Невипадково Путін все частіше говорить про нелегітимність президента Зеленського, як рівного у переносному процесі, а в оточенні Трампа все частіше просувають думку про необхідність виборів українського глави держави.
І Дональд Трамп точно не готовий йти за Матфеєм у Святому Благословенні: «Ви чули, що сказано: око за око, зуб за зуб. Я ж кажу вам: не чиніть опору злому чоловікові. Навпроти, якщо хто вдарить тебе по правій щоці, оберни до нього і другу».
Можливо, це ейфорія Трампа, емоційний сплеск адреналіну від необмеженої влади і відчуття близького культу особистості. Він помилково вважає війну в України Путіна локальною.
Ядерні держави апріорі не можуть вести локальні війни. Не маючи шансів застосувати ядерні боєприпаси, вони вдаються до подавлення й навіть знищення союзників жертви.
В цьому випадку, по всьому європейському континенту йдуть активні диверсії і гібридні воєнні атаки на майже всіх союзників України. Це все більше і більше руйнує глибоко інтегровану глобальну систему торгівлі, стратегічні інвестиції, вільні ринки і можливості нарощувати ресурси для високотехнологічної конкуренції.
Як не дивно, найперше американцям прийдеться заплатити за програш України. Авторитетний американський Інститут підприємництва порахував, що перемога Росії обійдеться чесним платникам податків США додатково у 808 млрд доларів. В 7 разів більше допомоги Пентагону Україні з 22 року.
Напевно його і читав Кирило Буданов, який, за інформацією «УП», на таємних зборах народних депутатів, припустився «виклику для державності, якщо до середини літа переговори з Путіним не розпочнуться».
Автор цієї фентезі Маккаскер так бачить таку безнадійність: «Без підтримки США Росія просунеться вперед у 25 році, коли в Києва закінчиться зброя. До 26 року Україна втратить ефективну ППО, що дозволить Росії здійснювати безперервні широкомасштабні бомбардування. Звичайні ЗСУ продовжуватимуть мужньо боротися, але, швидше за все, розваляться до кінця цього року, що дозволить Росії захопити Київ, а потім просунутися до кордонів НАТО».
У 2030 році Росія нападе на НАТО. І він дає на цій істеричній ноті очевидну пораду Трампу: «Натомість, якщо Америка і її союзники прискорять надання допомоги, Україна-переможець побачить, як Росія відступить на свої кордони з розбитою і ослабленою армією, економікою, партнерствами і великою кількістю внутрішніх проблем».
США неминуче «знадобиться 14 нових бригадних бойових груп, 18 додаткових кораблів, 8 додаткових піхотних батальйонів морської піхоти, 555 додаткових літаків ВПС і 266 тисяч військовослужбовців для посилення структури збройних сил». Все це до 2,5 млн армії США.
Ми не в пастці. Проте, можемо опинитися в ній, якщо швидко не будемо діяти. Найперше, влада на чолі з президентом.
Реальність перевернулася. Ми не знаємо, чи залишається США союзником України, чи президент Трамп стане союзником Путіна? З моменту обрання – жодної заяви від лідера американців і членів його команди в підтримку України не було.
Навіть демократи мовчать. Не чути й українську діаспору. Натяки і метафори Трампа розшифрувати неможливо. У них немає жодного змісту і здорового глузду. Отже, у президента США немає ніякого плану з завершення війни в Україні. Протягом 100 днів, півроку і дальше.
Своїми заявами він перевіряє американців і лідерів світу про готовність прийняти угоду з Путіним, навіть якщо він піде на незначні поступки. Ніхто особливо не заперечує.
Але це може бути шляхом до нового імпічменту президента. За зраду американських цінностей.