Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 22.09.2024

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 22.09.2024

1. Ціни на авіаквитки в росії злетіли рекордно за 22 роки.  

- З початку 2024 ціни на перельоти в росії зросли на 28,4%, що є рекордним зростанням з 2002 року.  

- До цього схоже суттєве зростання цін — на 27,2% — спостерігалося у серпні 2008 року.  

- Авіаквитки за минуле півріччя подорожчали на 20%, а середня ціна квитка склала 9150 рублів.

- Серед причин відзначають зростання витрат авіакомпаній на підтримку льотної придатності, загалом зростання вартості і палива, і наземних послуг.  

- Зазначається, що провізні потужності скорочуються в міру вибуття бортів, а попит лише зростає.

2. Виробники одягу у росії найближчим часом підвищать ціни на продукцію.  

- Ціни на одяг російських брендів до кінця 2024 року можуть зрости на 22% через подорожчання сировини та збільшення загальних витрат.

- Собівартість тканин із січня по вересень зросла в середньому на 21% рік до року, фурнітури (блискавки, гудзики та ін.) – на 19%, додаткових матеріалів (оздоблювальні, підкладкові та ін.) – на 20%.

- На тлі зростання зарплат персоналу на 18% зросла і вартість пошиття.  

- Також, російські виробники одягу зіткнулися з труднощами при проведенні платежів до Китаю, Індії та інших «дружніх» країн, через що вони працюють через посередників і платять підвищені комісії.  

- Інша проблема, яка впливає на витрати виробників, — дефіцит швачок та продавців одягу.

3. росія стала найбільшим постачальником добрив для Китаю.  

- За січень-серпень 2024 року КНР купила російських добрив на рекордні 976 мільйонів доларів.  

- росія випередила торішнього лідера — Білорусь, експорт добрив якої до Китаю впав з 1,2 мільярда торік до 585 мільйонів доларів цього року.

4. США допоможуть Узбекистану дотримуватись антиросійських санкцій.

- Митний комітет Узбекистану підписав угоду про співпрацю та взаємну допомогу з Прикордонно-митною службою США.  

- Узбекистан став лише 18 країною, з якою США підписали подібну угоду.  

- Угода передбачає допомогу з боку США у цифровізації митних послуг Узбекистаном, обмін інформацією між митними службами двох країн, а також зміцнення спільних зусиль щодо боротьби з незаконним обігом наркотиків, торгівлею людьми, транснаціональною злочинністю, відмиванням коштів та ухиленням від митних платежів.  

- Це означає, що влада США отримуватиме великий обсяг інформації про експортно-імпортні потоки, що проходять через Узбекистан, а для пов'язаних з росією компаній така ситуація може створити великі проблеми.  

- Узбекистан із 2022 року став важливою країною-посередником для обходу росією західних санкцій. Проводити через нього такі операції було менш вигідно, ніж через країни Євразійського союзу, проте можна, оскільки влада країни та її фінансова система досі з великою лояльністю ставилися до росії.

5. США планують заборонити використовувати обладнання та програмне забезпечення китайського та російського виробництва в деяких автомобілях.  

- Йдеться про машини, в яких є доступ до інтернету та системи навігації, і так званих connected vehicles, тобто транспортних засобів, підключених до спеціальної системи забезпечення безпеки на дорогах V2X, яка збирає дані про інші ТЗ або пішоходів в радіусі приблизно 300 м від автомобіля для виявлення потенційних небезпек.  

- Адміністрація Байдена висловила серйозне занепокоєння щодо збору китайськими компаніями даних про водіїв та інфраструктуру США, а також щодо потенційних іноземних маніпуляцій транспортними засобами, підключеними до Інтернету та навігаційними системами.  

- Цей крок є значним посиленням поточних обмежень Сполучених Штатів на китайські транспортні засоби, програмне забезпечення та компоненти.

6. Євросоюз у липні наростив імпорт російських добрив до максимуму за двадцять місяців.  

- В результаті частка росії в європейських закупівлях становила вище 30% вперше з березня 2022 року.

- У середині літа ЄС збільшив імпорт добрив з росії у 2,2 раза порівняно з показником у червні та у 1,7 раза порівняно з липнем минулого року – до 199 мільйонів євро. Показник у липні був максимальним з листопада 2022 року, коли постачання становило 264 мільйони євро.

- Найбільшим покупцем цього російського товару в липні була Польща: її закупівлі зросли вдвічі, до 55,7 мільйона євро.  

- Далі йдуть Франція, що наростила імпорт у п'ять разів - до 31,5 мільйона євро, і Німеччина, яка повідомила про збільшення ввезення добрив з росії на третину - до 24,5 мільйона євро.

- Найсерйозніше зростання показала Ірландія - росія збільшила продажі в цю країну в 18 тисяч разів, зі 101 євро до 1,8 мільйона.  

- Румунія нарощувала ввезення російських добрив скромнішими темпами - у 54 рази, до 17,3 мільйона євро, а Болгарія - в 25 разів, до 12,9 мільйона євро.

7. Ціни на ядерне паливо зростають, оскільки Заходу не вистачає конверсійних потужностей.  

- За даними компанії UxC, збагачений уран з початку 2022 року подорожчав більш ніж у 3 рази – до 176 доларів за одиницю роботи поділу – стандартний показник зусиль, необхідних для поділу ізотопів урану.  

- За той же період гексафторид урану підскочив у ціні в 4 рази – до 68 доларів за кг. Це говорить, що конверсія є найвужчим місцем у ланцюжку постачання ядерного палива. На відміну від цього, уранова руда подорожчала лише вдвічі.  

- Попит на уран був викликаний відродженням атомної енергетики.

- Однак росія відіграє важливу роль у багатоступінчастому процесі перетворення видобутого урану на паливо для ядерного реактора.

- росія контролює 22% світових потужностей з переробки урану та 44% потужностей зі збагачення.

- Після введення США заборони на постачання російського урану ці послуги стали недоступними для деяких західних компаній, хоча до кінця 2027 року дозволено робити винятки.  

- Компанії з виробництва ядерного палива, такі як французька Orano та британсько-голландсько-німецька Urenco, взяли на себе зобов'язання щодо збільшення потужностей зі збагачення, але поки ніхто не взяв на себе зобов'язання щодо будівництва нових конверсійних потужностей.

Більше на https://t.me/Omelyan_News