Одна із країн НАТО може попросити захисту за 5 статтею Північноатлантичного договору через гібридні операції та кібератаки Росії. Про це заявив у Вашингтоні високопосадовець альянсу.
Так він відповів на питання, якою може бути реакція НАТО на гібридні операції Росії та спроби дестабілізації у Європі.
“У кінцевому підсумку все залежить від того, які дії продовжуватиме вчиняти Росія, – сказав посадовець. – Для нас це дуже зрозуміло, ми знаємо, що у сфері кібернетики, речі можуть перейти за межі п’ятої статті, так само і гібридні диверсійні операції”.
Представник альянсу додав, що, зрештою, захисту від союзників по альянсу може попросити країна, яка потерпає від таких атак. Наразі жодна з них цього не робила, додав він.
“Доки у нас є надійне стримування, не буде жодного збройного нападу на жодного союзника по НАТО”, – додав генсек альянсу.
За його словами, НАТО є найуспішнішим альянсом в історії, тому що члени альянсу змогли об’єднатися, щоб захищатися та захищати один одного, а також завдяки спроможності союзників пристосовуватися до нових ситуацій.
Столтенберг під час пресконференції у Латвії 11 червня заявив, що НАТО готове захищати всіх членів альянсу, а протягом останніх років здійснило найбільше посилення колективної оборони і підвищило готовність своїх військ.
Так генеральний секретар альянсу коментував питання загроз, що виходять з боку Росії щодо країн блоку, зокрема у Балтії.