Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 24.11.2023

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 24.11.2023

1. У жовтні 48% російської нафти і нафтопродуктів було перевезено танкерами, які підпадають під дію політики обмеження цін на нафту.

- Решту (52%) було перевезено "тіньовими" танкерами, які не підпадають під дію політики обмеження цін.

- Встановлення верхньої межі ціни на сиру нафту на рівні 30 доларів США за барель могло б скоротити доходи росії на 52% (7,82 млрд євро) лише у жовтні.

- Якби ця верхня межа була встановлена після запровадження санкцій проти російської нафти в грудні 2022 року, доходи росії від експорту нафти могли б скоротитися майже наполовину - до 59 млрд євро (-49%).

2. Нафтові компанії, які займаються експортом через порти Балтійського моря, не можуть знайти судна під частину вантажів з відправкою в листопаді.

- Якщо щодо нафтових танкерів поки що немає дефіциту, то на ринку нафтопродуктів уже почалися проблеми з фізичною наявністю суден на деякі дати.

- Через впроваджені санкції вартість фрахту злетіла: орендувати судно до Індії коштує $10-11 млн, хоча на початку жовтня це було $8 млн, а у вересні — лише $5 млн.

- Це тисне на ціну російського сорту Urals, який знову продається зі знижкою близько $20 до Brent.

- Нафтовики змушені все більше покладатися на «тіньовий флот» — старі, списані на металобрухт танкери, які ходять із вимкненими транспондерами, щоби втекти від санкцій. Але трейдери побоюються, що нестача суден може посилитись.

- Тіньового флоту може виявитися недостатньо для перевезення всієї російської нафти.

3. Середня вартість автомобіля з пробігом у росії з липня до кінця жовтня зросла на 15% до 1,57 млн рублів.

- За рік зростання цін склало 45% - у жовтні 2022 року середня ціна автомобіля в оголошенні становила близько 1,08 млн рублів.

- Головною причиною стало падіння курсу рубля.

- Але якщо з минулої осені до липня середня вартість зростала на 20 – 30 тис руб. на місяць, то з липня до жовтня вона щомісяця додавала по 60 - 80 тис рублів.

4. ОАЕ посилили умови відкриття рахунків для російських компаній.

- Банки Об'єднаних Арабських Еміратів посилять умови відкриття рахунків для російських компаній.

- На це рішення вплинула позиція західних країн: США, Євросоюз та Великобританія посилили тиск на владу ОАЕ з метою перекриття каналів, які використовують росію для обходу торгових санкцій.

- Перекази коштів у росію чи третю країну тепер піддаються суворішому контролю та займають більше часу.

- Деякі банки вимагають надати більше документів, інколи ж блокують кошти, вимагаючи обґрунтувати переказ або вказати походження грошей.

5. Росія та Китай таємно обговорюють плани будівництва підводного тунелю під Керченською протокою.

- Журналісти отримали від українських спецслужб копії електронних листів, які свідчать що китайська корпорація CRCC готова взяти участь в проєкті.

- В США вважають, що якщо москва дійсно буде будувати тунель, то в умовах бойових дій роботи стануть легкою мішенню для українців.

- Китайська залізнична будівельна корпорація (CRCC), за інформацією видання, "готова забезпечити будівництво залізничних та автодорожніх об'єктів будь-якої складності у кримському регіоні".

- При цьому компанія братиме участь у проекті тільки на умовах конфіденційності і в документах не згадуватиметься через ризик санкцій.

- Проект готовий профінансувати китайський банк. Вартість тунелю може становити 5 млрд. доларів.

- Натомість КНР може отримати право стягувати плату за проїзд тунелем.

6. Прем'єр-міністр Чехії, на спеціальній прес-конференції оголосив про придбання потужностей на терміналі зрідженого природного газу в Німеччині, що зараз будується. П

- очинаючи з 2027 року потужність цього терміналу в місті Штаді становитиме 2 млрд куб м газу на рік.  

- Компанія ČEZ уклала довгостроковий контракт на 15 років із можливістю продовження.

- В даний час Чехія орендує частину ЗПГ-терміналу в Нідерландах, близько трьох мільярдів кубометрів газу на рік до 2027 року.

- Загалом придбання потужностей на терміналі зрідженого природного газу в Німеччині може значно покращити енергетичну безпеку Чехії.

7. Підсанкційні пропагандистські російські сайти RT і Sputnik доступні в Євросоюзі під новими іменами.

- Попри впроваджені санкції російські пропагандистські сайти Russia Today та Sputnik продовжують працювати в Європейському Союзі за допомогою дзеркальних до заблокованих ресурсів платформ.

8. Президент Зеленський запровадив санкції проти 147 фізичних і 303 юридичних, переважно російських, осіб.

- З-поміж юросіб під санкції потрапили компанії зі сфер авіації, будівництва, технологій, зареєстровані в росії, на Кіпрі, у Китаї, ОАЕ та в інших країнах.