостей і з урахуванням реалій, що складаються "на землі", – заявив Пєсков.
За підсумками зустрічі з Макроном і президентом України у Парижі Трамп заявив про необхідність поквапитися з урегулюванням війни в Україні та повідомив, що "президент України і Україна хотіли б укласти угоду".
*
Росіяни виводять кораблі з сирійської бази у Тартусі та перекидають залишки озброєнь й військової техніки літаками з авіабази Хмеймім
*
Reuters: Повалений президент Сирії Башар аль-Асад міг загинути в авіакатастрофі
*
Голова Національної коаліції сирійської революції та опозиційних сил Хаді Аль-Бахра оголосив у неділю про падіння режиму Башара Асада, який правив Сирією 24 роки
*
Ховає від ATACMS. Росія перекинула літаки Су на аеродром "Енгельс", - Defense Express
*
Десятки трансформаторів знеструмлені. Частина Євпаторії залишилася без світла
*
РФ не відмовиться від окупації Покровська навіть ціною великих втрат, - ISW
*
У Курську і Таганрозі пролунали вибухи під час повітряної атаки
*
Пентагон: Росія втратила 700 000 людей з лютого 2022 року і "змарнувала" понад $200 млрд на війну

*******
Всі, всі, всі на корабель
*
Поставки російського газу до Китаю досягли нового добового рекорду
*
Китай відновив закупівлю золота
*
Партія влади Грузії "Грузинська мрія" планує заборонити демонстрантам закривати обличчя, зокрема, носити маски на акціях протесту
*
Мерія Тбілісі під ранок 8 грудня почала встановлювати новорічну ялинку біля парламенту Грузії на проспекті Руставелі – місці, де щоденно з кінця листопада збираються мітингувальники за рух країни до ЄС
*
У Тбілісі недалеко від парламенту Грузії "тітушки" напали на знімальну групу опозиційного телеканалу "Пірвелі"
*
Ультраправий кандидат у президенти Румунії Келін Джорджеску з'явився в неділю на дільниці, де він мав голосувати, і заявив, що рішення Конституційного суду про скасування голосування є фатальним для демократії
*
Китай уважно стежить за розвитком ситуації в Сирії та закликає сторони сирійського конфлікту вжити заходів для безпеки китайських установ і громадян у країні
*
У Росії заявили, що кілька регіонів у ніч проти неділі, 8 грудня, зазнали атаки дронів
*
Міноборони Тайваню за попередню добу зафіксувало поблизу острова 17 військових кораблів Китаю, що майже вдвічі більше, ніж за останні кілька тижнів, а також чотири повітряні кулі, які можуть бути розвідувальними зондами
*
У російському мзс заявили, що Асад передав владу «мирним шляхом» та покинув країну
Зазначається, що росія не брала участі у перемовинах, але «перебуває у контакті з усіма угрупованнями сирійської опозиції»
*
Кремль про заклик Трампа до переговорів щодо України: Москва відкрита до діалогу на базі стамбульських домовленостей та поточних реалій
*
Z-канали повідомляють про виведення російської авіації із Сирії
*
У Держдумі хочуть заборонити мігрантам проживати поряд зі школами та дитсадками
*
Режим Асада в Сирії повалено
*
Тихої ночі та скорішої Перемоги нам всім