1. У росії зафіксовано гострий дефіцит кваліфікованих кадрів у промисловості: нестача персоналу в цій галузі вже сягає майже 700 тисяч осіб, а прогнози вказують на можливе зростання цього показника у 1,5–2,5 рази.
- Індекс кадрової уразливості обробних підприємств наближається до критичного рівня.
- Ситуація погіршується через демографічний фактор — збільшення кількості осіб пенсійного віку.
- За наступні шість років в рф кількість людей старше працездатного віку зросте майже на 2 мільйони, що матиме довгостроковий негативний вплив на ринок праці.
- Хоча заробітна плата в промисловому секторі зростала в останні роки, це лише частково стримує відтік фахівців до інших сфер.
2. У росії різко впало виробництво сільськогосподарської техніки.
- За період із січня по жовтень цього року загальний обсяг продукції склав 205,8 млрд рублів, що на 13% менше, ніж у той самий період минулого року.
- Випуск техніки скоротився в усіх ключових категоріях: зернозбиральних комбайнів було виготовлено 4219 одиниць (зменшення на 18%), кормозбиральних – 287 одиниць (на 11%), тракторів – 3526 одиниць (на 25%).
- Одночасно з цим продажі на внутрішньому ринку у грошовому еквіваленті впали на 16,5%, склавши 167,5 млрд рублів, а експорт скоротився на 10% – до 14,1 млрд рублів.
- Причиною такого спаду називають високу ключову ставку Центробанку рф у 21%, яка зробила недоступними кредити та лізинг для аграріїв. Також відзначається недостатнє фінансування державних програм підтримки.
- Загальний спад попиту та економічні труднощі створюють серйозні ризики для подальшого скорочення виробництва.
3. Фінляндія готова розширювати санкції щодо росії через війну в Україні і не буде проти, якщо в ЄС запропонують заборонити російський нікель.
- У фінському місті Харьявалта розташоване єдине у ЄС виробництво російського «Норнікелю».
- «ЄС має продовжувати послідовно посилювати санкції проти росії. Фінляндія загалом готова підтримати жорсткість обмежень на імпорт із росії, якщо країни-члени спільно прийдуть до цього рішення», - заявила глава МЗС республіки Еліна Валтонен. Валтонен додала, що Фінляндія «не заперечуватиме проти додавання нікелю до списку санкцій».
- Як повідомлялося, раніше Європарламент на пленарній сесії у Страсбурзі ухвалив резолюцію із закликом до керівництва ЄС посилити антиросійські санкції, зокрема, запровадити нові обмеження проти металургійної, ядерної, хімічної, сільськогосподарської та банківської галузей російської економіки, а також заборонити постачання промислової сировини з рф, такого як алюміній, сталь, уран, титан та нікель.
4. Мексиканська влада почала масово відмовляти у в’їзді російським туристам через підозри, що вони планують нелегально потрапити до США.
- Упродовж останніх років спостерігається різке зростання кількості росіян, які, прибуваючи до Мексики, намагаються нелегально потрапити до США з метою отримання притулку.
- З 1 жовтня 2022 року до серпня 2023 року до американської судової системи було подано 41 465 справ від російськомовних шукачів притулку.
- Лише з початку 2023 року кількість таких звернень із боку громадян росії зросла більш ніж на 1500% порівняно з 2021 роком.
- Ця ситуація створює додаткове міграційне навантаження на обидві країни, оскільки багато росіян шукають шляхи втечі через погіршення ситуації в їхній країні.
5. Японська енергетична компанія JERA переконана, що нові санкції США проти російського «Газпромбанку» не вплинуть на імпорт ЗПГ із заводу в межах проекту «Сахалін-2».
- Компанія не використовує «Газпромбанк» для фінансових операцій за цим проектом, тому санкції не зачеплять їхні закупівлі.
- JERA є найбільшим покупцем ЗПГ із «Сахаліну-2» та має два довгострокові контракти на постачання: 0,5 млн тонн щорічно до 2026 року і 1,5 млн тонн до 2029 року.
- Нові санкції США включають винятки для операцій, пов’язаних із цим проектом до 28 червня 2025 року.
- У жовтні Японія імпортувала понад 550 тисяч тонн російського ЗПГ, що майже на 9% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Більше на https://t.me/Omelyan_News