Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 26.08.2024

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок  санкцій, станом на 26.08.2024

1. Експорт енергетичного та коксівного (металургійного) вугілля з росії до Китаю в січні – липні 2024 р. знизився на 10% у річному вираженні до 54,4 млн т.  

- У липні поставки виявилися на 3% меншими, ніж у липні минулого року. У Китай за цей місяць було відвантажено 8,8 млн т.  

- У грошовому вираженні експорт за сім місяців впав у 1,7 разу до $5,5 млрд.  

- У липні дохід російських вугільників від експорту до КНР становив $962,3 млн (-0, 6%).

2. Танкер, пов’язаний з російським Arctic LNG 2, помічений під час перевантаження з судна на судно.

- Газовоз, який перебуває під санкціями США і який цього місяця забрав вантаж із нового російського заводу Arctic LNG 2, був помічений під час перевантаження з судна на судно, що свідчить про те, що Москві вдається продовжувати експортувати СПГ з частини проекту.  

- Служба моніторингу TankerTrackers.com повідомила, що Pioneer здійснив перевалку на танкер New Energy під прапором Палау, який належить ОАЕ .

- Завод СПГ «Арктика 2», який планував стати найбільшим у росії, почав виробляти скраплений природний газ (СПГ) у грудні, але його експорту перешкоджають санкції Заходу.  

- Трансфери з судна на судно зазвичай вивантажують СПГ із дорогих танкерів льодового класу на дешевші звичайні газовози, але також можуть використовуватися для ускладнення відстеження вантажу.  

- Хоча деякі країни, включно з Індією, продовжують купувати російські енергоносії, незважаючи на санкції Заходу, вони іноді остерігаються афішувати цей факт, щоб уникнути дипломатичної напруженості.

3. Російські нафтопереробні заводи у серпні різко збільшили експорт мазуту.  

- За перші 23 дні місяця рф експортувала 1,1 млн. барелів на добу, що на 200 тис. тонн перевищує обсяг поставок у липні. Обсяг вивезення зростає після збільшення нафтопереробки, зокрема у зв'язку з виходом із ремонтів низки російських НПЗ.  

- Найбільшими імпортерами російського мазуту стали Китай, Індія, а також Саудівська Аравія , яка використовує цей нафтопродукт для потреб електрогенерації.

4. Американські компанії продовжують отримувати великі прибутки у росії.  

- Свій бізнес у росії продовжують не тільки такі транснаціональні гіганти, як Procter & Gamble, Colgate-Palmolive, Johnson & Johnson, PepsiCo, Mars та Coca-Cola, а й сотні менших компаній.  

- Наприклад, компанія Coca-Cola (зараз – ТОВ «Мултон Партнерс») за останні 2,5 роки так і не закрила жодного з 10 своїх заводів у росії.  

- Компанія "Вімм-Білль-Данн", до якої входять молочні активи PepsiCo Inc. в рф, у 2023 році отримала чистий прибуток в 8,825 млрд рублів, а це в 2,6 рази більше, ніж роком раніше.  

- Kraft Heinz закрив профільні напрямки бізнесу, але продовжує виробляти кетчупи в Леніградській області.  

- RemingtonSeeds («Долина насіння») продовжує діяльність у росії, займаючись експортом насіння. Виторг компанії за 2023 рік перевищив 8 млрд рублів.

5. Китай «виступає проти» санкцій США щодо пов’язаних з росією організацій.  

- Пекін закликав США "припинити неправомірні дії" після того, як китайські компанії були включені до списку санкцій, спрямованих проти ланцюгів поставок, що живлять росію, і підривають її економіку в умовах воєнного часу.  

- Китай пообіцяв "вживати необхідних заходів для рішучого захисту законних прав та інтересів китайських компаній", - йдеться в заяві Міністерства торгівлі КНР.  

- У п'ятницю 23 серпня Міністерство фінансів США опублікувало список нових суб'єктів, що потрапили під санкції, до якого увійшли російські громадяни і компанії, зареєстровані в Гонконзі і материковому Китаї.

- У заяві міністерства йдеться, що санкції будуть спрямовані на тих, хто надає продукти і послуги, що дозволяють росії підтримувати військові дії проти України і ухилятися від санкцій.  

- Нові американські санкції також спрямовані проти суден, що перевозять скраплений природний газ, пов'язаних з росією, в тому числі танкерів, які, як вважають, завантажувалися на проєкті "Арктик СПГ-2", проти якого США вже запровадили санкції.

6. Канада збирається запровадити 100-відсоткове мито на електромобілі з Китаю після того, як аналогічні заходи захисту від імпорту зробили США та Євросоюз.  

- Також країна розглядає можливість запровадження 25-відсоткових мит на китайську сталь та алюміній.  

- Минулого тижня Євросоюз повідомив Пекін про остаточний варіант проекту про мита на постачання китайських електромобілів, які, як передбачається, почнуть діяти з листопада.  

- Нині щодо постачання працюють тимчасові тарифи, розмір яких відрізняється.

- Внаслідок продажу китайських автовиробників у ЄС у липні впали на 45 відсотків порівняно з попереднім місяцем. США оголосили про підвищення мит у чотири рази, до 100 відсотків, ще у травні.

- У Білому домі вказали, що цей захід захистить американських виробників від китайського імпорту, який субсидується на національному рівні.

 Більше на https://t.me/Omelyan_News