І ринки поки що отримували задоволення, на відміну від людей, які в школі любили вивчати історію. Що в США, що в Європі, ринки оновили історичні максимуми. Що в Давосі, де цього тижня зібрались усі багаті, знамениті і не покликані особисто на інавгурацію Трампа, що в США, тільки но і розмов було про нові технології, економічне зростання і закінчення епохи бідності завдяки найвеличнішому лідеру сучасності, якому тепер не вистачає визнання хіба що нобелевського комітету і всіх конспірологів світу. З останніми простіше, бо вони зараз знаходяться в екстазі після того, як президент США доручив розсекретити дані по вбивству Кеннеді і вони чекають чогось неймовірного, може фактів, що Кеннеді вбив молодий Байден чи старий Рокфєлєр у змові з рептілоїдами і, звісно, ФБР про це знали роками, проте мовчали. От з нобелівською премією миру все ж таки важче і тут треба таки примусити Путіна сісти за стіл перемовин без дурних вимог капітуляції, да й потім доведеться, скоріш за все, розділити її с Зеленським. Хто відчуває себе ображеним, так це кріптобратва, яка так захоплена підтримувала обрання Трампа і очікувала, що він почне скупляти в бездонні резерви США біткоїни, провернувши таким чином найбільшу аферу 21 століття, а натомість він навіть не згадав про них у своїй іннагураційній промові. Обваливши таким чином вартість кріптовалюти вже у перші години свого президентства. Ба більше, вирішив заробити на своїх фанатах і прихильниках кріптовалюти і випустив з дружиною свої мемкоїни, обібравши вже на старті довірливих громадянах і трошки додатково дискредитувавши ідею, яка так подобалась адептам «нового золота». Трошки компенсував Трамп кріптовікам згадавши про них вже у своєму виступі у Давосі, заявивши, що США стане світовим центром кріптовалют.
Хто ще вийшов ображений, так це Ілон Маск, без якого започаткували новий супер проект по розвитку ШІ майбутнього, не долучив його власний штучний інтелект. Може тому, що побоювались, що той почне салютувати, а може й впроваджувати практики любителів салютів, наблизивши прихід Джона Коннора. Так чи інакше, проект на 500 млрд доларів оминув власника Тесли, і він почав жалітися про це публічно, атакуючи тих, кого в проект взяли. І, певно, ображаючись на Трампа, говорити погано про якого нині серед американських олігархів не прийнято, і каналізуючи публічно свою образу на тих, хто попадався йому під руку. Індекс S&P500 відкриється цієї п’ятниці вище, ніж тиждень тому. Вище, ніж будь коли в своїй історії. Перебуваючи на рівні 6118 пунктів, що майже 180 пунктів вище, ніж тиждень тому. Зростали і європейські індекси. Активніше інших – німецький DAX, впевнено долаючи один історичний рекорд за іншим. Можливо пам’ятаючи свою чудову динаміку в діапазоні 1933-1940 рр., надихаючись відомим виступом Маска. Світові ринки в цілому відчули більше оптимізму ще й на хвилі того, що не почули в промові Трампа заклику до негайної торгівельної війни, а саме відсутності фокусу на зростанні мит, як під час інавгурації, так і протягом давоської промови, що сприяло в тому числі посиленню світових валют проти долара. Курс в парі євро-долар відійшов на крок від паритету і торгується на рівні 1,045 доларів за один євро. Особливо радіють у Китаї, адже про них президент США згадав окремо, зауваживши, що хотів би цього уникнути.
Трохи дешевшала нафта, опустившись нижче 80 доларів за барель і зранку в п’ятницю торгуючись трохи вище ніж рівень у 78 доларів. Допомогло і те, що у своїй давоський промові Трамп пообіцяв більшу участь арабського світу у тиску на Росію шляхом зменшення цін. Невідомо, що з цього приводу думають самі араби, особливо саудівський принц. Проте саме з ним Трамп вже встиг потеревенити по телефону, демонструючи, що йому байдуже, кого там і як розрізали у Стамбулі свого часу. Сам принц хоч і не обіцяв знизити ціни, проте готовий протягом наступних років інвестувати у США 600 млрд доларів. Що точно було приємно почути президенту США. Цікаво і те, що можуть подумати американські нафтові компанії, собівартість не дозволить їм витримати цінові війни на ринку і їм би хотілося, щоб російську нафту фізично не пускали на ринок і механізм санкцій тут як раз дуже доречний. Поки спостерігається зменшення виходу російської нафти з портів, проте наскільки стійкий цей тренд говорити зарано. Тим більше, російський рубль раптово почав демонструвати дива стійкості, укріпившись вище позначки у 100 рублів за долар. Цікаво, що це відбувається на фоні визнання самими росіянами зменшення притока валюти в країну.
Український сегмент єврооблігацій так само радів, разом з іншим світом. Ціни на суверенні бонди підросли десь на пункт. Ще більш жваво зростали корпоративні єврооблігації. Сподобався ринку і ультиматум Трампа, який той розмашисто написав для Путіна, і той факт, що росіяни поки промовчали, не помітивши приниження і демонструючи, що ніхто їм ультиматуми не пише і сфокусувавшись на невинній темі чиї діди краще воювали, яка точно не може образити Трампа, бо він плутається у всіх цих історичних матеріях і навряд чи відрізнить печенігів від конкістадорів. Укріпилась цього тижня і гривня. Нацбанк знов продемонстрував ринку хто у домі хазяїн. Скориставшись тим, що тиск сезонного фактору вичерпав себе. В результаті, в кінці тижня гривня на міжбанку вже торгується на рівні 41,9-42,0 гривні за долар. Вуличний курс теж приходить до тями, знижуючись і одночасно скорочуючи спред до офіційного ринку. Ранок п’ятниці курс кешевого долара знаходиться десь на рівні 42,2-42,25 гривень за один американський долар.
На додаток НБУ знов підняв облікову ставку, тепер до рівня 14,5%. Продемонструвавши, що чудово бачить посилення інфляції і готовий з цим боротись. Зараз, коли ціни на яйця почали падати, чомусь фокус змістився на моркву, хвилюючи пересічних українців, які, певно, не можуть уявити свого життя без вранішньої порції вітамінів. Ба більш, Нацбанк тепер очікує, що буде вимушений ще кілька разів ту ставку підвищити поки не візьме інфляцію під остаточний контроль. Перегляну регулятор і свої прогнози економічного зростання. Знизивши їх. Хоч і після зниження, Нацбанк, наприклад, очікує зростання економіки на 3,6% у 2025 році, що поки що виглядає досить оптимістично. Особливо враховуючи сповільнення у другому півріччі року попереднього. Сприяє зростанню відсутність відключень світла. Вже третій рік поспіль в Україні не фіксується прихід зими згідно кліматичних норм. Підтверджуючи тезу Трампа, що, звісно, глобальне потепління це суцільна містифікація Сороса.