〽 Мінфін: дефіцит загального фонду держбюджету за 10 місяців - 120 млрд грн.
За січень-жовтень держбюджет було виконано із дефіцитом 120 млрд грн (загальний фонд) при розписі загального фонду звітного періоду у сумі 214,2 млрд грн.
〽Держмитслужба: експорт товарів у січні-жовтні зменшився на 4,8%, імпорт - на 12,2%
〽 Песимістичні настрої бізнесу в жовтні переважають — НБУ.
〽 Іноземці зневірилися в Україні.
Частка нерезидентів на ринку ОВДП України знизилась майже до 9%. Порівняно з початком року обсяги вкладень знизилися на 37,1 млрд грн — НБУ.
Обсяг вкладень нерезидентів в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) України за підсумками тижня скоротився на 641,85 млн грн, — до 78,6 млрд грн.
Поточна частка нерезидентів на ринку ОВДП України знизилася до 8,86%, а порівняно з початком року обсяги вкладень знизилися на 37,1 млрд грн, або на 32%.
Нагадаю, обсяг вкладень нерезидентів в ОВДП України в 2019р збільшився на 109 млрд грн, або в 18 разів, — до 115,8 млрд грн.
Навіть незважаючи на невелике зростання прибутковості, держоблігації вже не користуються попитом у нерезидентів.
〽Нерезиденти продали ОВДП більш ніж на 2 млрд грн.
Курс гривні проти $ поновив антирекорди 3-річної давнини. Останній раз гривня коштувала так «дешево» до долара у січні 2018р.
У жовтні на «згладжування» курсових коливань НБУ витратив $208,3 млн. З У вересні НБУ витратив $197,5 млн.
Додатковий тиск на курс роблять нерезиденти. За жовтень вони скоротили свою позицію в ОВДП на 2,36 млрд гривень. Усього з початку року нерезиденти продали бондів більш ніж на 37 млрд гривень.
На гривню також давить відсутність перспективи отримання траншу МВФ у поточному році.
〽"Нафтогаз" підвищив ціну на газ для своїх клієнтів в листопаді на 35%.
〽 Шведам тут не місце: Scania в суді програла річний обсяг інвестицій в Україну.
〽 Зеленський нахабно обдурив окремий підвид свого електорату «євробляхерів». «Євробляхерів» почали штрафувати на 170 тис.
Кабмін дозволив залучати до відповідальності власників авто на європейських номерах.
Спершу штраф за керування "євробляхою" становитиме 8500 грн одразу на місці зупинки. У разі повторного порушення сума штрафу зростає до 17 000 грн, водійське посвідчення вилучають на рік, а машину везуть на платний штраф-майданчик. Інформація про авто повинна передаватися на митницю – у разі виявлення порушення у базі митниці, власнику такого авто вже загрожує штраф у розмірі 170 000 грн чи конфіскація.
Нагадаю, у грудні 2019р був підписаний меморандум по непритягнення до відповідальності власників авто на європейських номерах до прийняття Закону про доступне розмитненнія.
Передбачалось, що Кабмін розгляне необхідні проєкти законів 14 січня 2020, а парламент урегулює це питання протягом місяця. Йдеться про законопроєкти №2342 та №2345. До того моменту штрафів бути не мало, проте проєкти проголосовані так і не були.