"Понеділок, вечір. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

"Понеділок, вечір. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

Бажаю здоров'я і дякую за день Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
Україна офіційно стала членом Міжнародного фонду сільського розвитку (IFAD).
Про це повідомляє міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.
"Це стратегічний крок, над яким працювали Мінагрополітики і після останньої робочої зустрічі з представниками IFAD у Римі нам вдалося стати 179 країною-членом", – зазначив міністр.
Він додав, що ця організація – єдина агенція Організації Об’єднаних Націй, що повністю зосереджена на трансформації сільського господарства, розвитку сільської економіки та продовольчих систем.
Членство в IFAD дає Україні нові можливості та перспективи, які сприятимуть розвитку агросектору загалом, заявив Коваль.
Повідомляється, що пріоритет IFAD – розвиток малого фермерства. Їхня підтримка дозволить виробникам підвищити конкурентоздатність, зміцнити позиції на ринку та вплине на розвиток аграрного сектору країни загалом.
Також українські виробники матимуть доступ до недорогих фінансових ресурсів, грантової підтримки, до участі в тендерах Фонду для закупівель товарів і послуг, до інвестицій для підтримки сталого розвитку.
Нагадаємо:
Верховна Рада України ратифікувала рішення щодо приєднання України до угоди про заснування Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку.
*
Папа Римський Франциск виступив із закликом дотримуватися міжнародного гуманітарного права у збройних конфліктах і молитися за мир, зокрема в Україні
*
Ціни на нафту впали більше ніж на $3 за барель після того, як Ізраїль завдав удару по Ірану, проте оминули нафтові та ядерні об'єкти, що не порушило енергопостачання і сприяло зниженню геополітичної напруги на Близькому Сході
*
Глави МЗС Австралії, Великої Британії, Канади, Німеччини, Республіки Корея, Франції, Японії висловили серйозну стурбованість щодо закону проти Агентства ООН для допомоги палестинським біженцям і організації робіт на Близькому Сході, який обговорюється в ізраїльському Кнесеті
*
На парламентських виборах у неділю, 28 жовтня, правляча коаліція прем'єр-міністра Японії Сігеру Ішіби втратила більшість у нижній палаті парламенту
*
Офіційні попередні результати президентських виборів в Уругваї в неділю свідчать, що лівоцентристський кандидат Яманду Орсі, ймовірно, зійдеться з консерватором Альваро Дельгадо у другому турі виборів у листопаді
*
Президент США Джо Байден проголосує достроково на цьогорічних виборах у понеділок, 28 жовтня
*
Видання Financial Times вийшло з публікацією, у якій розповіло про ідеї трампістів щодо потенційного сценарію врегулювання російсько-української війни у разі перемоги Дональда Трампа на виборах.
Про це йдеться в матеріалі "Зовнішньополітичний план Трампа: прийняти непередбачуваність", передає "Європейська правда".
У матеріалі згадують ідеї, які раніше висував кандидат Трампа у віцепрезиденти Джеймс Ді Венс. Мовляв, угода про завершення війни в Україні потенційно могла би передбачати замороження бойових дій на теперішній лінії фронту та відмову України від вступу до НАТО.
У матеріалі наводять думку одного з давніх радників Трампа, що такий план нібито міг би стати переосмисленням невдалих Мінських угод 2014 і 2015 років.
Цього разу, за словами радника, могли би бути створені механізми примусу, які передбачали би наслідки за порушення угоди про припинення вогню. Однак, на його думку, гарантувати виконання угоди мали би європейські війська, а не сили НАТО чи миротворці ООН.
"Є дві речі, на яких наполягатиме Америка. У нас не буде ні чоловіків, ні жінок у механізмі примусу до виконання угоди. Ми не будемо за це платити. За це платить Європа", – наводить видання слова неназваного співрозмовника, якого називають давнім радником Трампа.
При цьому газета пише, що союзники Трампа стверджують, що "Україна програє війну, і тому наполягання на врегулюванні є морально правильним", а сам Трамп, за словами його союзників, нібито вважає, що Байден мав би поговорити з Путіним, і що "членство в НАТО для України не є варіантом у короткостроковій перспективі".
Додамо, що меседжі, поширені у публікації, наразі неможливо перевірити з інших джерел.
Зауважимо, у червні два колишні радники Трампа представили йому план припинення війни РФ проти України.
Нагадаємо, у ході передвиборчої кампанії Трамп відкрито давав зрозуміти, що він припинить чи різко скоротить військову допомогу Україні, якщо переможе на виборах 5 листопада, а також відмовився заявити, що хоче, щоб Україна виграла війну.
Зокрема, нещодавно він навіть звинуватив президента України у розв'язанні війни.
*
Ді Венс - Якщо на президентських виборах у США переможе кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп, то країна залишиться членом НАТО
*
Соратник Трампа Венс заявив, що Тайвань є важливішим для США, ніж Україна
За його словами, це через ключову роль острівної автономії у виробництві мікросхем
*
У США не сподіваються на прорив у перемовинах щодо припинення вогню на Близькому Сході до президентських виборів у країні
*
У Державному департаменті США, коментуючи перебіг і результати парламентських виборів у Грузії, закликали провести повне розслідування всіх повідомлень про порушення, пов'язаних з волевиявленням
*
Американська економіка зростатиме незалежно від того, хто стане президентом — Bloomberg
Зростання економіки США продовжиться після виборів президента 5 листопада. Перемога Дональда Трампа вважається кращим варіантом для інвесторів у золото та біткоїн, а у разі Камали Гарріс, очікується суттєве покращення на ринку нерухомості. Про це пише Bloomberg.
Фондовий ринок
Щодо ринку акцій, то експерти вважають, що він продовжить зростати як при Трампі, так й при Гарріс. Хоча деякі аналітики припускають, що більших обертів фондовий ринок США досягне при Трампі.
Однак, майже половина інвесторів очікує, що ринок прискориться або збереже свій нинішній високий темп й за правління Гарріс.
Про що говорить статистика
Стратеги Deutsche Bank відзначили, що прибутковість акцій зростала від 10% до 17%, незалежно від того хто займав Білий Дім — республіканці або демократи.
Статистика свідчить, що таке зростання фіксували майже за всіх президентів за останні 100 років. Винятком були лише каденції Герберта Гувера (1929−1933) та Джорджа Буша-молодшого (2001−2009).
За Гувера економіка США пережила Велику депресію, що спричинило значне падіння ринку. За Джорджа Буша-молодшого на фондовий ринок вплинули дві серйозні кризи: крах доткомів на початку 2000-х і фінансова криза 2008 року.
*
Влада Індонезії заборонила продаж смартфонів iPhone 16 через те, що місцевий підрозділ Apple не виконав вимоги країни щодо 40% локалізації виробництва смартфонів та планшетів
*
Nvidia обігнала Apple і стала найдорожчою компанією у світі
*
Boeing планує залучити понад $15 мільярдів капіталу вже з понеділка продажем акцій і облігацій
*
Google розробляє штучний інтелект, що здатний керувати компʼютерами. The Information дізнався подробиці
*
Відбулися річні загальні збори Світового конгресу українців
Світовий конгрес українців (СКУ) провів в онлайн-форматі річні загальні збори, на яких були присутні 140 делегатів і гостей від 56 організацій із 33 країн світу.
Офіційна частина зборів розпочалася з гімну України та молитви, яку провів владика Степан Сус, голова Пасторально-міграційного відділу Української греко-католицької церкви (УГКЦ).
Учасників зборів привітав міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. Він подякував за важливу підтримку, яку СКУ надавав і продовжує надавати Україні.
Дипломат зауважив, що зараз той момент, коли вчасні, сильні й історичні рішення можуть зірвати імперіалістичні плани Кремля, примусити до завершення агресії та відновлення справедливого миру.
– «Українська всесвітня спільнота – це потужна сила, яка щоденно працює з іноземними урядами та суспільствами, заради досягнення нашої спільної мети – всеосяжного, справедливого та сталого миру в Україні. Дякую кожному та кожній з вас за цю невтомну працю», – сказав Сибіга.
Відеопривітання надіслала директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська.
Вітальний лист для СКУ також надійшов від Національного університету «Острозька академія».
Головував на річних зборах Микола-Мирослав Петрецький, очільник Союзу українців Румунії (СУР), Віцепрезидент СКУ в регіоні Східної Європи.
Збори погодили звіт президента СКУ Павла Ґрода, який віддзеркалив основну працю СКУ протягом минулого періоду, зокрема внесок у підтримку Збройних сил України, адвокаційну працю та розбудову спроможних українських громад.
Президент СКУ подякував учасникам зборів за постійний вклад і підтримку.
«Відчуваю, що ми є одна світова українська громада, єдиний об’єднаний провід і це дає нам наснагу далі працювати. Всюди, де є наші українські громади, ми маємо наші спільні цілі – перемога, відбудова України і сильний український світ», – сказав Ґрод.
Делегати та гості Річних зборів вшанували пам’ять першого віцепрезидента СКУ Стефана Романіва. Президент СКУ оголосив про започаткування Фонду імені Стефана Романіва на підтримку наступного покоління лідерів у діаспорі, а також нагороди імені Стефана Романіва для молодих лідерів діаспори до 30 років.
*
В Англії та Уельсі коефіцієнт народжуваності досягнув мінімуму за час, відколи ведеться статистика – з 1938 року
*
Розвідка Великої Британії у своєму новому огляді пише про просування російських військ у місті Часів Яр Донецької області.
Відповідний огляд опублікований в X (Twitter) британського Міністерства оборони.
Як зазначили у розвідці, російські окупанти, ймовірно, перетнули канал у південній частині Часового Яру і наблизилися до кордонів міста.
У центральній частині району каналу, ймовірно, армія РФ здійснила обмежене просування на захід від каналу в східну частину Часового Яру.
Однак дуже ймовірно, що за центральну і північну частини району каналу тривають запеклі бої, і російським окупаційним силам вдається закріпитися.
"Із середини липня 2024 року і до недавнього часу російські війська не могли перетнути канал через масштабні оборонні заходи, вжиті українськими Збройними силами", – нагадують у британській розвідці.
Розвідка Британії раніше повідомляла, що російські війська просунулися до центру Селидового у Донецькій області.
Перед тим британська розвідка припустила, що російські війська продовжать певне просування під Куп’янськом у Харківській області наступними тижнями.
*
Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон назвав парламентські вибори у Грузії "вкраденими" РФ, а уряд, який це зробив, - "маріонетковим"
*
Фунт завершує найгірший місяць з вересня 2023 року
*
У столиці Ісландії Рейк’явіку обмежили рух центральними вулицями у зв’язку з проведенням саміту країн Північної Європи, на якому чекають у тому числі президента України
*
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який відбув сьогодні до Тбілісі на тлі суперечливих даних про підсумки парламентських виборів у цій країні, здійснює цей візит за власною ініціативою та винятково в рамках двосторонніх відносин між Угорщиною і Грузією, оскільки не отримував від ЄС жодного мандата на представлення там загальноєвропейської позиції
*
Опозиційна правоконсервативна партія "Право і справедливість" вирішила відкласти обрання свого кандидата на майбутніх президентських виборах у Польщі ще на кілька тижнів
*
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявляє, що на нього намагались вдруге скоїти замах
*
У Молдові лідер "Нашої партії" Ренато Усатий, який у першому турі президентських виборів посів третє місце, заявив, що у другому турі не підтримує жодного з кандидатів
*
У Болгарії правоцентристська партія ГЕРБ колишнього прем’єр-міністра Бойка Борисова лідирує за результатами дострокових парламентських виборів, що пройшли 27 жовтня
*
Лідер партії ГЄРБ, яка здобула перемогу на дострокових парламентських виборах у Болгарії, Бойко Борисов виключив можливість коаліції з проросійською політсилою "Відродження"
*
У Литві Соціал-демократична партія, яка здобула перемогу на парламентських виборах, прагнутиме до того, щоб витрати на оборону становили не менше 3,5% від ВВП
*
Лідерка литовської Соціал-демократичної партії, що здобула першість на парламентських виборах, Вілія Блінкевічюте не поспішає казати, чи саме вона очолить новий уряд
*
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс оголосив, що через поразку на виборах залишає посаду голови своєї партії
*
Прем’єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте, чия партія Союз вітчизни – Литовські християнські демократи програла парламентські вибори, заявила, що приймає результати волевиявлення, які її не здивували
*
У Литві за підсумками другого туру парламентських виборів, який проходив у неділю, 27 жовтня, опозиційна Соціал-демократична партія закріпила лідерство і матиме найбільше представництво у Сеймі наступного скликання
*
У німецькій федеральній землі Бранденбург Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) і ультралівий Альянс Сари Вагенкнехт (АСВ) розпочинають переговори про створення коаліції
*
Лідер Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц заявив, що партія не збирається йти на поступки за низкою принципових питань, у тому числі щодо підтримки України, для формування коаліції у Тюрингії з партією "подруги Путіна" Сари Вагенкнехт
*
Глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріх Мерц заявив, що поставка Україні далекобійних ракет Taurus не зробить Німеччиною стороною війни
*
Volkswagen планує закрити щонайменше три заводи в Німеччині та скоротити десятки тисяч робочих місць, а також знизити зарплати на 10%
*
В уряді Німеччини заявили, що канцлер Олаф Шольц закликає німецького гіганта автомобільної промисловості Volkswagen зберегти робочі місця після повідомлень про плани компанії закрити три заводи в країні
*
Можливе президентство Трампа може завдати сильного удару по ослабленій економіці Німеччини
*
Італійський міністр закордонних справ Антоніо Таяні різко відреагував на арешт угруповання, підозрюваного у викраденні даних про високопосадовців країни
*
У Фінляндії готують зміни до законодавства, якими пропишуть заборону для учнів використовувати мобільні телефони під час уроків, окрім як за дозволом вчителя
*
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що з останньою доступною інформацією може підтвердити, що військові Північної Кореї вже задіяні у Курській області РФ
*
Урядова делегація з Південної Кореї візьме участь у засіданні Північноатлантичної ради НАТО 28 жовтня, щоб обговорити дані про відрядження на війну в Україну військовослужбовців із КНДР
*
У Північноатлантичному альянсі закликали забезпечити розслідування проблем на парламентських виборах у Грузії, на які вказали міжнародні спостерігачі
*
Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес, який перебуває з візитом в Індії, разом зі своїм індійським колегою Нарендрою Моді відкрив перший в країні приватний завод з виробництва літаків
*
У західних регіонах Литви відбудуться військові навчання, в ході яких винищувачі НАТО F-18 і Eurofighter, які беруть участь у місії з охорони повітряного простору країн Балтії, літатимуть на низькій висоті
*
Президентка Швейцарської Конфедерації Віола Амгерд виступає за скасування заборони на реекспорт зброї в Україну
*
Міністерство оборони України кодифікувало та дозволило до використання у підрозділах Сил оборони напівавтоматичний дробовик Safari HG-105M
*
Президент вніс до Верховної Ради законопроєкти щодо продовження в Україні дії воєнного стану та загальної мобілізації ще на 90 днів, тобто до 7 лютого наступного року
*
28 жовтня російський БПЛА "Шахед" пролетів критично близько від одного з енергоблоків Хмельницької АЕС
*
На війні в Україні загинув ще один грузинський доброволець Мамука Кекелія
*
Російські війська від початку доби здійснили проти Сил оборони України вже 92 атаки, більш як половину з них – на Покровському та Курахівському напрямках
*
На Донеччині внаслідок російського обстрілу загинув поліцейський Віталій Сердюк
*
Війська РФ обстріляли цивільну автівку у селищі Білозерка на Херсонщині, поранений водій
*
Під Лиманом росіяни кидають на штурми поранених - ГУР
Окупаційна армія РФ намагається наростити темпи наступу в районі міста Лиман Донецької області. Для цього ворог перекинув у вказану смугу додаткові штурмові підрозділи 283 та 488 мотострілецьких полків ЗС РФ
*
Сили оборони збили 66 ворожих дронів у 13 областях, локаційно втрачені - 24
*
Упродовж минулої доби російські загарбники здійснили 150 обстрілів прикордонних територій Чернігівської, Сумської та Харківської областей
*
Уночі та зранку 28 жовтня російські війська здійснили 15 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області
*
Японія надасть Україні $3 млрд в межах кредиту G7 на $50 млрд
*
Національний банк та Міжнародна фінансова корпорація (IFC) підписали договір про створення інфраструктури для роботи з врегулювання проблемних кредитів (NPL) в українській банківській системі
*
До кінця 2024 року Міністерство фінансів України планує залучити понад 15 млрд доларів США зовнішнього фінансування
*
Банки збільшили ввезення готівкових доларів в Україну до максимуму з початку року
*
Державний борг України у вересні зріс на 32,3 мільярда гривень
*
Помер найбільший арабський інвестор в Україні Аднан Ківан
28 жовтня пішов з життя засновник корпорації KADORR Group Аднан Ківан
*
У межах держпрограми "Доступні кредити 5-7-9%" за минулий тиждень підприємці України отримали від уповноважених банків 511 пільгових кредитів на загальну суму 2,4 млрд грн
*
Кредити на енергонезалежність — пропонує Ощадбанк
*
Жителі Тернопільщини отримали грантів майже ₴170 мільйонів на створення бізнесу
На Тернопільщині буде створено понад 1500 нових робочих місць завдяки грантовій допомозі на створення та розвиток власного бізнесу
*
Україна здійснила перші виплати за програмою "Національний кешбек" — українці отримали кешбек за придбання українських товарів у вересні. Загалом 646 378 громадян отримали 37,2 млн грн
*
U-LEAD З ЄВРОПОЮ Кількість платників податків збільшилася б на 27% за умови детінізації найманих працівників – експерт Українського центру соціальних реформ
Це б вплинуло на збільшення місцевих бюджетів
*
U-LEAD З ЄВРОПОЮ Частка працівників – платників ПДФО, які фактично проживають і зареєстровані в різних місцях, становить 15,2%
Розрахунки Українського центру соціальних реформ
*
Київстар сплатив понад 28,3 млрд грн податків за час повномасштабної війни
*
Пенсійні фонди вклали в облігації "Нової пошти" 60 млн грн
*
Rozetka відкрила 500-й магазин, з початку року – 125-й, до грудня планує – ще 30 точок
*
Засновник «Мівіни» створює фонд на $150 млн для інвестицій у технологічні стартапи
Фонд інвестує переважно в AI, напівпровідники та хмарні технології, але розглядає стартапи з різних галузей
*
Україна в жовтні експортувала близько 3 млн тонн зерна
Найбільше було експортовано пшениці – 1,361 млн тонн
*
Ціни на тепличні огірки в Україні продовжують зростати третій тиждень поспіль і на кінець минулого тижня сягнули 80-100 грн/кг, що на 29% вище минулорічних показників
*
За час повномасштабної війни українці стали менше їсти та більше пити — дослідження
*
Команда експертів Міжнародного агентства з атомної енергії 21 - 27 жовтня 2024 року продовжила розпочату у вересні роботу з оцінки стану важливих для безпечного функціонування АЕС України об'єктів енергетичної інфраструктури
*
ДТЕК за тиждень відновив електропостачання для 118 тис. абонентів у Донецькій та Дніпропетровській областях
*
На Сумщині скасували графіки аварійних відключень електроенергії
*
Зниження вартості нафти та газойлю на світових ринках спонукає трейдерів знижувати ціни на пальне в Україні
Ціни на дизельне пальне падають на тлі здешевлення нафти до мінімуму з 2021 року
*
У Львові запустять пілотний проєкт для виклику таксі через сервіси Bolt та Uklon під час комендантської години
*
У пункті пропуску "Росошани-Бричень", який знаходиться на кордоні з Молдовою, 2 листопада буде відсутнє світло, через що митний контроль громадян та транспорту не відбуватиметься
*
Призначення субсидії на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб розпочнеться із середини січня 2025 року
*
Рахункова палата: аудит ефективності Пенсійного фонду
В умовах війни й обмежених ресурсів уряду вдалося забезпечити стабільність роботи пенсійної системи. Але існують і законодавчі прогалини
*
В Україні повністю чи частково відновили понад 900 обʼєктів медзакладів, пошкоджених окупантами
*
МОЗ передало функції центральної МСЕК дослідному інституту у Дніпрі
*
Агентство з розшуку й менеджменту активів (АРМА) оголошує конкурс на управління ключовим логістичним комплексом Закарпаття — ТОВ "Термінал Карпати"
*
Детективи Територіального управління БЕБ у Львівській області припинили розповсюдження контрафактних підакцизних товарів на території Івано-Франківщини та Київщини на 15 мільйонів: замовлення надсилали поштою
*
Секретар комітету економічного розвитку назвав "абсурдною" "тисячу президента"
Роздача "тисячі від президента" не позначиться позитивно на економіці, а парламент не може заборонити видавати гроші українцям за ініціативою президента
*
Понад 50% українців вважають, що для вступу до Європейського Союзу Україна потребує подальших реформ
*
70% українських респонденів вважають неефективною підтримку Євросоюзом боротьби з корупцією в Україні, у той же час більшість українців вважають цей напрямок європейської підтримки найактуальнішим
*
Більшість українців не планує переїзд до країн ЄС у найближчі кілька років – опитування «Рейтинг»
*
Головне управління розвідки Міноборони України та рух опору провели у тимчасово окупованому Бердянську успішну спецоперацію, під час якої знищили залізничний міст, який окупанти використовували для перевезення військових вантажів
*
Плетенчук - Росія вимушена поповнювати запаси на своїй базі у Сирії в обхід усієї Європи морем
*
У селі Красноє Воронезької області Росії БПЛА атакували місцевий спиртзавод
*
У Чорному та Азовському морях російські кораблі відсутні

*******
Всі, всі, всі на корабель
*
Підсанкційний газовий термінал Arctic LNG 2 у Росії призупинив процес скраплення природного газу через обмеження, пов'язані з західними санкціями, які ускладнюють транспортування та продаж продукції
*
Економіка та військові зусилля РФ зазнають дедалі більшого навантаження, що ставить під сумнів здатність Володимира Путіна підтримувати війну в довгостроковій перспективі.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики ISW згадали статтю у The Washington Post, в якій зазначається, що російська економіка «перебуває під загрозою перегріву». У ній ішлося, що надмірно високі військові витрати Росії стимулювали економічне зростання таким чином, що змусили російські компанії штучно підвищувати зарплати, щоб задовольнити попит на робочу силу, залишаючись конкурентоспроможними на тлі високих зарплат військових в РФ.
При цьому згадувалися слова глави Центрального банку РФ Ельвіри Набіулліної, яка в липні 2024 року попередила, що робоча сила та виробничі потужності Росії «майже вичерпані».
Тим часом регіональна влада в РФ значно збільшує для військовослужбовців одноразові бонуси за підписання контракту, щоб підтримувати темпи комплектування збройних сил Росії (приблизно 30 тис. військовослужбовців на місяць). «Це підкреслює той факт, що Росія не має нескінченного резерву робочої сили і мусить фінансово і соціально рахуватися з постійним зростанням витрат на поповнення втрат на фронті», - вважають аналітики.
На їхню думку, «Путін, найімовірніше, оцінює, що оголошення чергової хвилі часткової мобілізації або запровадження загальної мобілізації буде занадто дорогим для його режиму, і тому вдався до криптомобілізаційних зусиль, які, вочевидь, створюють дедалі більше навантаження на російську економіку воєнного часу».
У ISW вважають, що нещодавня поява північнокорейських військ на території Росії і повідомлення про їх розгортання в зоні бойових дій у Курській області свідчать про те, що «путінська система генерування сили дуже крихка».
«Витрати на підтримання війни зростатимуть, оскільки Росія продовжує витрачати людські ресурси і матеріальні засоби на фронті. Російські ресурси обмежені, і Путін не може не рахуватися з цими витратами нескінченно довго. Російська економіка досягне точки вигорання. Це завдасть величезних збитків російському суспільству, що може змусити Путіна прийняти важливі рішення про те, як забезпечити ресурсами російську війну або змінити спосіб ведення війни, щоб зберегти стабільність його режиму», - підсумовують аналітики ISW.
За словами єврокомісара з питань економіки Паоло Джентілоні, Росія трансформувала свою економіку і змогла уникнути колапсу під тиском санкцій, але за 2-3 роки наслідки для неї будуть дуже тяжкими.
*
Окружний суд міста Гельсінкі задовольнив клопотання НАК "Нафтогаз України" та ще п’ятьох компаній Групи Нафтогаз і наклав арешт на окремі активи, що належать Росії на території Фінляндії
*
Фінська служба судових приставів конфіскувала у Гельсінкі майно, що належить російській державі
*
У Митній службі Фінляндії відзначили помітне зростання обсягів перехоплених партій канабісу в порівнянні з попередніми роками
*
Індія виступає важливим посередником у постачанні Росії потужних ШІ-чипів Nvidia, а країною першоджерелом технологій - Малайзія
*
Індійську фармацевтичну компанію зловили на постачанні до Росії американських чіпів
*
Окупанти вивозять понад 300 тонн українського соняшника до РФ для перепродажу в Африку
*
Єгипет розраховує отримати 430 000 т російської пшениці в листопаді - міністр
*
Центральний банк Китаю запустив новий інструмент кредитування, щоб влити більше ліквідності на ринок і підтримати кредитний потік у банківській системі
*
Попит на золото у Китаї у 3 кварталі впав більш ніж на 20%
*
Прибуток промислових підприємств КНР у вересні показав найсильніший спад у 2024 р.
*
Philips заявив, що попит у Китаї значно впав за останні місяці, що змусило компанію знизити прогноз продажів, а її акції впали на 16%
*
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі звинуватила партію влади "Грузинська мрія" в застосуванні тактики й пропаганди російського штибу під час парламентських виборів 26 жовтня
*
Міністерство закордонних справ Франції закликало грузинську владу відреагувати на оголошені міжнародними спостерігачами факти порушень під час парламентських виборів 26 жовтня
*
У ЄС очікують від влади Грузії належного розслідування проблем, які помітили під час парламентських виборів, та орієнтуватимуться у своїй оцінці виборів на фінальну доповідь міжнародних спостерігачів
*
Група євродепутатів виступила із заявою щодо перебігу і результатів парламентських виборів у Грузії, під час яких фіксували численні порушення.
Заява опублікована від імені голови Комітету у закордонних справах Девіда Макалістера, голови делегації у зв'язках із Південним Кавказом Нілса Ушаковса і голови делегації у Парламентській асамблеї Євронест Сергія Лагодинського.
У своїй заяві євродепутати наголошують, що усі повідомлення про порушення мають бути розслідувані та належним чином усунені без зволікання.
"Вибори були затьмарені повідомленнями про тиск на виборців, нерівні умови, поляризоване медіасередовище і політичну інструменталізацію", – йдеться у заяві.
Як зазначили депутати Європарламенту, серед порушень, про які повідомили міжнародні спостерігачі, були випадки насильства, скуповування голосів, подвійного голосування, вигнання представників ЗМІ та спостерігачів, залякування виборців на виборчих дільницях і за їх межами.
"Це поворотний момент для Грузії. Це перші вибори відтоді, як країна набула статусу кандидата в ЄС 2023 року – процес, де-факто зупинений після ухвалення закону про іноземних агентів… Ми сподіваємося, що наслідки виборів будуть мирними і демократичними, і що буде зроблено негайні кроки для повернення Грузії на шлях ЄС", – наголошується в заяві.
Євродепутати додали, що готові надати допомогу Грузії, щоб забезпечити демократичне майбутнє для всіх її громадян.
За підсумками парламентських виборів у Грузії міжнародні спостерігачі звернули увагу на тиск і залякування виборців.
Опозиційні партії в Грузії заявили рано вранці в неділю, що вони не визнають результати виборів 26 жовтня, які "вкрала" партія влади "Грузинська мрія", і закликали до протестів.
Згодом президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила про невизнання результатів виборів, які назвала "російськими" і також закликала вийти на протести.
*
Спікер грузинського парламенту Шалва Папуашвілі накинувся зі звинуваченнями на адресу представників опозиції, які не визнали результатів скандальних виборів і закликали виходити на протести
*
Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе після парламентських виборів в країні, на яких зафіксували численні порушення, заявив, що євроінтеграція лишається пріоритетом його уряду
*
Високий представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель прокоментував наміри угорського прем'єра Віктора Орбана відвідати Грузію, де відбулись скандальні парламентські вибори.
Заяву Борреля наводить AFP.
Він наголосив, що в ході поїздки до Грузії очільник угорського уряду не представлятиме позицію Євросоюзу.
"(Орбан) не представляє Європейський Союз... ротаційний глава Союзу не має повноважень у зовнішній політиці", – сказав Боррель в інтерв'ю іспанському громадському радіо RNE.
Варто зазначити, що угорський прем'єр Віктор Орбан був одним з перших, хто привітав владу Грузії з перемогою на виборах, не чекаючи офіційних результатів. Напередодні стало відомо, що він планує поїздку до Грузії.
Міжнародні спостерігачі звернули увагу на тиск і залякування виборців.
*
Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто, коментуючи результат парламентських виборів в Грузії, розсипався у компліментах на адресу партії влади "Грузинська мрія", а опозицію назвав "призначеною Брюсселем"
*
Президент Молдови Мая Санду зазначила, що Кишинів підтримує грузинський народ, який бореться за європейське майбутнє Грузії
*
Міністерство закордонних справ Польщі висловило глибоку стурбованість перебігом виборів до грузинського парламенту, підкресливши, що ситуація навколо їх проведення віддаляє Тбілісі від ЄС та НАТО
*
Акції грузинських банків падають після парламентських виборів
Папери Bank of Georgia та TBC Bank зазнали значних втрат на Лондонській фондовій біржі після перемоги «Грузинської мрії»
*
У Грузії виключили відновлення дипвідносин із Росією
*
Міністерство оборони Північної Кореї звинуватило військових Південної Кореї у відправці безпілотника на її територію з політичною метою, назвавши такий крок посяганням на суверенітет країни
*
росія отримала від КНДР зброю на суму до $5,5 млрд
Про це стало відомо з дослідження, яке базується на розвідувальних звітах і документах
*
WSJ - До лінії фронту РФ та України наближаються військові з Північної Кореї, однак серед солдатів багато підлітків та молодих людей, які, ймовірно, перебувають на ранній стадії служби
*
Понад 3 тис. найманців з КНДР почали злагодження на Курщині – ЦНС
Разом з ними на полігон прибули працівники посольства комуністичної країни
*
Очільник МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що залучення солдатів з КНДР до війни з Україною не є ознакою Росії як великої держави
*
Російські дипломати із закритого рішенням МЗС Польщі генконсульства у Познані залишать РП до 30 листопада
*
За попередніми даними Центральної виборчої комісії Узбекистану, на парламентських виборах перемагає правляча Ліберально-демократична партія
*
Таліби викрали російського туриста і вимагали викуп
*
У Чаді напали на військову базу, загинули близько 40 солдатів
*
Росстат почав приховувати докладні дані щодо інфляції
*
Російські системи ППО не змогли зупинити ізраїльські ракети в Ірані
*
Ізраїль залишив Путіна без іранських балістичних ракет
*
Ізраїль провів атаку на військові об'єкти Ірану, аятола закликав не перебільшувати збитків
*
В Ізраїлі заявили про знищення російських систем ППО в Ірані
*
Ринок російського держборгу впав на дно за 15 років
*
Російські таксисти почали масово скаржитися на низьку якість китайських автомобілів
*
Російська армія на Донбасі захопила 8 населених пунктів за три дні
*
МЗС Росії рекомендували сильніше лякати Захід ядерною війною
*
Росіянам пообіцяли амністію за передачу незаконної зброї на фронт в Україні
*
Позичальники в РФ намагаються оптимізувати фінанси напередодні важкого 2025 р. через високі ставки - ВТБ
*
ВТБ у гіршому сценарії чекає на ключову ставку ЦБР у 23% на кінець 2024 р.
*
У Росії на третину скоротили держзакупівлі ВІЛ-тестів
*
Генерала Міноборони, який відсидів за розкрадання, заарештували у справі про хабарі
*
Російська влада запропонувала самостійно розвивати Linux після усунення росіян від світової розробки
*
Десять ув'язнених втекли з в'язниць за два дні
*
Тихої ночі та скорішої Перемоги нам всім