Польща і Україна: Коли все пішло не так? ПРАВДА про спільне минуле

Польща і Україна: Коли все пішло не так? ПРАВДА про спільне минуле

Симон Петлюра та Юзеф Пілсудський — одні з найвідоміших лідерів своїх держав. На початку ХХ століття вони очолили два народи, які прагнули вибороти власне місце на політичній мапі світу та справедливо провести кордони своїх країн. У 1920 році Петлюра та Пілсудський укладають союз, аби допомогти одне одному в боротьбі за незалежність і протистояти найсильнішим супротивникам, які активно наступали. Ціною підтримки Польщі для Симона Петлюри стала передача певних західних українських територій під польський контроль. Коли пізніше більшовикам все ж таки вдалося окупувати Україну, радянська влада активно розповсюджувала міф про те, що «Петлюра продав полякам галичан», та інвестувала в це величезні гроші.

Однак, не все так просто. І сьогодні, аби дізнатися правду про українсько-польський союз, нам доведеться продертися крізь товстий шар брехні й маніпуляцій. Незважаючи на це, у 2022 році саме пам’ять про це обʼєднання була одним із головних чинників, які вплинули на рішучу підтримку України Польщею в перші дні російського вторгнення.

Отже, як полякам і українцям вдалося припинити ворожнечу і спробувати порозумітись? І чим тоді це закінчилось? Ми знову надаємо майданчик історикам з двох країн, щоби об’єктивно розглянути події сторічної давнини та зрозуміти, до чого вони призвели у сьогоденні.

Партнер епізоду – Центр Діалогу імені Юліуша Мєрошевського (Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego).