1. За індексом якості життя від Numbeo росія посідає 70 місце серед 83 країн.
- Офіційна межа бідності у росії 2022 року була встановлена лише на рівні 13 762 рублів. Тобто, якщо у росіянина було лише 5 євро на день, то для російської статистики вони не бідні.
- Російська державна статистика регулярно рапортує про зниження кількості бідних, але робиться це рахунок того, що вона змінює правила визначення бідності.
- Для порівняння, у США в 2023 році межа бідності була 14 891 долар на рік (наприклад, у Німеччині цифри схожі – 1148 євро на місяць).
2. У росії запропонували випускати «соціальну» горілку для боротьби з нелегальним алкоголем.
- Зараз мінімальна вартість пляшки цього міцного напою в магазинах росії становить 300 рублів, а на нелегальному ринку - 100 рублів.
- Тому є ініціатива зробити горілку для жебраків, якщо вона коштуватиме дешево, це допоможе вирішити проблему нелегального алкоголю.
- У 2023 році продажі міцних спиртних напоїв в росії збільшилися до 7,2 літра на душу населення і досягли максимуму за останні сім років.
- Після початку війни з Україною Росстат зафіксував зростання кількості росіян із діагнозом «алкогольна залежність».
- Усього було виявлено 54,2 тисяч таких пацієнтів. З них 12,9 тисячі — з алкогольним психозом.
- Кількість тих, хто має залежність і не звертається до лікарів, порахувати взагалі неможливо.
3. Росія краде і продає за кордон українське зерно.
- Лише за 2023 рік росія вивезла з окупованої частини Запорізької області майже 212 тисяч тонн зерна приблизною вартістю 46 мільйонів доларів.
- Українське збіжжя у Туреччину, Лівію та Ізраїль вивозить спеціально створена для цього росіянами держкомпанія - "Державний зерновий оператор", причетні до цього і європейські компанії.
- На початку 2023 року це підприємство підпало під санкції США, пізніше санкції наклала Україна та Велика Британія. Проте російська компанія успішно обходить ці обмеження, використовуючи для торгівлі на міжнародних ринках компанії-прокладки.
- Найбільшим покупцем зерна є турецька компанія Trans World Agro Tarim Ihracat Ithalat Limited Sirketi. Їй росіяни продали майже 134 тисячі тонн збіжжя вартістю 28,6 мільйонів доларів США.
- На другому місці серед покупців українського зерна перебуває компанія Daliland Alliance Ltd, зареєстрована на Маршалових островах.
- На третьому місці за обсягами купівлі збіжжя опинилася швейцарська компанія Vivalon AG. У вересні-жовтні 2023 року Vivalon AG купила п’ять партій зерна. Загальна вартість вантажів склала 4,9 мільйонів доларів.
4. Американські чиновники не планують запроваджувати санкції проти Венесуели.
- Адміністрація президента США розглядає можливість не застосовувати нові санкції щодо нафтової індустрії Венесуели.
- Офіційні особи США висловлюють занепокоєння тим, що повернення до санкцій, прийнятих за правління Дональда Трампа, може призвести до збільшення цін на бензин у країні та посилити потік біженців з Венесуели, а також вважають санкції, введені проти Венесуели у 2019 році під час дій колишнього президента Трампа з усунення Ніколаса Мадуро від влади непродуктивними.
- Їхні побоювання пов'язані з тим, що обмеження діяльності західних нафтових компаній може призвести до зменшення загальносвітових поставок енергоносіїв та сприяти збільшенню китайських інвестицій у Венесуелі.
- Штати вирішили зняти санкції проти Венесуели після досягнення угоди між представниками керівництва та опозиції під час переговорів наприкінці минулого року.
5. Уряд Фінляндії розгляне питання щодо продовження закриття контрольно-пропускних пунктів на кордоні з росією на початку квітня. Про це повідомляє Yle.
- Уточнюється, що обговорення розпочнеться з 2 квітня.
- Фінська влада не виключає, що «серйозні підстави» для продовження закриття пропускних пунктів буде знайдено.
6. Українські хакери завдали шкоди росії на $12 млрд за декілька хвилин.
- Хакерська група "UA25" за декілька хвилин отримала доступ до більше ніж 100 російських сайтів.
- Хакери змогли проникнути на сервери критично-важливої інфраструктури та отримати десятки терабайтів засекреченої інформації.
- Хакерська атака завдавала збитків росії більше ніж на 12 млрд доларів.
- На відновлення серверів та інформації піде велика кількість часу та ресурсів.
Більше на https://t.me/UA_ONews