Світовий банк допоможе Україні відбудувати систему зрошення агроземель

Світовий банк допоможе Україні відбудувати систему зрошення агроземель

Міжнародна фінансова корпорація, установа Світового банку, та Міністерство агрополітики України підписали меморандум щодо розвитку іригації в Україні. Установи погодились співпрацювати з реформ та залучення приватних інвесторів до цієї сфери, а також із створення оператора іригаційної інфраструктури в Україні.

Через роки недоінвестування та деградації системи водопостачання, українська іригаційна інфраструктура працює лише на чверть своїх можливостей, зазначають у Світовому банку.

Зрошення мільйона гектарів земель на півдні України потребуватиме 2 мільярдів інвестицій, йдеться в прес-релізі.

В інтерв'ю "Голосу Америки" минулого місяця міністр агрополітики Роман Лещенко пояснив - відновлення зрошувальної інфраструктури дозволить, серед іншого, раціональніше використовувати воду, яка більше не постачається до Криму: "Відповідні споруди, дамби, які забезпечували водні ресурси в каналах є, але ці водні ресурси випаровуються під дією температурних режимів і ми дуже багато втрачаємо, а іригаційна реформа дає можливість ці водні ресурси раціонально використати і дати можливість відновлювати землі, які відійшли від зрошення".

Важливість зрошення зростає через швидкий вплив зміну клімату на Україну, заявляв Лещенко. "Україна і Молдова знаходяться в дуже ризикованій зоні зміни клімату і мають найшвидше збільшення температурного режиму за короткий строк.

За десять років відбувається зміна кліматичних поясів – те, що було Кримом стає півднем, а те, що було півднем, стає центральною та частково північною частиною України. Фактично 2/3 України у найближчі 10 років, згідно з інформацією аналітичних центрів, стане ризикованою зоною землеробства".