"США виганяють «ангельський» дух з кабінету Шольца: Меркель відповідальна за путінську війну проти України" - Орестократія

"США виганяють «ангельський» дух з кабінету Шольца: Меркель відповідальна за путінську війну проти України" - Орестократія

Uncle Sam допомагає Берліну розібратися з його психологічними проблемами: здавалося б, німці й без американців зʼясували, що Ангела Меркель круто налажала, заточивши європейську політику на догоду Путіну… Але навіть після такого просвітління «ангельський» дух у канцлерському кабінеті Шольца й далі стоїть коромислом. В підсумку - війна затягується, криза німецької економіки бʼє ключем... та по голові.  

США розвивають у ФРН відповідальність за часи правління кабінету Меркель. В американській пресі зʼявилися декілька знакових публікацій на цю тему. Ось, наприклад, WSJ  із заголовком «Меркель проклала шлях до війни в Україні?».  

Меркель була ключовим архітектором угод, які зробили економіку Німеччини та її сусідів залежною від імпорту російської енергії. Вторгнення Путіна в Україну зруйнувало це стратегічне партнерство…

2014 р Андерс Фон Расмуссен, тодішній генсекретар НАТО, застеріг Меркель від нарощування залежності від негідника Путіна. Натомість канцлер працювала над подвоєнням імпорту газу з Росії, реалізувала «Північний потік-2», чим надихнула бункерного завершити роботу через 8-м років.

Уряди Меркель скорочували оборонні бюджети. Армійський командувач - генерал-лейтенант Альфонс Майс 24 лютого 2022 р. написав: колись могутня армія Німеччини випорожнена до такої міри, що вона майже не зможе захистити країну в разі нападу Росії.

Поступова відмова Німеччини від ядерної енергетики означала зростання залежності від російського природного газу, - Аннегрет Крамп-Карренбауер, міністр оборони при Меркель.

Чимало політиків з «ангельської» команди назвали той курс помилковим та вибачились, - від тодішнього президента Йоахіма Гаука, до міністра внутрішніх справ Вольфанга (вибачте) Йобле та нинішнього президента Франка Штанмаєра (який тоді обіймав посаду глави МЗС): мовляв, політика Меркель посилила Путіна та його імперські амбіції. Не розкаялася лише сама німецька подружка бункерного: вона постійного говорить про свою правоту, а в період активного розслідування звірств у Бучі навіть видала, що Німеччині слід думати над відновлення звʼязків з Москвою.

Bloomberg робить дуже сумні висновки про наслідки політики Меркель.

Економічна стійкість Німеччини руйнується, становлячи значну загрозу для Європи. Десятиліття помилкової енергетичної політики, повільний перехід до нових технологій і занепад автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння сходяться воєдино, створюючи найзначнішу загрозу процвітанню країни з моменту возз'єднання.

Однак, на відміну від 1990 року, політичному класу не вистачає лідерства для розв'язання структурних проблем. Перспектива виглядає віддаленою, оскільки коаліція канцлера Олафа Шольца повернулася до дрібних чвар. Економіка Німеччини скорочується з жовтня, і Німеччина відставатиме від решти регіону протягом багатьох років.

Шольц ніби-то відходить від гіпнотичного слідування у проросійському фарватері Меркель. От пригрозив Путіну, що ніякого «холодного миру» в Україні бути не може, а нашу державу після війни одразу приймуть до ЄС. Та в даній ситуації прозріння Берліна відбувається повільно, і не лише затягує спільні спроби витягнути путінську занозу із європейської задниці, але обертається ризиками для самої економіки Німеччини.