Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 21.08.2022

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок  санкцій, станом на 21.08.2022

1. Туристичний потік до Криму скоротився вдвічі за підсумками літнього сезону 2022 року порівняно з минулорічним.

- Переважна більшість туристів (95%) приїхали на півострів автотранспортом, ще 5% — поїздом.

- На інших чорноморських курортах росії також відзначається зниження турпотоку.

- В Анапу цього року приїхало на 10% менше.

- Сочі за підсумками 7 місяців втратив 3% туристів порівняно з 2019 роком. Там також зафіксували максимальне зростання цін – 15%.

2. Через ембарго ЄС, що закрив для російських вугільників ключовий ринок збуту, компанії змушені згортати видобуток у Кузнецькому вугільному басейні - одному з найбільших родовищ світу із сумарними запасами майже 90 млрд тонн.

На Кемеровську область припадає 60% російського видобутку кам'яного вугілля, близько 80% — коксівного та 100% — деяких особливо цінних марок вугілля.

- Декілька вугільних розрізів, де вугілля видобувається відкритим способом, тимчасово призупинили його виїмку.

- Компанії знижують плани видобування, оскільки переорієнтувати потоки в Азію виявилося складно.

- Загалом на вугільних підприємствах Кузбасу працює 91 тисяча осіб, при цьому 20% працездатного населення регіону проживають у мономістах, найбільші з них – вугільні.

3. Відвідуваність торгових центрів москви впала до чотирирічного мінімуму.

- У перші тижні серпня торгові центри відвідало менше покупців, ніж за цей же період останні три роки, включаючи період пандемії коронавірусу.

- У московських торгових центрах виявилося на 11% менше відвідувачів, ніж у 2021 році, на 18% нижче за рівень 2020 року і на 23% — 2019 року.

- Експерти відзначають, що починаючи з березня 2022 року, позитивна динаміка відвідування змінилася на негативну.

4. Російські юридичні та фізичні особи намагаються використовувати Туреччину, щоб уникнути санкцій, запроваджених Сполученими Штатами та 30 країнами.

5. білорусь та рф залишаються відстороненими від участі у змаганнях Міжнародної федерації хокею на сезон 2022/2023.

6. У Німеччині частка норвезького природного газу зараз становить близько 30 відсотків - країна випередила росію як найважливішого постачальника газу.

- росія постачає до Німеччини лише близько п’ятої частини обіцяного обсягу газопроводом «Північний потік-1».

- ЄС імпортує близько 20 відсотків газу з Норвегії.

- Після початку війни міністерство енергетики Норвегії скорегувало ліцензії на видобуток трьох великих морських родовищ, щоб там можна було видобувати ще більше природного газу.

7. Єврокомісія розробляє плани зниження регуляторних бар'єрів з метою прискорення виробництва таких найважливіших матеріалів, як літій, кобальт та графіт, необхідних для вітряних електростанцій, сонячних батарей та електромобілів.

- Європа хоче оголосити "ні" російським нафті і газу і "так" — видобутку власної сировини, необхідної для зеленої енергетики.