1. Російська влада обмежить купівлю валюти для операцій із придбання іноземного бізнесу.
- Банк росії спільно з Мінфіном розробляє механізм, що встановлює щомісячний ліміт на закупівлі валюти на внутрішньому ринку для великих угод з викупу бізнесу компаній, що йдуть з росії.
- Мінфін рф і раніше запроваджував умови купівлі валюти для великих угод, які можуть дестабілізувати ринок.
- Механізм не буде прив'язаний до конкретної суми.
2. Виробництво нових вантажних вагонів у росії може скоротитися на 20% у найближчі три роки.
- Російська залізниця вважає 170 тис вагонів надлишковими з курсуючих залізницями 1,286 млн.
- Скорочення виробництва може відбутися і через надлишок вагонів, і через зниження вантажних перевезень на залізниці.
- На залізниці скупчилась велика кількість вагонів, які експлуатувати не можна, а просто утилізувати їх власники не хочуть.
3. Авіаквитки по рф можуть подорожчати на 15-30% в 2023 через зниження субсидування.
4. 2022 року росіяни щодня купували в середньому 45 об'єктів нерухомості в Туреччині з середнім бюджетом в €140 тисяч.
- Кількість угод зросла в 3,7 разу порівняно з 2021.
5. США, Великобританія, Франція, Канада та Японія оголосили про створення альянсу для витіснення рф зі світового ринку ядерного палива.
- П'ять країн будуть використовувати можливості своєї атомної галузі, щоб "підривати контроль росії над ланцюжками поставок", "підтримувати стабільні поставки палива для потреб сьогоднішнього дня, а також гарантувати безпечну та надійну розробку та впровадження палива для перспективних реакторів завтрашнього дня", - йдеться у спільній заяві міністрів енергетики цих країн.
- Міністр енергетичної безпеки та вуглецевої нейтральності Великої Британії Грант Шеппс наголосив на важливості об'єднання п'яти країн для вирішення проблеми залежності від російського ядерного палива, "оскільки світ все більше звертається до атомної енергетики як до джерела низьковуглецевої та безпечної енергії".
6. Країни G7 домовилися посилити контроль за обходом санкцій рф та тіньовим наданням країні-агресорці зброї.
- Також на зустрічі міністри закордонних справ країн G7 обговорили та засудили безвідповідальну ядерну риторику рф, зокрема заяви путіна про розташування тактичної ядерної зброї на території білорусі.
- Особливий акцент було зроблено на запобіганню отримання зброї росією з боку третіх країн.
7. Більшість західних компаній після гучних заяв про вихід з рф продовжили роботу в країні в тому чи іншому вигляді.
- У матеріалі газети наводяться експертні оцінки, згідно з якими "із сотень компаній, які обіцяли залишити росію" після початку спецоперації, "лише невеликий відсоток" це зробив.
- Як підкреслює видання, "західні компанії, які залишилися, часто сильно залежать від бізнесу в росії, втрати від відходу з ринку переважають можливу шкоду їхнім брендам".
- За даними газети, деякі підприємства навіть захопили велику частку ринку у світлі відходу конкурентів.
8. У Фінляндії на повну потужність запрацював найбільший у Європі ядерний реактор , будівництво якого велося останні 18 років.
- За словами оператора, реактор забезпечить 14% енергопотреб країни, яка перестала отримувати електроенергію з росії ще у травні минулого року.
9. У Німеччині – бум експорту товарів у сусідні з росією країни: підозрюють обхід санкцій.
- У Німеччині зафіксували, що сусідні з росією країни стали закуповувати більше товарів.
- Ймовірно, завдяки німецькій продукції вони обходять західні санкції та перепродають товари в рф.
- Видання згадало про Вірменію, яка останніми двома роками в чотири рази збільшила експорт до росії, приблизно до 2,5 мільярда доларів, а впродовж останнього року почала активно експортувати до росії високотехнологічні і промислові товари усіх видів.
- Також Казахстан став купувати на 210% більше порівняно із середнім показником за 2018–2020 роки.
- А у Киргизстані приріст становить аж 1157%.
10. Збірні росії та білорусі не будуть допущені до змагань під егідою Міжнародної федерації хокею допоки триває війна в Україні
- "Це питання безпеки вболівальників, наших команд. У будь-якому випадку, немає візи, не можна подорожувати. І ніхто не знає, скільки часу це триватиме", - заявив президент IIHF Люк Тардіф
- Також росія була позбавлена права на проведення чемпіонату світу-2023 серед чоловіків у топдивізіоні та молодіжного ЧС-2023.